Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lustrzanka- jaką wybrać

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 26 luty 2015 - 10:14

Lustrzanka- jaką wybrać

Profesjonalista to inna bajka. Większość to fotoamatorzy udający profesjonalistów i wydający potężne sumy na zaspokojenie własnego ego. Wcale nie jest tak że na rynku jest tylko Nikon i Canon. 

Następcy nikona D200 to D300 a jego to np. D7200 czy tam nowy 9300.

Szczerze to żaden z fotoamatorów nie wykorzysta takiego aparatu w więcej niż 30%:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lustrzanka- jaką wybrać Dzisiaj, 18:10
  •  

#22 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:27

Lustrzanka- jaką wybrać

Mówisz o D300 + fotoamator?

Znam takie przypadki,że nawet "stary koń" nie ogarnia pojęcia samokrytycyzm i jego foty 5MIII są po prostu masakryczne... ja na razie z mojego D5100 jestem zadowolony i nie czuję wielkiej potrzeby zmiany na coś lepszego. Dla takiego laika jak ja jest super.

Akmaly,a ty do jakiego szczebla się zaliczasz?

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#23 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 27 luty 2015 - 07:48

Lustrzanka- jaką wybrać

Najniższego. Fotografia to moje hobby a nie sposób na życie.

#24 Share ukaszRakowicz

ukaszRakowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 luty 2016 - 17:37

Lustrzanka- jaką wybrać

Teść się dobrze zna na fotografii i mówi zawsze, że najlepszy Nikon i Canon  to mają marketing i tyle. Ja lubię Pentax. Aktualnie mam Pentax K-30. To niewielki, lekki aparat bo żona nie chciała czegoś nieporęcznego a w sumie to ona więcej pstryka niż ja :) Dla nas w zupełności wystarcza.

#25 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 18 luty 2016 - 06:59

Lustrzanka- jaką wybrać

Możliwe że Twój teść ma rację ale to też zaleta dla N i C bo są bardzo popularne ( dużo obiektywów, akcesoria itd. ).

Piszesz że wystarczy Ci K-30, dla fotoamatora to i tak super zaawansowany aparat choć wcale bym np. takim K-3 nie pogardził:) Tylko dla mnie jak i wielu wielu pstrykaczy takie zabawki to jedynie koszta. Inaczej sprawa wygląda jak ktoś tym pracuje. 

#26 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 21 luty 2016 - 14:29

Lustrzanka- jaką wybrać W tym momencie rynek szturmują bezlusterkowce. Są ciekawą alternatywą ze wzgledu na kompaktową budowę i niskie szumy (np A7S, jestem ciekaw jak bedzie w A6300, gh4 tez dobrze sie spisuje). Osobiście zaczyma mnie irytowac szumy w D5100 w byle slabszym swietle (nagrywanie). Problemem moze byc optyka, ktora jest troszke drozsza od tych do lustrzanki

#27 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 22 luty 2016 - 21:10

Lustrzanka- jaką wybrać

Co mają szumy wspólnego z lustrem? Lustro to element optyki odpowiadający tylko i wyłącznie za to co widzisz przed wykonaniem zdjęcia, w momencie naświetlania matrycy lustro jest podniesione. 

Patrząc od strony mechanicznej to bezlusterkowce są prostsze w budowie. Obecnie wyświetlacze są tak zaawansowane że patrząc gołym okiem w wizjer nie zauważysz szczególnej różnicy.

Do bezlusterkowych można podpiąć dowolny obiektyw - "ponoć" świetnie współpracują ze starymi manualnymi obiektywami. Wystarczy tylko stabilizacja w korpusie i zabawa niezłym szkłem za parę zł:)

Odnośnie tych szumów - porównujesz Nikona D5100 do A7S? Przecież to przepaść w klasie i cenie. Oczywiście że ten sony ma mniejsze szumy bo ma zdecydowanie lepszą matrycę ( i tylko albo i aż ok 12Mpx).

Wg. mnie to aparat jest do zdjęć. Dobre szkło do tego Nikona założyć i frajda na maksa. A do filmów mała kamerka.

#28 Share reddd

reddd

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 07:22

Lustrzanka- jaką wybrać

Wszystko zależy od tego ile masz kasy. Rada ode mnie: dobrze porównaj sobie ceny w sklepach internetowych bo potrafią być naprawdę spore różnice w cenie sprzętu. Rzędu kilkuset złotych.

Zerknij sobie również tutaj:

https://www.targomat.pl/ - na stronie wypełniasz formularz.  Wpisujesz to jaki sprzęt Cie  interesuje i powinni wysłać Ci cenowo najbardziej korzystną opcję. Kilka razy z nich skorzystałem i udało się zaoszczędzić troche kasy. 

#29 Share MarekM90

MarekM90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, agroturystyka, ekologiczna żywność, wędkarstwo, spacery, odpoczynek na świeżym powietrzu

Napisany 29 wrzesień 2016 - 18:20

Lustrzanka- jaką wybrać

Nie wiem czy lustrzanka jest Ci potrzebna, sam niedawno zastanawiałem sie długo nad wyborem dobrego aparatu i myślałem o lustrzance, ale gdy doszedłem do wniosku i pomyślałem, że lustrzanka jest bardzo ciężka postanowiłem kupić bezlusterkowca sony a5100 i dodatkowy obiektyw do portretów do robienia zdjęć z głębią.

Sprawdza się idealnie i teraz jestem zadowolony że podjąłem taką decyzje.

