slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

majk03    0

no u mnie w okolicy to w przedziale takiej mocy sa CS, MF i NH, ludzie maja je z turem i nie narzekaja, takze ja bym ci je polecał, naprawde fajne maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmanek15    6

Ja proponuje valtre A83..Sasiad ma dwie T131 i mniejsza ale nie wiem jaka albo N101 alno N92 lub A 83...ale mniejsz z tym jego pracownik muwił mi ze za ta mala dal 150 z klima i obciaznikami jakimis.:)

 

Ja proponuje valtre A83..Sasiad ma dwie T131 i mniejsza ale nie wiem jaka albo N101 alno N92 lub A 83...ale mniejsz z tym jego pracownik muwił mi ze za ta mala dal 150 z klima i obciaznikami jakimis.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Witam.

Mam możliwość wzięcia na PROW maszyny rolnicze. (działanie 126) Rozglądam sie za nowym ciągnikiem. I teraz do was pytanie jaki ciągnik zakupić do 103tyś brutto?? Moc od 48 km w górę . Ciągnik służył by do uprawiania 3ha ziemi w tym 1.5ha pod osłonami, dlatego tez mi zależy na tym aby był jak najniższy i w miarę zwrotny. Sprzętami jakimi bym pracował to sprzęty takie które pracowały z ursusem c-360. (glebogryzarka pług 3 skibowy grudziądzki.) Ciągnik najlepiej aby był zwrotny. C 360 robiłem 85mgh rocznie. Chciałbym aby ciagnik zawierał jak najmniej elektroniki. Ciągnik miałby w przyszłości pracować z ładowaczem czołowym. Ciagnik ma byc bez kabiny. Oglondałem ciagniki NH a mianowicie modele TD 3.5 i TD4020f obydwa mi pasuja gabarytowo obydwa niskie (td 3.5 szerszy) co mozecie mi doradzić i prosze was o opinie wyżej wymienionych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na myśl przychodzi mi Kioti DK551C ale nie wiem czy wystepuje w wersji cabrio :huh: Wersja z klimatyzowaną kabina kosztuje 90 000zł brutto. W standardzie masz w nich skrzynie 12/12 z mechanicznym rewersem co do pracy z ładowaczem będzie przydatne...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

przyznam szczerze że zainteresował mnie ten Farmtrac i do tego z przednim napędem. Tani w miare i blisko diler, ale nie wiem i tak nic o tym ciagniku. Mógł by ktoś powiedzieć czy ma z nim doczynienia ?? czy to dobry w miare ciagnik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

tabaluga powiem jeno indyjski bubel. Dlaczego częste awarie i to wszystkiego . Ten farmtrac grzeje się z zgrabiabiarka karuzelowa 3,40m!! Więc odradzam ci ten ciągnik. Może bardziej polecam ci tego ursusa 5044 nowego, ale nie wiem jak on się sprawuje myślę że lepiej.

Edytowano przez Sobolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Indyjski ? człowieku napisz mi co on ma indyjskiego silniki Ford lub Perkins zależy jaka moc most skrzynia carraro nie jakaś hema jak w ursusach ten farmtrac sie grzeje napisz jaki farmtrac jaki model bez powodu sie nie grzeje prędzej z nie prawidłowego eksploatowania go lub nie prawidłowego dotarcia silnika mam farmtraca 675 dt pracuje na nim 2 rok zaraz będzie 600 mtg teraz myślę nad mniejszym farmtracem bez kabiny raczej do ładowacza sie ten ursus 50 konny nie nada już bym myślał bardziej coś w stylu nh jd z większym naciskiem na jd myślę ze pewnie byś sie zmieścił w budżecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

jd nie wchodzi w gre bo są potężne np 5055e juz jest dla mnie za duzy gabarytowo. ursusem myslałem bo to perkins i ogólnie masywny dość sie wydaje tylko ze jest oferowany tylko z kabina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

Wojciech nie denerwuj się Farmtrac wywodzi się z indyjskiej firmy Escord. To model 555DT ten 48 KM grzeje się z zgrabiarką karuzelową 3,40m. Ten co ty masz 675DT to jest jeden z najlepszych egzemplarzy jakie wyprodukowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Wojciech nie denerwuj się Farmtrac wywodzi się z indyjskiej firmy Escord. To model 555DT ten 48 KM grzeje się z zgrabiarką karuzelową 3,40m. Ten co ty masz 675DT to jest jeden z najlepszych egzemplarzy jakie wyprodukowali.

 

 

Może czas najwyższy chłodnice przeczyścić ? Lub sprawdzić stan płynu jeśli w ogóle jest ?

Kapitał jest Indyjski, ciągniki są produkowane w Polsce, przez polskich pracowników, dlatego też są uważane za Polski wyrób. Nie chce mi się już rozpisywać na ten temat.

 

Co do tematu to teraz możesz tanio wyrwać tego Farmtraca ;) Aktualnie jest promocja i możesz go kupić za 89 tyś brutto :) To parę groszy by zostało na jakieś maszynki albo coś :) Decyzja Twoja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W tych pieniądzach znajdziesz np Landini technofarm 70 bez kabiny, bardzo zgrabny ciągnik, skrzynia 12x12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do farmtraka to chyba dało by sie nawet i większy model brać bez kabiny ja to uprzedzony jestem do tych nowych perkinsów pompy delikatne i ogólnie mają wysokie sprężanie ciężko będzie palił w zimę turbiną nadganiają utratę mocy z fordem odczynienia nie miałem 675 to nie najlepszy model tylko najpopularniejszy ze względu na cenę moc ja trochę żałuje mogłem wziąć większego ft ale jeszcze przyjdzie na to czas wielkiego wyboru silników niema w większości Perkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

ursus c385 ja tego nie mam ciągnika ale mój kolega nowy ciągnik to jak chlodnica może być zapchana a ciecz w chłodnicy jest. No i co ty powiesz na ten temat. Te jednostki z forda silnikami to są buble niedopracowane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

To Ty nawet nie posiadasz tego ciągnika ? To z kim ja rozmawiam... Twoje opinie są bardzo wiarygodne, bo kolega/wujek/ciocia ma... :huh:

Wrócimy do tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

Jak nie wierzysz to nie wiem kup go sobie czy co! Nie wiem być może jakiś błąd w produkcji zrobili czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam224360    35

Za 100 tyś to kupisz 5-10ha, i na pewno lepiej na tym wyjdziesz niż na nowym tandetnym i nie ukrywajmy SŁABYM ciągniku, ale rób jak uważasz. Pozatym takie areały to i 330 czy tam innym władimircem obskoczysz, a PROW w co innego zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Akurat ja chce sobie troche ulepszyc prace przyznam ze mam pinad 1ha pod oslonami i glownie z tego zyje. I teraz szukam ciagnik ktory bedzie gabarytowo na wysokoac i na szerokosc podobne do c360. Rozmyslam nad nh td3.5 ale znam opini na owy taraktor a szukalem wszedzie i nie potrafie znalezc . Ten nh bralbym z turem od razu bo on kosztuje 78 tysiecy brutto (pytalem u lokalnego dilera) . Mi traktor potrzebny jest bez kabiny i nie musi posiadac nie wiadomo jakiej mocy najlepiej od 50 km do 60 wiec prosze was o jakies sesowne opinie i doradzenie a nie klucenie sie

Edytowano przez tabaluga797

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

bardzo dobry jest Kioti DK551C ale nie wiem czy wystepuje w wersji cabri, Jest bardzo zwrotny co do ładowacza jest przydatne.

Sam go posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony, ma już 250mth w ciągu roku i ani jednej awarii :)

 

Tu masz link z dokładnym opisem: http://www.pronar.jachowicz.net/index.php/ciagniki-pronar/87-ciagniki-kioti/129-ciagnik-kioti-dk551c


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

ja na twoim miejscu wziool bym tego nJderaa jest taki model 55km bez kabiny cos koo 90 tys brutto podejrzewam ze jak bys sie dobrze rozejrzal to jeszcze

byś sporo upuscił sam sie na nim zastanawiam w przyszlosci do turka no moze zez 10Km wicecej sam mam Farmtraca 82KM dory sprzet 1200Mg ze trzy

linki wymienniłem przez ten czas koszt koło 200zl tyle ze silnik perkinsa dosyć oszczedny bo te mniejsze mają silniki forda i sam słyszalem ze są troche

gorszej jakości deCYZJA NALEZY DO CIEBIE

 

osz

 

sorki za błedy jestem po imprezie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Jd 55 km jest troche za duzy gabarytowo ( szerokosc ) no i jest wysoki ;) inaczej bym sie nie zastanawial i bym go wziol razem z turem od razu. Napisalem do dilera jd czy jest jakis inny ciagnik w ich ofercie spelniajacy moje wymagania. Przyznam szczerze jak kiedys ogladalem tego jd to najbardziej mi odpowiadal z tych wszystkich marek. Zadnej elekttroniki silniki wydaja sie w miare proste. Bo na wyglad nie zwracam uwagi bardzo bo to ma na siebie zarabiac a nie wygladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

Za 100 tyś to kupisz 5-10ha, i na pewno lepiej na tym wyjdziesz niż na nowym tandetnym i nie ukrywajmy SŁABYM ciągniku, ale rób jak uważasz. Pozatym takie areały to i 330 czy tam innym władimircem obskoczysz, a PROW w co innego zainwestować.

 

za 100 tys to kupi się 2-3 ha a nie 5-10 ha jak napisałeś, da 100 tys brutto odliczy wat i i zwrot to ten ciągnik wyjdzie go 32-48 tys zależy jaki ma poziom zwrotu, czyli tylko jeden ha, a wiadomo ziemię kupuje się jak jest okazja bo podaż jest z 10 razy mniejsza niż popyt i kupno graniczy z cudem, a przynajmniej będzie miał nowocześniejszy park maszynowy i jak się trafi okazja kupna to będzie miał czym ją obrobić


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

panowie jaki ciągnik polecacie nowy około 80-90KM w cenie do 140000zł.ciągnik będzie głównym w gospodarstwie i latał z agregatem 3m i pługiem akpila 4 skibowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
    • Przez Aleo
      Witam, jaki ciągnik do 200tys brutto(może być lekko powyżej) w przedziale mocy 80-90/95km. Chodzi o nowy sprzęt ze względu na dofinansowanie 100tys. 
      Co myślicie o deutzach? 3 cylindry trochę odrzucają, a 4 już będą droższe. 
      zetor major 80? Myślicie ze da radę z 3 pługami obrotowe, ziemie nie są ciężkie a tereny raczej płaskie. 
      Nh? Rzucajcie propozycje i jeśli mieliście styczność to fajnie by było jakiś opis do danego ciągnika dlaczego akurat ten.
       
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj