Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

332 odpowiedzi na ten temat

#241 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:08

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Zachodnie ciągniki też wychodzą w prostych wersjach i ich naprawa nie jest trudniejsz niż naprawa MTZ no tylko bardziej kosztowna :D
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Dzisiaj, 09:31
  •  

#242 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:19

popieram mtz dobry sprzet wiem z praktyki kazdy ciagnik ma awarie tylko jeden drozsze drugi tansze im mniej elektroniki tym lepiej wiecej osob moze cie zastapic w polu.no i mtz naprawi sasiad a do zachodnich tylko serwis bez doswiadczenia

popieram te słowa mam pronara i to jest "bestia" uciąg ma niesamowity duzo ludzi sie dziwi co ja nim wyprawiam a on nawet duzo nie stęknie a idzie. mam na nim tura i jak widze jak inni uwieszaja na tyle beczki z cementem albo bóg wie co i sie mecza a ja nim bez niczego i obornik krokodylem ładuje i go nawet nie bujnie

AC to je po prostu klima... mój NH jak na razie mali tyle co mój były Zetor 7211, a różnica w mocy jest, co co do spalania w cięższych pracach to nie wiem, bo nie sprawdzałem, mam go dopiero miesiąc :D

a ile dokładnie dałeś za swój? i jakie ma wyposarzenie?

#243 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:19

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Pomyślał bym nad Zetorem Proximą 85 :D Jakoś tak mi ostatnio w oko wpadła :) Dużo nie spali i wgl. fajna stylistyka :) Albo jakiegoś Pronara jak większość pisze też fajne ciągniczki :( Sąsiad ma i nie narzeka a wręcz przeciwnie tylko go chwali części są tanie a i eksploatacja jest tania :)

#244 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 16 wrzesień 2011 - 12:09

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Chciałbym odnowić temat. Mamy zamiar kupić nowy ciągnik o mocy ok.80KM. Jesteśmy prawie zdecydowani na NH TD5030, ale od zawsze chodzi nam po głowie Farmtrac 685DT. W związku z tym proszę o rady i argumenty przemawiające za konkretna maszyną. Dodam, że ciągnik będzie główną maszyną w gospodarstwie.

#245 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 19:40

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych NH jak najbardziej polecam choć patrząc na stronie farmtraca 685dt ma 3987 kg ;o Nic nie ma czy z obciążnikami czy bez a zazwyczaj podają masę bez obciążników. Jeśli to prawda to jest on o 269 kg cięższy. Jak na ciągnik główny masa jest bardzo ważna w pracach polowych a 269 kg to już spora różnica. Pod względem wykonania NH wygrywa. Perkins na pewno będzie oszczędniejszy. A czy farmtrac robi swoje części czy wszystko prócz silnika zapożycza?

Edytowany przez Kamillo0, 16 wrzesień 2011 - 19:41.

#246 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:12

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych A nie myślał ktoś o polmocie jakmś albo ursusie 5524 ?

#247 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 30 wrzesień 2011 - 08:55

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Pol-mot jest jeszcze niesprawdzoną marką i nie chciałbym być królikiem doświadczalnym. Na pewno posypią się komentarze, że to przecież to samo co Valtra A. Może to i to samo ale Valtra kosztuje dużo więcej więc jakieś różnice jednak muszą być. Co chodzi o Ursusa, ma on liche wyposażenie, przestarzałą konstrukcję (skrzynia) i w moim odczuciu jest nie najlepiej wykonany a kosztuje stosunkowo dużo. Ponadto marka Ursus jest niepewna, może teraz po wykupieniu przez Warfamę się odbuduje, ale na to trzeba czasu. Czy Perkins będzie oszczędniejszy od Iveco w NH to nie jestem tego taki pewien. Wg zasłyszanych opinii po wprowadzeniu nowych norm spalin to już nie jest ten oszczędny Perkins do jakiego przywykliśmy, jak jest naprawdę tego nie wiem bo go nie mam. Z drugiej strony w modelu NH TD5030 jest silniczek o pojemności 3,2l więc też nie powinien być łakomy na paliwo, ale czy ta pojemność nie jest za mała do 80 konnego ciągnika, mam pewne obawy.

#248 Share Maniek03

Maniek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 12:16

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Na Pol-mota już nigdy nie licz.Oni nie odbudują tego co zbudował Ursus.Valtra ma silniki Agco Sisu,które w testach nie wykazują specjalnej oszczędności.Perkins będzie oszczędniejszy od Iveco choć nie wiem dlaczego Fendt za dostawcę silników nie bierze dalej Deutz-Fahr tylko już Iveco właśnie.Może biorą pod uwagę spalanie.Tego nie wiem ale wiem,że Pronar bazuje na silnikach Iveco i nie są oszczędne ale to też zależy od oprogramowania silnika.Każdy producent będzie reklamował swój ciągnik,że jest oszczędny a potem wychodzi że nie da się uzyskać katologowego spalania,które obiecywał producent..A co do New Hollanda to mówią,ze są oszczędne w miarę.A pojemność 3,2l nie jest za duża jak na 80 konny silnik.Ja bym powiedział nawet,że za mała....

#249 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 30 wrzesień 2011 - 13:15

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Kolego @donborys ja na Twoim miejscu poważnie bym się zastanowił nad marką Farmtrac. Jest to uważam dobry ciągnik za rozsądną cenę. Z tego co widać są to w miarę udane ciągniki - ciężko znaleźć niezadowolonego użytkownika z tego sprzętu... W tej cenie masz piękną maszynę z fajnym silnikiem i skrzynią:
http://allegro.pl/fa...1810542195.html
http://allegro.pl/fa...1810542181.html
Myślę, że ciężko będzie znaleźć w tej cenie i wyposażeniu podobny sprzęt innych marek.
Życzę dobrego wyboru.

#250 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:36

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Witam jakie ciągniki używane polecacie około 160- 170 km mocy do 120tys brutto.Nie będę pisał do czego mi ten ciagnik potrzebny czekam po prostu na wasze typy i opinie.
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Deutz610

Deutz610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:13

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Polecam ci jakiegoś Deutza ciągniki nie do zajechania ,a przy okazji są bardzo ekonomiczne...:D

#252 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:18

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Nie podając konkretnie do czego ci ten ciagnik potrzebny tworzysz kolejny TEMAT BEZ SENSU!!! <_< bo przciez każda maszyna jest 'lepsza' w jakiejś dziedzine od innej :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#253 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:42

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Dobrze by było jak byś jednak napisał do czego będziesz używał ten ciągnik.Może coś z serii UrsusZTS 16245. http://allegro.pl/zt...2041784539.html Za tą cenę byś miał nawet 2takie,ale nie wiem czy warto pchać w takie stare maszyny może jednak coś nowszego ;)

#254 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 19:05

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Zadnych ursusów :) poszukuje czegos nowszego... Ciagnik głownie do pługa kuhn Vari-Master 122 NSH - 5 , rozrzutnika 18 ton i transportu 2x 14 ton przyczepa.. poszukuje ciagnika zastepczego do aktualnie posiadanego gdyz niedlug bede wymieniał go na nowy a miedzy czasie musze miec czym pracowac. Zastanwiam sie nad Renault 825 i 735 RZ . Jakieś opinie lub inne ciekawe typy ?

Edytowany przez elku87, 18 styczeń 2012 - 19:07.

#255 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 19:23

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych A ja bym się zastanowił nad NH w serii TM. Ciągnik sprawdzony był wiele lat w produkcji, mocny trwały z dobrym i raczej bezawaryjnym powershiftem, zadbany egzamplarz kupiony w polsce od pierwszego własciciela w tych pieniądzach złapiesz.

#256 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 19:31

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych TM 165 Ciekawa propozycja.

#257 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:18

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych No ten TM nie powiem całkiem ciekawy ale jeszcze interesuja mnie ten " renówki " z tego co sie orientuje posiadaja silniki John Deera ale pytanie jak z skrzynia biegów u nich ? Jakie awarie?

#258 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:59

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Ale ten TM to trochę za drogi według mnie. I TM 175 to padaczki ale nie wiem jam to się ma do 165, bo 150 jest ok. Ja przez to nie kupiłem takiego tylko Case MX 150 http://otomoto.pl/ca...mf-A112843.html To jest ciekawe. Potrzebujesz ciągnik na niezbyt długi czas, więc ja bym się zastanowił nad czymś takim co później nie było by problemu z sprzedażą.A Renault do takich raczej nie należy.

#259 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 22:11

TM 165 Ciekawa propozycja.

coś z tym przebiegiem facet się mota :D 5700 niżej w opisie 6700 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share hiniu23

hiniu23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 22:18

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych Witam
Miałem do czynienia z Claas Ares 826 oraz 836 czyli Renault. Faktycznie mają one silniki jd, skrzynie nie wiem od czego ale raczej zf. Jedyną wadą tych ciągników jest przód ( zwolenice lubią cieknąć, wybijają się tuleje na przodzie) czasem problem z elektroniką (słabe wiązki, droga wymiana ) . Ciągniki naprawdę bardzo fajne silnik i skrzynia nie do zajechania. Bardzo sprytne i mocne. Także komfort pracy nie najgorszy, gdyby miały jeszcze amortyzowane przody naprawdę super. Kabina przestronna i cicha ( cichsza i wygodniejsza niż jd 7730).