Kamil1998

Lustrzanka- jaką wybrać

Polecane posty

Kamil1998    92

Witam. Zastanawiam się nad kupnem lustrzanki. I chciałbym się was zapytać na co zwracać uwagę podczas kupna. Firma to Nicon lub Canon to wiem,ale co jeszcze?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaszu   
Gość agaszu

Sony nie wiem jak teraz ale kiedyś był drogi w eksploatacji - dość drogie obiektywy. 

Co do Nikon / Canon. Ta wojna trwa od dawna Canoniarze przeciwko Nikoniarzom. Ja osobiście pracuję na Nikonie. Nie mogę nic mu zarzucić, ale jak z canonem to nie wiem. 

Jaką lustrzankę wybrać? Wszystko zależy co chcesz fotografować i w jakich warunkach. Można kupić body z kitem za jakieś 1,6 tys 0 tych z tańszych i później uzupełniać obiektywami - ale one kosztują od 700 - w górę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Dorzucę i ja swoje 3 grosze. Różnica między Canonem a Nikonem  jest najbardziej widoczna podczas kupowania obiektywów. Polega ona na ty, że w Canonie AF(auto focus) jest wbudowany w obiektywach i dlatego są tak cholernie drogie. Nikon ma wbudowany AF w body aparatu i dlatego do niego obiektywy są dużo tańsze.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Dzięki za odpowiedź... po 2 latach :lol:  Kupiłem Nikona D5100 i póki co nie narzekam ;)
Co do obiektywów,to nie jest do końca tak jam mówisz Marcelix. Mój nikon nie ma wbudowanego silnika AF,więc jeśli chcę automatykę,to muszę szukać obiektywów z wbudowanym silnikiem ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

To nie jest typowe forum o fotografii więc dobrze że w ogóle dostałeś jakąś odpowiedź :) Wg. mnie obecnie najlepszym w stosunku jakość - cena jest Pentax. Dla czytających dodam że Pentax ma i AF w body oraz co ważne stabilizację matrycy w body i nie potrzebuje obiektywów z silnikiem AF i stabilizacją. Oczywiście nie sądzę że to jest lepsze bo ma swoje wady ( głośny, chodzi jak wiertarka ) ale też wiele zalet a najważniejszą jest cena i możliwość podpięcia starszych obiektywów bo Pentax nie zmieniał bagnetu ( oczywiście są drobne zmiany ale ciągle jest możliwość podpięcia starych manuali bez żadnych elementów przejściowych).  Takiego K5 II a lepszy IIs dostaniesz poniżej 3 tyś zł (ok 2700-2800) a jest to odpowiednik bardziej nikona D7100 z tym że nikon kosztuje ok 3400. Dodatkowo masz jeszcze możliwość dokupienia manualnych szkieł z serii M ( pentax M gdzie jakość wykonania i zdjęć jest na mega wysokim poziomie a cena waha się w okolicy 100 - 300 zł.) Myślę że następny u mnie będzie Pentax K-3 albo ze względów ekonomicznych K5 IIs. Dodam że teraz Pentaxa wykupił Ricoh i mam nadzieję że to tylko wzmocni ich rozwój bo jeśli chodzi o lustrzanki z matrycą APS-C CMOS to wg mnie Pentax wypada najlepiej.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Był dział o fotografii to napisałem i spodziewałem się odpowiedzi ;) Też słyszałem wiele opinii na temat Pentaxa, znajomy ma jednego,ale nie pamiętam jaki model.

Sam na tą chwilę prawdopodobnie zakupię Nikona 35mm ze światłem 1.8. Co sądzisz o tym obiektywie?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Stałka to stałka, na pewno lepsze zdjęcia wychodzą jak z zooma. 1,8 to dość jasne szkło, nawet jak mydli przy tej wartości to przymkniesz do 2,8 i powinna być żyleta. Poczytaj na optycznych np. o tym obiektywie - tam więcej napiszą:) Kolega ma 105 chyba f4 i jak pokazuje zdjęcia nim robione to masakra jakie ostre tylko ma jeden problem przy f4 głebia ostrości jest tak wąska że dziecko przy drzewie jest np. w połowie ostre ale ostrość to żyleta. Ma też super zooma, chyba 17-55 ( wiem że dał za niego ponad 4 tyś ale to było x lat temu) i też super jakość choć do stałki trochę mu brakuje. Jedyne co to jest to dość szeroki ten obiektyw (35mm) i musisz sobie sam zobaczyć ( po zoomie) czy będzie Ci odpowiadać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

O ja mam np. tego Nikkora 35 mm i też przy D5100 ale dopiero od kilku miesięcy, a i jakoś czasu teraz na fotografowanei nie było wiec za dużo nie powiem. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Może jedynie te 35 mm niekiedy okazuje się za dużo jak masz mało miejsca. No i jakoś chętniej go używam jak zooma 18-105. Po za tym, jak kolega wyżej wspomniaj, poczytaj testy, recenzje i bardziej specjalistyczne fora. Sam na to wiele wieczorów straciłem przed zakupem... Chociaż moim mażeniem i tak jest jakiś szerokokątny obiektym (na sigmę poluje tylko kasy szkoda czasami...) :wub:

 

akmaly pisałeś wyzęj o tym Pentax-ie. Teraz tak patrze i zaczynam żałować troche. Chyba poleciałem na markę wybierając Nikona :D

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Już przewertowałem kupę internetu na temat tego obiektywu, pozostaje mi tylko dozbierać kasy. Według mnie 35mm jest bardziej uniwersalny niż 50mm. Próbowałem w domu robić tylko na 35 i tylko na 50 i bezkonkurencyjnie 35 lepiej się sprawdzało. Można się czepić,że do portretów może to być za dużo,ale ja rzadko to robię,a jak już to łapie kadr poniżej klatki .


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

35mm to praktycznie tyle co widzisz gołym okiem. W pomieszczeniach jest zdecydowanie bardziej uniwersalny ale nie do portretów. Niestety ale nie ma złotego środka. Chociaż 35mm i f1,8 nawet jak trzeba przymknąć do 2,8 to dość jasne szkło i będzie dużo przyjemniejszy wewnątrz pomieszczeń (np imprezy:)). 

Kolego romek6340 - Nikon i Canon to dwie marki które od zawsze ścierają się ze sobą o miano pierwszeństwa, niestety ale propaganda jest tak silna i odnośni się do wszystkich aparatów a przynajmniej lustrzanek. Zapewne profesjonalne Nikony czy Canony mogą być poza konkurencją ale na pewno nie półprofesjonalne czy amatorskie. Nie ma co żałować jak nie psuje się i robi przyzwoite zdjęcia. Jeśli chcesz być profesjonalistą to się na nim nauczysz a jak pozostaniesz amatorem to i tak będzie mocno zaawansowany sprzęt. Pobaw się w innych trybach, zobaczysz że można uzyskać dużo więcej niż na automatycznych a ujecie chwili i tak zależy od ciebie a nie aparatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Popieram przedmówcę. Nie sprzęt,a umiejętności ;) To tak jakby powiedzieć żonie po dobrym obiedzie,że ma świetne gary :lol:  Oprócz Nikonów i Canonów przy klatkach amatorskich stoi na bardzo dobrym poziomie również Sony chociażby z modelem a58. 

35mm też bardziej się nadaje do ujęć chociażby na to forum,czyli ciągniki itp. Mam nadzieję,że mówimy o tym samym,czyli obiektywie pod cropa,a nie pełną klatkę? :D


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Cały czas rozmawiamy od DX pod Nicona D5100. Sony oczywiście w tym segmencie jest jakąś alternatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

A ja gustuje w Nikonach. Mój typ to Nikon D200. Przecież to prtawie profesjonalny sprzęt jest.


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Nikon D200 tak 5-7 lat temu to ok ale teraz to sorki. Stara Matryca CCD która szumi jak diabli powyżej iso 800 ( dla porównania CMOS 1600 będzie mniej zaszumiony) brak slotu na SD. Ogólnie to nie jest zły aparat ale technologia idzie do przodu i to ISO czasami się przyda. Jest to aparat półprofesjonalny. Sam aparat to nie wszystko a ważniejsze co do niego przypinasz i kto nim operuje. Choć trzeba przyznać że w słoneczny dzień ze 105 stałką i iso 100 robi wrażenie:) Ale podpiąć o szkło pod amatorski korpus i będzie podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Chyba póki co nie ma nowych wersji D200 i D300? Czy w ogóle będą?

Ja odkąd mam stałkę 35mm w ogóle jej nie zdejmuje :D Dla początkującego według mnie świetne szkło ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joseph007    0

A ja gustuje w Nikonach. Mój typ to Nikon D200. Przecież to prtawie profesjonalny sprzęt jest.

słyszałem ze ludzie dzielą sie na nikonowców i canonowców. to chyba prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Coś w tym jest. Na pewno trochę przywiązania i sentymentu do marki jednak (w przypadku zawodowców) taka opinia mogła się wziąć taka opinia z tego, że ludzie inwestują grube pieniądze w osprzęt do aparatu. Sam aparat (body czy puszka jak to się nazywa) to jest ułamek ceny całego zestawu i kiedyś może nią wymienić więc wybierze to co będzie pasowało do tej droższej części zestawu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Tu raczej chodzi o to,że obiektyw z Nikona nie pasuje do Canona i odwrotnie :D Jeśli chodzi o puszki to one są najbardziej popularne. W obiektywach już jest różniście. Na rynku jest dużo Sigm, Tamronów ... W lampach sporo zamieszania teraz robi YongNuo (sam mam i póki co polecam :D ), chociaż to jest tani zamiennik i raczej profesjonaliści idą w lampy pokroju SB900 ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Profesjonalista to inna bajka. Większość to fotoamatorzy udający profesjonalistów i wydający potężne sumy na zaspokojenie własnego ego. Wcale nie jest tak że na rynku jest tylko Nikon i Canon. 

Następcy nikona D200 to D300 a jego to np. D7200 czy tam nowy 9300.

Szczerze to żaden z fotoamatorów nie wykorzysta takiego aparatu w więcej niż 30%:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Mówisz o D300 + fotoamator?

Znam takie przypadki,że nawet "stary koń" nie ogarnia pojęcia samokrytycyzm i jego foty 5MIII są po prostu masakryczne... ja na razie z mojego D5100 jestem zadowolony i nie czuję wielkiej potrzeby zmiany na coś lepszego. Dla takiego laika jak ja jest super.

Akmaly,a ty do jakiego szczebla się zaliczasz?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Najniższego. Fotografia to moje hobby a nie sposób na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teść się dobrze zna na fotografii i mówi zawsze, że najlepszy Nikon i Canon  to mają marketing i tyle. Ja lubię Pentax. Aktualnie mam Pentax K-30. To niewielki, lekki aparat bo żona nie chciała czegoś nieporęcznego a w sumie to ona więcej pstryka niż ja :) Dla nas w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Możliwe że Twój teść ma rację ale to też zaleta dla N i C bo są bardzo popularne ( dużo obiektywów, akcesoria itd. ).

Piszesz że wystarczy Ci K-30, dla fotoamatora to i tak super zaawansowany aparat choć wcale bym np. takim K-3 nie pogardził:) Tylko dla mnie jak i wielu wielu pstrykaczy takie zabawki to jedynie koszta. Inaczej sprawa wygląda jak ktoś tym pracuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Blazej_fotograf_lodzkie
      Hej!
      To mój pierwszy temat na forum więc zacznę od krótkiego wprowadzenia.
      Jestem Błażej, jestem fotografem ślubnym i rodzinnym (reportaże, naturalne sesje domowe, studio, plenery, eventy).
      Pochodzę ze wsi pod Łowiczem i mamy tam kawałek ziemi. Jako że nikt z rodzeństwa nie garnie się do pracy w polu (około 5ha czyli takie nic), a i rodzice powoli zaczynają odczuwać wiek zastanawiałem się ostatnio nad adaptacją gospodarstwa na cele fotograficzne.
      O co chodzi?
      Pewnie kojarzycie takie zjawisko jak "rzepiary"  ( dla niewtajemniczonych - tępe dzidy które robią sobie zdjęcia w rzepaku). I o ile zdjęcia w rzepaku wychodzą super, to słowo ma negatywny wydźwięk ze względu na brak poszanowania dla roślin. Wiem że dla wielu rolników to duży problem.
      To samo się ma z innymi roślinami które kwitną/wyglądają najlepiej w odpowiednich porach. Jabłonie i wiśnie, lawenda, słoneczniki, bez, zboża, trawa ozdobna. 
      I tak jak człowiek powinien działać w zgodzie z naturą, tak ja chciałbym stworzyć coś takiego jak pola fotograficzne, czyli miejsce na różnorodne, naturalne plenery, gdzie uprawy nie będą niszczone, bo będą przeznaczone na sesje.
      O ile istnieją pola lawendy dostępne do fotografowania, czy jakieś inne mono uprawy - tutaj chciałbym postawić na różnorodność. 
      Jestem na etapie gdzie przegadałem pomysł, i na następny rok planuje pole słoneczników  około 15x20m (raczej ciętych ze względu na dużą ilość sesji dziecięcych i rodzinnych), dodatkowo pewnie będę korzystał też ze zboża które zasieje mój tata. Jest to rozwiązanie które nie wygeneruje dużych kosztów i nie pochłonie wiele czasu.
      O co proszę
      Podejrzewam, że część z Was ma wśród znajomych fotografów którzym chętnie udostępnia swoje pola, ja chciałbym zapytać Was o sens takiego pomysłu.
      Proszę o waszą opinię na temat pomysłu, o problemy jakie mogą mi stanąć na drodze, o podpowiedzi i ewentualne luki w planie.
       
      Jeśli ktoś z łódzkiego chciałby mnie zaprosić na swoje pole, opowiedzieć trochę o uprawie słonecznika, lub macie jakaś ciekawą uprawę - chętnie przyjmę zaproszenie i zrobię wam zdjęcia. Na wiosnę będę szukał sadu jabłoniowego z w miarę starym drzewostanem (chodzi o to aby drzewa były dość rozłożyste)
       
      Z góry dzięki!
      (załączam zdjęcie z sesji w przenicy)
       
       
       

    • Przez oki39
      Skoro forum o fotach to i trzeba jakis poradnik zrobic.
      Piszcie swoje uwagi jak robic foty i wasze wlasne sprawdzone pomysly.
       
      Wiedz ja zaczne.
      1. Odpowiednia jasnosc foty
      2. Odpowiednia barwa kolorow czyli kolory jaskrawe, matowe itd.
      3. Fotografowany przedmiot. Jasli robimy fote powiedzmy na tapete to nie moze byc uciety jeden bok maszyny. Najlepiej jest jesli dana zecz znajduje sie cetralnie w srodku foty. Jesli maszyna ma byc uciete to dobrze bedzie jesli untiemy ja z obu stron mniej wiecej tyle samo.
      4. Tlo czyli wszystko przed i za fotografowanym przedmiotem. Osobiscie nie lubie gdy na focie znajduja sie krzaki, miedze, rowy itd. oszpeca fote. Zabudowania tak samo, nie na tle kazdego garazu da rade zrobic fote.
      5. Odpowiednie ustawienie maszyny. Np dzrzwi albo obydwie strony otwarte albo obydwie zamkniete.
      6.Ważne jest też światło. Słońce nie może wpadać bezpośrednio w kadr ani nie powinno się odbijać aby nie zmieniały ISO w aparatach cyfrowych. @quercus
       
      Narazie to tyle. Czekam na instrukcje innych. Piszcie w pkt. to bede edytowal pierwszy post i zrobi sie instrukcje z udzialem wszystkich. :huh:
    • Przez MICH4Ł
      Witam. Szukam gopsodarstwa w którym bym mógł ponagrywać filmy pod muzykę. Woj. Dolnośląskie 
    • Przez robertbara
      Witam!
      Mam do przedyskutowania z Wami bardzo interesujący temat. Otóż jak jest dokładnie z prawami autorskimi do własnych zdjęć.
       
      Piszę ten temat z kilku powodów:
      1. Gazeta "Chłopska droga" w numerze 7 na stronie 5 zamieściła moje zdjęcie ciągnika JD z logo AF bez mojej zgody (oczywiście nawet mnie nie zapytali). :angry: :angry: :angry:
      2. Gazeta "Murator" przysłała mi do podpisania umowę o prawa autorskie do moich zdjęć (wcześniej do mnie dzwonili) za kwotę 50zł/zdjęcie. Czy potem już nic nie będę mógł z nimi robić, jak to właściwie jest?
      3. Podobnie działa konkurs RPT, gdzie po nadesłaniu fotki przechodzą na prawa autorskie redakcji.
       
      Pozdrawiam!

    • Przez Nismo
      Witam,na pewno każdy to interesuje się rolnictwem nie raz oglądał na YouTube filmy o rolnictwie kręcone przez ludzi z pasją.Jakich  youtuberów lubicie oglądać?kogo subskrybujecie?na kogo filmy czekacie z niecierpliwością?
      Może zacznę od swojej osoby, bardzo lubię oglądać filmy: Pikus2182 i Vendt936 
       
      Temat ciekawy więc może warto wdrążyć go bardziej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj