Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

332 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 17:29

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych no i bardzo dobrze to jakie ktoś ma układy ze starymi to inna sprawa jak gościu pomaga w gospodarstwie to nie bedzie sie oddzielał od starych co do 1 zł itd, w pełni popieram działania @celeronik, proponował bym zakręcić się za kredytem preferencyjnym przez 15 lat powoli spłacisz a jak wpadnie chajs szybciej spłacisz i bierz większy niż mniejszy ciagnik

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Dzisiaj, 18:47
  •  

#102 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2008 - 17:31

tomasek 100 godz w c 360 ze sportową kabiną wyjącymi zwolnicami dzurawym tumikiem i na snopku siana zamiast siedzenia sam to przerabiałem i uwierz po dniu takiej pracy można wyciągnąć kopyta, ;) i na nic się zda chałupa odpicowana jak będziesz głuchy miał astmę oskrzelową i naruszony kręgosłup, bo chciaż jestem młody to też już odczuwam pewne dlegliwości, chce nowy proszę bardzo kolega potrzebuje tylko rady jaki to ma być ciągnik, jeśli ma zastąpić 3512 ja sugeuje dorado 66 lub case jx 70 ale sugerowł bym coś wiekszego, a co do używanych maszyn ludzie zastanówicie się jesli Hansowi opłaca sie sprzedać za grosze swojego kilkuletniego jd a ktoś to sprowadzi i jeszcze na tym zarobi niezły hajs to czy ten ciągnik tak naprawde wart jest swojej ceny?
z polskich nowych tez jest duży wybór ale trzeba zwrócić uwagę na oferowane wyposarzenie

no wiesz Kuki19 nie wiem czym ty jeździsz w pole jeśli na snopku to naprawde współczuje ;) a kto ci każe w polsce kupić u jakiegoś żyda za swojego mf dałem 9500zł w niemczech z transportem wyniósł 11 tys a w polsce kosztowałby 16tys. u handlarza i jak dla mnie te 3512 c360 to lipa chociaż są młodsze

#103 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2008 - 17:33

Jak moge nie być na łasce rodziców, skoro nie moge podjąć pracy ;) A co do ciągnika to ojciec sam przyznał że wypadałoby zmienić.

bo nie chcesz. ;)

#104 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 26 grudzień 2008 - 17:51

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Panowie! Nie chodzi o to żeby się tu licytowac, co jest lepsze. @celeronik, jeśli będziesz chciał kupic, to kupisz ale po raz trzeci mówię, zastanów się chłopie jaki traktor jest Ci naprawdę potrzebny. Jako trochę starszy kolega mogę Ci powiedziec, że nie powinieneś zakładac, że cała Twoja pensja będzie szła na raty, a Twoje prywatne życie? Poznasz jakąś dziewczynę, będziesz chciał założyc rodzine a tu okaże się, że nie będziecie mieli z czego życ, bo nadal musisz spłacac raty za nowy ciągnik. Wszytko ma swoje plusy i minusy. Nowy ciągnik to też są duże koszty, pierwszy przegląd kosztuje pewnie z 1,5 tyś, potem drugi, trzeci, koszty obsługi kredytu, ubezpieczenie. Po roku okaże się że 3/4 Twojej pensji poszło na bieżące koszty, a z samego kapitału nie ubyło nic. Takie bywa życie, poza tym pamietajcie, gospodarka zwalnia, przyrost PKB będzie mniejszy (licząc rok do roku). Dla przeciętnego zjadacza chleba oznacza to, że zdobyc pracę będzie o wiele trudniej niż do tej pory, zarobki też nie będą rosły, a kto wie czy nie będą spadały w sektorze prywatnych przedsiębiorstw. Trudno jest powiedziec co będzie za kilka miesięcy, tym bardziej trudno ocenic jaka będzie sytuacja na wsi.
A to że na 10 ha ktoś ma JD albo Proxime to jest dla mnie żaden argument. I Ty wcale nie musisz byc od nich gorszy, wystarczy, że będziesz mądrzejszy.
Mam podobny areał do Twojego, gdybym się bardzo uparł, to też bym kupił nowy ciągnik, w granicach 100tyś, ale przez kolejne 2-3 lata musiałbym sobie odmówic wielu równie potrzebnych rzeczy. Pytanie czy Ty jesteś na to gotowy?

Pozdrawiam!
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#105 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 18:43

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych 70tys. to ja moge przy dobrych wiatrach spłacić w 2 lata, na spokojnie moge spłacić w 4.

#106 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 18:56

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych A jak mówisz że 2 lata spłacisz, to może przez 2 lata zbieraj i kupisz bez kredytu ????

#107 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 19:46

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Oj ludzie nie zapędzajmy się jak ktos ma kase to ma i wie co robi więc po co mu tak odradzacie ten ciągnik?

A masz jakoś chodowle czy cos że masz tyle kasy na spłate kredytu.?

#108 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 08:56

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Hodowle mam, ale z niej to na życie ledwo starcza ;) Jednak jak będę kupował to pobawie się z prowem.

#109 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 09:56

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych No to kupuj ciągnik sie nie zastanawiaj może, popytaj sie innych co brali ciągniki na prow czy teraz tego żałują ??

#110 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:18

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Na twoim mjejscu wzioł bym Nh TD95D,fajny,zwinny i ekonomiczny ciągniczek wiem bo u nas na wsi jest jeden i właściciel jego nie narzeka no i najwarzniejsze cena też jest przyzwoita ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:29

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych jakos silnik iveco zbytnio nie przypadł mi do gustu szkoda ze w tych mniejszych modelach nie ma silników cumisa ;)

iveco uciekaj daleko
i to słyszałem od kilku osób
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#112 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:43

Na twoim mjejscu wzioł bym Nh TD95D,fajny,zwinny i ekonomiczny ciągniczek wiem bo u nas na wsi jest jeden i właściciel jego nie narzeka no i najwarzniejsze cena też jest przyzwoita B)

A u nas na wsi gościu ma TD80D i parę awarii już było, między innymi układ kierowniczy sie rozdupczył na polu i C-330 na podnośniku go do siedziby firmy musieli zaciągnąć B) I wcale nie jest tak ekonomiczny, bo jak gadałem z pracownikiem który jeździ tym ciągnikiem to mówił że w lekkiej robocie np.z turem pali 5,5l, a mój Zetor mocniejszy a w lekkiej robocie w 5l sie mieści ;)
W tej cenie powinieneś sie zmieścić z Proximą 9541plus. A wyposażenie nie jest złe jak za taką kase B)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#113 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:29

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Ciekawe jak można C-330 podniesc przód w Nh który ma 80km co? Ja sobie takiej rzeczy nie wyobrażam. ;)

Ile pali to zalerzy jak się nim jeżdzi czy gaz w podłogę czy deliktanie z gazem.

Mysle ze Proxsa albo jakis NH td80d będzie odpowiedni za tą cene.
Zwrotne ciągniczki z rewersem, komfort nawet nawet.

#114 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 22:11

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Zastanów sie na zetorem 8441 na 15 ha spokojnie starczy a nawet jak powiększysz gospodarstwo to spokojnie nim obrobisz, za taką kasę którą masz do dyspozycji, kupisz full wypas, a po za tym zetorki są ciężkie, części tanie, komfort mają nawet niezły, spalanie też nie jest złe w lżejszych pracach trochę duże.

#115 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 22:28

A u nas na wsi gościu ma TD80D i parę awarii już było, między innymi układ kierowniczy sie rozdupczył na polu i C-330 na podnośniku go do siedziby firmy musieli zaciągnąć ;) I wcale nie jest tak ekonomiczny, bo jak gadałem z pracownikiem który jeździ tym ciągnikiem to mówił że w lekkiej robocie np.z turem pali 5,5l, a mój Zetor mocniejszy a w lekkiej robocie w 5l sie mieści B)
W tej cenie powinieneś sie zmieścić z Proximą 9541plus. A wyposażenie nie jest złe jak za taką kase B)

Kolego moim zdaniem pracownicy zawsze zawyżają spalanie, bo im po prostu by się nie opłacało jeździć ekonomicznym ciągnikiem.:-))

#116 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 22:36

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Stwierdzam,że niektórzy podają tu za drogie ciągniki,które są droższe od ceny jaką podał autor tematu. oczywiście nie pouczam,tylko stwierdzam.
Powiem tak Farmery te na john deere silniku mam dwa w rodzinie,82 konne i w obuch skrzynia po roku poszła,podobno na mtz są mniej wadliwe,tak słyszałem. Mówili,że dobre w pole są bo są nie za ciężkie i ,że się rzadko kopią,tylko rżną ziemię i się powoli posuwają do przodu jak mokro jest,ale to też od ziemi zależy. Jeden ma z turem i mu ładnie cyka,zwinny jest, i mało mu pali,z turem przy ładowaniu beli to tak podobno 7-9 l na godzinę.
MTZ-ta ma z sąsiedniej wioski nowego 952 chyba, i ogólnie mocny,ciężki, nie wiem jak spalanie ale zadowolony raczej jest,tylko,że przyjechał od dealera a tu olej kapie z silnika,jakaś uszczelka poszła no i musiał wymienić,ale za darmo mu zrobili,bo,że dopiero kupił no i to raczej nie on popsuł.
New Holland ma w sobie to coś,zresztą jak każdy ciągnik dla innych ludzi,jeden lubi to,drugi tamto,ale dużo piją, wujo ma 95 konnego i jak mu powiedziałem,że case ih jx95 dalekiego sąsiada spala w pługach 4*35 albo 4*40 12 l na godzinę to powiedział,że dużo mniej od jego,więc taki wniosek ze spalaniem.

Ja bym ci chyba pronarka polecił,abo zetora,tylko zetory też chyba dużo palą, więc pronara.

#117 Share piotrek1987

piotrek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:17

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Niezle musialbys zarabiac zeby tyle odplacic w 2- 4 lata. Apetyt rosnie w miare jedzenia jak zaczniesz zarabiac to odrazu wiecej wydajesz...Wiem sam po sobie

#118 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:04

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Moze cos takiego bylo by odpowiednie
http://www1.traktorp...asch_id=981528#
http://www1.traktorp...asch_id=1049477
http://www1.traktorp...sch_id=1074745#

Ja tez mysle nad kupnem ciagnika 60km i co bym nie chial kupic i tak wychodzi ze najlepiej nowy!
A mianowicie za dobry 10 letni ciagnik trzeba dac minimum 60tys zl.
Nowy np case jx 60 za ok 100000 zl z prowu ok 40 zwrotu tak wiec nowy za 60 tys. Tyle co nowy.
przy 15ha raczej dostanie dofinansowanie, najwazniejszy jest dobrze napisany wniosek, minium wymagan!!

#119 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 19:05

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Kolego masz w 100% racje ale najpierw trzeba mieć te 60 tysięcy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 21:23

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Pamiętajcie, że że zwrot jest od ceny netto!