#30 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 01 październik 2016 - 14:38

Lustrzanka- jaką wybrać

Od założenia tematu minęły 4 lata, wtedy kupiłem D5100,a od niedawna użytkują sony A6300 i powiem wam,że to bardzo dobry aparat. Nagrywam nim śluby w różnych warunkach oświetleniowych i radzi sobie naprawdę dobrze. Możliwość nagrywania w 100klatkach daje spore pole do manewru w slowmotion. Sporo profili kolorystycznych, mały i lekki (do flycama to ogromna zaleta). Rozważałem Canona 6D,ale oprócz pełnej klatki nie ma do A6300 startu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 02 październik 2016 - 18:44

Lustrzanka- jaką wybrać

Aby twoja wypowiedź była obiektywna napisz jakich szkieł używasz :)

MarekM90 - tylko ten sony kosztuje podobnie do amatorskiej lustrzanki i w dodatku ma ograniczoną mocno liczbę obiektywów. Za ok 3000zł wolałbym np. PENTAXA K-70 lub K-50 ( dla mnie to te małe bezlusterkowce są nieporęczne, to samo tyczy się małych lustrzanek np. jak wyżej wymieniłem ale i tak lepiej je trzymać niż to sony).

#32 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 02 październik 2016 - 20:41

Lustrzanka- jaką wybrać

Samyang 12mm i Sigma 60mm,do nagrywania są w porządku. To prawda,że Canon ma swoje Lki,ale do nagrywania są mi zbędne.

Tak, do zdjęć jest mega nieporęczny,ale do nagrywania używa się stabilizatorów,więc bezpośredniego kontaktu z aparatem praktycznie nie ma. Do zdjęć wolałbym np D750.

#33 Share Copacabana

Copacabana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 październik 2016 - 09:52

Lustrzanka- jaką wybrać

Ja podobnie stawiam na Nikona. Komentarze w necie , szczególnie na różnych forach internetowych po wycince marketingu szeptanego , ma najlepsze. Przedtem stawiałem na Canona.

A ja gustuje w Nikonach. Mój typ to Nikon D200. Przecież to prtawie profesjonalny sprzęt jest.

Rolnik nie szuka żony.

#34 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 03 październik 2016 - 15:56

Lustrzanka- jaką wybrać

Co to za opinia - stawiam na Nikona?

Jaki model, jaka półka, w czym lepszy, co wg. ciebie jest lepsze itd. 

Wypowiedzi tego typu to tak jakby napisać że najlepszy jest John Deere.

#35 Share Magronowa

Magronowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 październik 2016 - 12:32

Lustrzanka- jaką wybrać

Jeśli chodzi o sprzęt, który sprawdzi się przy fotografowaniu ślubów i wesel, to w tym artykule masz kilka przydatnych wskazówek. Nie odpowiem na pytanie czy lepszy Nikon, czy Canon. Sama, z racji wykonywanego zawodu miałam okazję robić zdjęcia kilkoma modelami i Nikonów i Canonów i tak naprawdę każdym aparatem możesz zrobić dobre zdjęcie, bo jak dla mnie to bardziej kwestia pomysłu, niż ceny i "wypasionego" sprzętu :)

#36 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 04 październik 2016 - 19:57

Lustrzanka- jaką wybrać

Wszystko fajnie ale jak masz ciemny kościół i słabej klasy obiektyw o słabym świetle to i pomysł może nie pomóc:)

Wg. mnie najważniejszy jest obiektyw bo obecne matryce nawet w tych najtańszych lustrzankach mają ogromne możliwości ( np. amatorska linia Pentax ma matryce jak w półprofesjonalnych Nikonach ).

#37 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 04 październik 2016 - 21:01

Lustrzanka- jaką wybrać

Moim zdaniem nie ma sensu kłócić się,która lustrzanka do fotografowania jest lepsza,bo zazwyczaj każdy model w innej marce ma swój odpowiednik. Wydaje mi się,że to kwestia przyzwyczajeń i ergonomii. Dla jednego będzie wygodniejszy Canon, dla drugiego Nikon.

#38 Share Copacabana

Copacabana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 październik 2016 - 12:15

Lustrzanka- jaką wybrać

Model D3300. Średnia półka ale na moje potrzeby wystarczający. Dlaczego stawiam na nikona? Bo miałem przedtem Canona, ojciec ma Kodaka, teraz mam tego Nikona i stąd moje porównanie co do jakości zdjęć. Masz rację Nikon w fotografii jest tak dobry jak John Deere w rolnictwie. Pełna zgoda :)

Co to za opinia - stawiam na Nikona?

Jaki model, jaka półka, w czym lepszy, co wg. ciebie jest lepsze itd. 

Wypowiedzi tego typu to tak jakby napisać że najlepszy jest John Deere.

Rolnik nie szuka żony.

#39 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 10 październik 2016 - 12:34

Lustrzanka- jaką wybrać

D3300 to najniższa półka :) Nie odbiega niczym specjalnym od konkurencji poza ceną, a nawet ustępuje w pewnych aspektach tym tańszym:) JD w maszynach nie we wszystkim jest dobry tak jak Nikon w aparatach - są modele bardziej i mniej udane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Copacabana

Copacabana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 październik 2016 - 12:53

Lustrzanka- jaką wybrać

W dzisiejszych czasach gdy 90% światowej produkcji jest wykonywana małymi chińskim rączkami ;) 2 egzemplarze tego samego modelu różnią się od siebie solidnością wykonania i żywotności.

Rolnik nie szuka żony.