Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

332 odpowiedzi na ten temat

#61 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:18

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Obecnie mam 15ha, wkońcu trzeba wymienić 3512, ile lat można w tym hałasie i kurzu robic.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Dzisiaj, 09:09
  •  

#62 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:19

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Nie zaczynajcie że nowe Belarusy są lepsze od Farmtracków i Pronarów bo to nie prawda.

Na moście stozkowym to Belarusa szkoda brać. Komfotr też taki sobie i nie spali tyle co c-360 tylko więcej bo to wkońcu jest 80km a nie 52km więc bez przesady.

To na te 15ha to spoko starczy 70km Jakoś mniejszą trójke obrotowa mu założysz i bedzie latał.
New Holland powinien być akurat mało pali więc do wszystkiego sie nada.

A 3512 sprzedajesz tak?

#63 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:20

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Ja tez bym radził belarusa, niedrogi, oszczedny a jak bedzie trzeba to i w turze bedzie chodzić, nawet na stożkowym. Na pewno lepiej jak jakiegoś chinskiego kitajca.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#64 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:20

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych dlaczego nie chcesz zwiększyć areału, tylko w przyszłości zmniejszyć ?

#65 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:22

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych ale jak on chce 60 km to chce 60 km a nie 80 lub 90 moze nie ma funduszy na wiekszy ciagnik a na te 15 ha to 60 spokojnie da sobie rade 60 spokojnie da rade w pługu 3x35 lub 3x40 a agregat tak ze 2,7 m tez pewnie dalby mu rade tak wiec na co wiecej na 15 ha a i tu jeszcze @celeronik podkresla ze nie bedzie narazie powiększal swojego gospodarstwa
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#66 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:24

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych A moze w Zetorka bys zainwestował, znajoma nie dawno kupiła nowego 80km za 103tys. na 15ha to akurat, tylko nie wiem czy to prawda ze są te nowe takie awaryjne
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#67 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:26

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Skoro piszesz, że areału nie powiększysz, to może warto poszukac jakiejś używki w dobrym stanie, za 60-80 tyś, będziesz miał super sprzęt. Zadaj sobie pytanie, czy warto wyżyłowac się, wydac ostatnie pieniądze żeby kupic nowy ciągnik, w sytuacji gdy nie będziesz mógł powiększyc, a nawet może zmniejszysz areał?
I nieistotne jest z jakiego to będzie powodu. Poza tym patrząc po areale to pewnie nie jesteś w stanie wyłożyc 100tyś bez podpierania się kredytem (jak większośc rolników). Mamy kryzys finansowy. Czy warto wchodzi w tak niepewną inwestycję w takiej sytuacji? Ja nie znam odpowiedzi na te pytania, ale warto się nad tym zastanowic.
Pozdrawiam!
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#68 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:29

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Nie chce bys wscipski ale długo musiałeś z bierac kase z takiego areału zeby Ci starczylo na nowy ciągnik czy poprostu kredyt weźmiesz?

Jestem ciekaw bo sam mam 10ha i tez bede myslał nad wymiana ciapka bo ile można sie tłc w kabinie która jest tyko zadaszeniem itp.
Ale ja to używka bo na nowy to mnie nie będzie stac chociaz chce powiększać areał.

http://allegro.pl/it...ancja_raty.html CaseJX 70 oferta z allegro.

#69 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:34

Nie zaczynajcie że nowe Belarusy są lepsze od Farmtracków i Pronarów bo to nie prawda.

Na moście stozkowym to Belarusa szkoda brać. Komfotr też taki sobie i nie spali tyle co c-360 tylko więcej bo to wkońcu jest 80km a nie 52km więc bez przesady.

To na te 15ha to spoko starczy 70km Jakoś mniejszą trójke obrotowa mu założysz i bedzie latał.
New Holland powinien być akurat mało pali więc do wszystkiego sie nada.

A 3512 sprzedajesz tak?

;) tak sie składa że mam pewien przeglad ciągników w okolicy i co jak co ale najbardzoej podobają mi się belarusy są n szzerszych oponach 2 na mostach stośkowych ostro dostają w 4ry litery i żadnych awarii, a pronar to jedna wielka wada fabryczna a farmtracki niewele lepiej, to że ciągik ładnie wygląda nie znaczy że jest dobry, co do spalania nowe belarusy mają czeskie pompy paliwowe i znajomi co pobrali belarusy odchwalić spalania nie mogą wierdzą ze pół tego co c 385 czy dokładnie tyle samo co c 360, jedyna wada tego ciągnika to trzeba troche siły no i się nauczyć obsłgiwać te dzwignie ale to tylko may mankament tego ciagnika, pozatym bajecznie tanie części komfort nie gorszy jak w zetorach 7211 i podobnych wspomaganie na orbitrolu szczelna kabina więc nic się nie kurzy, a jak ktośchce droższa wersje nakrzyżakach czy synchronizatorach proszę bardzo, ja polecam na stożkach bo tura kolega nie planuje a jest amortyzowany rzód a jak nie będzie dużo używany przód to też pochodzi a opony wężksze i przednie koła małe to komaktowe rozmiary i z mniejszymi maszynami dobrze się zgra, a jak aż tak bardzo te konie mechaniczne gryza są mtz 500tki ale moim zdaniem lepiej brac 800tke bo wcale wiecej nei spali

#70 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:37

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Mi chodziło akurat o nowsze Pronary które są daleko do przodu przed Belarusem ale wiem ze za drogie i nie wchodza w gre.

A ja bym nie kupił belarusa na moście stożkowym bo to jest nie ciagnik nawet wyglądu nie ma.
Komfotr taki jak w 7211 bo chyba nowe Belarusy tez mają 83Db w kabinie ale jednak do zachdniego sie nie umywaja i ta skrzynia bez rewesu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:40

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Zgadza się podzielam zdanie kolegi kukiego nie ma się czego obawiac. Tylko co do tych mniejszych maszyn to belarus nie czuje oporu, wiem bo juz zwykły pług 4*35 mtz-tem rozerwałem. Ale moim zdaniem na 15 ha to taki ciagnik do wszystkiego pasuje. 

Co az taki brzydki?

Załączone pliki

#72 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:48

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Jak ma 105 tys to po co pchac się w ruską mechanizacje(bez urazu dla uzytkowników) jesli może kupić coś zachoniego z rewerem i lepsza skrzynia? A po co mu 80km na 15ha jesli nie chce powiększac areału?

#73 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:51

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Belarus nie jest szczytem moich marzeń, narazie ciągnika nie kupie, bo mam dom do podniesienia, a to troche kosztuje, pieniądze zawsze się znajdą, może PROW, raty też wchodza w grę jak do pracy pójde? Używki nie chce, albo nowy albo wcale. 60KM byłby idealny na ten areał, opony też nie za szerokie, ale bez przesady, musze mieć czym ziemniaki kopać.

#74 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:54

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych http://www.allegro.p...o_76_klima.html no to jak zachodni to tylko to znajomy ma rollera ten ciągnik to taki mf 255 z przednim napędem i turbiną jak masz mf-a to będzie dla ciebie cudo, akurat ten to 4ka bez turbo ale jak chcesz oszczędniejszy i zwrotniejszy to bedzie dorado 66 ciagnik marzenie dla ciebie bo komfort zachodniaka a spalanie i gabaryty 3512, tylko nie rozumiem jednego co będzie tu największym problemem bo taki dorado 66 z klimą ze 2 mc-e temu stał za 107 tyś na allegro a teraz jakaś ta cena duuuuuuuuuużo wyższa, ale jak szukasz już ciągnika popytaj po dielerach może jeszcze stoi coś na placu w starej cenie ;)
jeszcze raz polecam ten iągnik idealnei zastąpi 3512

#75 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:56

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych wyglad to nawet foton ma hehe ;) ja na twoim miejscu wolałbym kupić używke jakaś do 35 tys. np. zetora 6211, 6245, 7211 lub 7245 komfortem dużo ci nie odbiega mało awaryjny sprzęt, a za reszte kasy powiekszyłbym areał moze nawet i hodowle, szkoda sie topić w nowy sprzęt jak byś miał obrabiać tylko 15 ha na taki areał to ci powiem ze nawet nie potrzebny wielki komfort bo dużo roboty w polu takiej nie masz sorki ale taka jest prawda, jak mielismy 33 ha to zetor 7221 i c-330 i stykło zdązyło się obrobić a i nikt o wielkim komforcie nia marzył, jedynie że kolega postanawia jakąś firme usługową załozyc to luzik jak najbardziej komfort potrzebny ale i tak bym zaczął od używki bo ciągnik musi sie spłacać a nie stać na podwórku przy drodze by sąsiedzi podziwiali, serwis też kosztuje a głupotą jest kupywać 80 konny traktor na małe maszyny od ursusa, wiem że dużo nie spali ale porównaj znów do 60 konnego i który ci mniej spali raczej ten mniejszy jeszcze jak na lekkiej ziemi to tym bardziej.

#76 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:59

Zgadza się podzielam zdanie kolegi kukiego nie ma się czego obawiac. Tylko co do tych mniejszych maszyn to belarus nie czuje oporu, wiem bo juz zwykły pług 4*35 mtz-tem rozerwałem. Ale moim zdaniem na 15 ha to taki ciagnik do wszystkiego pasuje. 

Co az taki brzydki?

ten most stożkowy to porazka u nas goscie mieli w mtz taki i po roku pracy zaraz musieli w go wymieniac bo cos pourywali jesli juz to tylko krzyżakowy ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#77 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 13:01

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Nie chce żadnej używki, zwłaszcza do 35tys, te zetory co podałeś więcej palą od 3512, komfort troche lepszy ale bez przesady. Areału nie powieksze, bo po co? Lepiej dopilnować tego co się ma, czas pokaże jesli trzeba bedzie zrezygnować z gospodarzenie to nici z ciągnika, jeśli jednak trzeba bedzie jeszcze gospodarzyć coś trzeba kupić, bo ile można lat jeździć tym samym ciagnikiem. Zresztą myśle pokombinować z PROWem.

#78 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2008 - 13:15

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych no ala czy na 15 ha opłaca się gopodarzyć moze jeszcze tak ale napewno za pare lat to 50 ha będzie nic kto bedzie miał dobry sprzet to zdąży sie obrobić by podjąć sie innego rodzaju zdobycia chleba, skąd wiesz że zetory dużo palą jak noge na gazie nonstop trzymasz to kazdy ci nie mniej spali, zetorem jak rozsądnie jeździsz to ci duzo nie zechla a może jakiś ursus 4512 no ale jak niechcesz używki to luz nie będe cie przekonywał tylko zamiast na dom i rodzine, bedziesz musiał spłacac ciągnik a wierz mi ze wtych czasach zaciągnac kredyt to nie sztuka ale ze spłatą gorzej bo ile trzeba charować by spłacic wierz mi bo mamy troche nowego sprzetu i kredytu więc wiem co mówie.

#79 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 26 grudzień 2008 - 13:18

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Trochę się w tym pogubiłem już. Piszesz, że nie chcesz używki i gospodarstwa powiekszac raczej też nie. To nic osobistego co piszę, ale naprawdę zastanów się nad tym co piszą koledzy wyżej, np. @drzewis. Ja akurat nie będę doradzał konkretnej marki bo nie znam się na tym dobrze ale każda maszyna powinna się zamortyzowac, ciągnik też. Mając 15ha, kupisz sobie jakiegoś MF-a z serii 61xx za 50-60 tyś, resztę przeznaczysz na podniesienie domu i bedzie "wilk syty i owca cała", tzn. ciągnik z dobrym komfortem pracy a przy okazji nie zadłużysz się na 10 lat.
A myślę, że jakbyś poszukał to naprawdę dobrego można znaleźc (nie musi byc MF). Wiem, że się powtarzam jeśli chodzi o te używki, ale zanim napiszesz jeszcze raz, że używki nie chcesz, to napisz jakie masz na to argumenty.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 13:20

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych w sumie to najlepiej cie wyjdze jx60 /tdd bo masz już zachodnią technike, komfort serwis renome i te inne bajery. MTZ,ursus farmtrack sprawiają wrażenie jakby były całe z plastiku i sie miały zaraz rozssypać, o komfort cięzko...
ktoś pisał że w MTZ jest komfort jak w 7211. jaka to jest zaleta MTZ-a? to że ma komfort jak 20 letni ciagnik to żadna zaleta a raczej pochwała dla zetora że po tylu latach nie ustępuje wielu nowym ciągnikom...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user