Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

332 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 13:25

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych znajomy jeszcze 2 ha dzierżawy musiał załatwić żeby dostać krechę bo ma swojego niecałe 10 ha i wziął agrofarma 85 z turem i kosiarkę dyskową i beczkowóz na niecałe 10 ha i 12 krów dojnych to może warto drogie nowe maszyny brać? a wziął i wielu co mają oczywiście jakaś prace poza rolnictwem kupują nowe maszyny na małe areały a prawdziwy rolnik zawsze będzie cofał się w rozwoju jak będzie przesiadał się ze starego ursusa na jeszcze starszego zetora czy zachodniaka, to chyba nie o to tutaj chodzi?
Tak jak pisałem na wstępie polecam belarusa z belarką bo ciągnik musi zarabiać na siebie a z prasą można taki ciągnik z prasą jak dobrze się zakręcić w 2 sezony spłacić ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Dzisiaj, 18:08
  •  

#82 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2008 - 13:32

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych moje zdanie jest takie że na 15 hektary to albo używany i nie będzie wcale gorszy od nowego albo mtz nówka. sam mam 11 hektary ;) i obrabiam je MF158 a wcześniej C360 i napewno na ten areał nie kupiłbym ciągnika za 100tys. pomyśl tylko ile czasu spędzasz w ciągniku??? góra przez cały rok to z 2 tygodnie. wiec przez te 2 tygodnie można się pomęczyć. zresztą nie moja kasa ale jak planujesz rozbudowę domu to napewno niepchałbym się w takie koszty związane z ciągnikiem tylko poto żeby przez 2 tygodnie w ciągu roku się tak nie męczyć jak ursusem 3512

#83 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 13:37

znajomy jeszcze 2 ha dzierżawy musiał załatwić żeby dostać kreche bo ma swojego niecałe 10 ha i wzioł agrofarma 85 z turem i kosiarke dyskową i beczkowóz na niecałe 10 ha i 12 krów dojnych to może warto drogie nowe maszyny brać? a wzioł i wielu co mają oczywiście jakaś prace poza rolnictwem kupują nowe maszyny namałe aerały a prawdziwy rolnik zawsze bedzie co fał się w rozwoju jak będzie przesiadał sie ze sterego ursusa na jeszcze starszego zetora czy zachodniaka, to chyba nie o to tutaj chodzi?
Tak jak pisałem na wstępie polecam belarusa z belarką bo ciągnik musi zarabiać na siebie a z prasą można taki ciagnik z prasą jak dobrze się zakręcić w 2 sezony spłacić ;)

Kredyt można wziąśc ale z takiego areału jego spałata nie bedzie łatwa więc moim zdaniem zakup dużego noego zachodniego ciągnika(np Agrofarm na 10ha) na taki areal mija się z celem a wymiana starego ursusa na noweszego zachodniego (na starsze mało kto zmienia) to nie jest cofanie sie w rozwoju trzeba jakoś o budrzet dbać zeby komornik nie przyszedł zabrać ziemi.

#84 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2008 - 13:38

Tak jak pisałem na wstępie polecam belarusa z belarką bo ciągnik musi zarabiać na siebie a z prasą można taki ciagnik z prasą jak dobrze się zakręcić w 2 sezony spłacić ;)

nie wiem jak u kolegi ale umnie wielkiej kariery nowym ciągnikiem i belarką by nie zrobił bo każdy kupił prase i ciagnik na swoje potrzeby a podrugie są firmy które świadcza usługi także nawet przy nich by nie wystartował bo maja niezły sprzęt a trzymaja ręce rolnikom 20 ha którzy nie widzą przyszłości w rolnictwie i nie modernizują gopodarstwa albo wogóle niechca popadać w długi.

#85 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 13:53

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Używki nie chce, wiadomo co nowe to nowe, 10lat pochodzi u mnie bez niczego, powiedzmy niech z prowu oddadzą 40% wartości, czyli koszt nowego 60tys.zł, sprzedac 3512 za 30tys, to nowy wychodzi 30tys. MF używanego nie chcę, za dużo problemów ze skrzyniami. W ciagniku spędzam 300mth, czyli x~1.5 450godzin. Poprostu ojciec chce popracowac na starość w komfortowym ciagniku.

#86 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 14:32

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych oj kolega to się chce w prowy bawić oj to tak piekni nie będzie jak koega napisał bo sprzedaż 3512 to pójdzie na wkład włsny 20% w maszyne i wynajęcie firmy do obsługi wniosku a reszta kredyt i tu zaczynają się koszty, bo firma do ogłsugi wniosku ze 4 tyś do tego prowizja dla banku ze 2 tyś bisnesplan i zaświadczenia dupeele tez z tysiaca zależy ci tam firma załatwi wszystko odwleka sie w czasie jeźdzenia nerwów itd a do tego kredyt na 9% teraz może spadnie opricentowanie ale pierwszy rok policz sobie 9% z 80-90 tyś to masz 6 tyś zamych odsetek do zapłacenia przez rok do tego kapitał ubespieczenie ciągnika z 1-1,5 tys, także powodzenia jeśli myslisz ze sprzedasz ferdynanda i dołozysz 30 tyś i kupisz nowy, lepiej kolego spzedaj ferdka lub c 330 weź kredyt jakiś momercyjny nawozówke czy coś podobnego i kup uzywanego lub belarusa za te 5-70 tyś albo spróbuj kredyt prefeencyjny wziąść ale tu tez nie różowo bo na 3,5%, dlatego ja polecam kredyt nawozówkę lub jakiś obrotowy na 5-7 lat np. agrounia w bgż lub w BS są decyzja w jeden dzien proste fomalności nie trzeba biznesplanu chyba a to są niepotrzebne koszty a stopy procentowe muszą ciąć w polsce więc może nie będzie tak drogo za rok i oprocentowanei zbiży sie do obecnych kredytów preferencyjnych gdzie minimalne oprocentowanie jest 3,5%, jeśli chcesz startować z prow to na tych 15 ha musisz chyba mieć chodowle i wiele wiele szczegółów z tym związanych jest w prow dlatego polecam zwykły kredyt bo nikt ci nie bedzie nic kontolował i będziesz spokojnie sobie splacał jak będzie ciężko pojedzies za granice i zarobisz he he a na prow czy spo to sie startuje jak się kupuje gratów za min 300-500 tyś zł przynajmniej u nas tak robią ;)

#87 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2008 - 14:54

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych no wiec odpowiedz sobie czy warto spędzić 450 godzin w ciągniku za 100tys czy lepiej kupić ciągnik używany za 40tys a resztę przeznaczyć na dom w którym spędzasz 365dni. a co do prow to nie jest tak różowo jak ci się wydaje gdybyś miał 150h to tak a nie 15h. a co do używanego ciągnika zachodniego to on komfortem dużo nie będzie odbiegał od obecnych nowych za 100tys, a będzie dużo tańszy i na tych 15h napewno ci posłuży z 5lat a jeśli nie myślisz o rozwoju gospodarstwa to tym bardziej bym się nie pchał w kredyty i w koszty związane z zakupem nowego ciągnika.

#88 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 15:15

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Ojciec nie chce używki, jak nie PROW to raty, kwestia znalezienia pracy. Niektórzy na af mają JD 5720 na 15ha, inni proximy na 10ha, to czemu ja mam nie mieć ;)

#89 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 15:24

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych A co to za interes iść do roboty i zarobioną kase ładować w gosp ? Dla mnie to bez sensu zarobic na miesiąc np 3 tys zł włożyć to w gosp i miec z tego gosp na miesiąc 1.500 zeta tylko dlatego że inni mają nowe ciągniki i ja tez musze mieć ?

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#90 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 15:27

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Ale co nowe to nowe, z używanym nigdy nic nie wiadomo. Ja jeszcze pracować nie moge, ale za rok pójde do pracy to się pomyśli. Miesiąc temu jakoś udało się skołować 25tys. na samochód to na ciągnik też sie da, trzeba chcieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:09

no wiec odpowiedz sobie czy warto spędzić 450 godzin w ciągniku za 100tys czy lepiej kupić ciągnik używany za 40tys a resztę przeznaczyć na dom w którym spędzasz 365dni. a co do prow to nie jest tak różowo jak ci się wydaje gdybyś miał 150h to tak a nie 15h. a co do używanego ciągnika zachodniego to on komfortem dużo nie będzie odbiegał od obecnych nowych za 100tys, a będzie dużo tańszy i na tych 15h napewno ci posłuży z 5lat a jeśli nie myślisz o rozwoju gospodarstwa to tym bardziej bym się nie pchał w kredyty i w koszty związane z zakupem nowego ciągnika.

tomasek 100 godz w c 360 ze sportową kabiną wyjącymi zwolnicami dzurawym tumikiem i na snopku siana zamiast siedzenia sam to przerabiałem i uwierz po dniu takiej pracy można wyciągnąć kopyta, ;) i na nic się zda chałupa odpicowana jak będziesz głuchy miał astmę oskrzelową i naruszony kręgosłup, bo chciaż jestem młody to też już odczuwam pewne dlegliwości, chce nowy proszę bardzo kolega potrzebuje tylko rady jaki to ma być ciągnik, jeśli ma zastąpić 3512 ja sugeuje dorado 66 lub case jx 70 ale sugerowł bym coś wiekszego, a co do używanych maszyn ludzie zastanówicie się jesli Hansowi opłaca sie sprzedać za grosze swojego kilkuletniego jd a ktoś to sprowadzi i jeszcze na tym zarobi niezły hajs to czy ten ciągnik tak naprawde wart jest swojej ceny?
z polskich nowych tez jest duży wybór ale trzeba zwrócić uwagę na oferowane wyposarzenie

#92 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:11

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych jeśli dostałeś pożyczkę na 25 tys na samochód to nie myśl ze tak łatwo będzie ci już dostać na ciągnik jeśli nie spłacisz tego kredytu, i jeśli nawet pójdziesz do roboty to zarobisz z 2tys góra to z 70tys kredytu będziesz miał z tysiąc zł raty a drugi tysiąc na przeżycie i tak za 6lat spłacisz kredyt i nijak się nie opłaca. a z kąd wiesz że nowy się nie zepsuje??? jak dla mnie to jest czysta głupota. to ci się nawet nie zwróci ta kasa. a dla 2 tygodni wmiarę wygodnej jazdy nie dałbym 100tys zł

#93 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:16

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych skołować to chyba nazbierać 25 tyś myśle, bez przesady chłop chyba nie jest aż tak bidny żeby na samochód się zadłużać ;) sprzeda sie kilka byków zboża dopłaty weźnie i pewna sumka jest he he, a z nowym ciągnikiem więcej czasu i zdrowia jest żeby zająć się lepiej chodowlą a i usługę jakąś można zobić i mieć wiecej czasu dla siebie, ja już nie wiem skąd w was taki pesymizm a jeździjcie sobie do usranej śmierci c 360 starszymi od was i jeszcze starszymi zachodnimi wrakami i bawcie się dobrze

#94 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:28

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Skołować, czyli zebrać a nie wziąść kredyt, jesli pójde do pracy to moja pensja mogłaby iść cała na raty na ciągnik, i tak jestem na utrzymaniu rodziców.

#95 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:48

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych haha no i co z tego że mam 34 letni ciągnik przynajmniej sam na niego zarobiłem. i jest dużo lepszy od c360 czy ursusa 3512. jak dla mnie jest głupotą wydać 100tys zł chyba tylko poto żeby się przed sąsiadem pokazać, zresztą coto za życie na łasce rodziców

#96 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:51

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Słuchaj jeśli jest potrzebny ci ten traktor, to go kup i nie słuchaj innych.

#97 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:53

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Ta no trudno nie byc na łasce rodziców jak się ma 18 lat, a ciagnik jak postanowie i tak kupie.

#98 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:56

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Nie słuchaj innych, może ci zazdroszczą ale pamiętaj jeśli będziesz tego pragnął to i to osiągniesz.

#99 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2008 - 17:03

Ta no trudno nie byc na łasce rodziców jak się ma 18 lat, a ciagnik jak postanowie i tak kupie.

od 17 roku nie jestem na łasce rodziców. tylko tyle ze z nimi mieszkam i tak tylko w domu goszczę czasami bo tak to jestem w trasie zazwyczaj. i nie zazdroszczę ci tego ciągnika. kupisz będziesz jeździł. ale powtarzam to po raz kolejny to jest głupota i wyrzucenie pieniędzy w błoto. A tak wogule jak jesteś na łasce rodziców to jak możesz coś postanowić??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 17:20

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Jak moge nie być na łasce rodziców, skoro nie moge podjąć pracy ;) A co do ciągnika to ojciec sam przyznał że wypadałoby zmienić.