slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EppS    90

Claas Axsos w wersji z obniżonym dachem ma 243 cm na kołach 16,9-30.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

W tej cenie i do takiego sprzętu może być Kubota M6040 lub 7040. Fakt że odrazu trzeba rozstaw kół zwiększyć bo w standardzie to na pagórki nie polecam. Ja mam taką kubotę i nieźle sobie radzi i ekonomiczna jest. Agregat 3m, płóg 3 bo przy wniosku 4 mi odrzucili ale z pewnością da radę. U mnie IV, V klasa, tylko glina i nie kuca.

Nowa teraz kosztuje w granicach 110tys neetto


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

Witam, posiadam Zetora Forterrę 11441 z turem 2005r. Ponadto C-360, C-330, MF-255 wszystkie z 80 lat. C-360 się już bardzo mocno sypie. C-330 też co jakiś czas sprawia problemy. MF-255 w sumie najmniej awaryjny. Pracuję na 40 ha, ziemie klasy 5 i 6. Sprzedałbym dwa ciągniki, dopłacił ile trzeba i kupił nowy ciągnik z napędem 4x4 moc ponad 70 KM. Najważniejsza bezawaryjność na długie lata. W pobliżu jest serwis Zetora, ale Forterra już miała naprawiany podnośnik, hamulce, sprzęgło i nie za bardzo Zetorowi ufam, ale może inne modele są warte polecenia? Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N allegro widziałem Kubote m7040 za 113 brutto. Według mnie to super ciągnik jako pomocniczy. Bogate wyposażenie w standardzie( rewers hydrauliczny, klima). Zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Ja bym Ci polecił Farmtraca 80 :huh: Znajomy ma i chwali go :) Albo MTZ 820 ale to nie będziesz takiego chciał :D No albo jak powyżej Kubota :P


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
kris14    266

Po co ciągnik bez kabiny?

Agrolux odpada.

NH TL jest to model oficjalnie niedostępny w Polsce, jest to ciągnik oferowany m.in w Turcji, czyli na dłuższą metę odpada serwis.

Belarusa też bym odrzucił ze bo nie spełnia jednego warunku [bezawaryjność na długie lata].

 

Z tego co podałeś to Farmtrac najbardziej odpowiada wg. mnie jako ciągnik pomocniczy i wogóle. A z opini użytkowników napewno mniej awaryjny od Belarusa.

Niskie spalanie, ogólnie dostępne części u różnych producentów [popularne silniki Perkins, skrzynie Carraro itd] i dobra cena.

 

Bo Kubota jak już to kosztuje 113tys zł netto a nie brutto :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

Farmtrac 80 4WD wydaje się być odpowiedni, patrząc na moc rozmiar i cenę. Jeśli faktyczne jest mało awaryjny to już wiem co kupię. Dziękuję wszyskim za pomoc.

kris 14 dzięki za argumentację. Bardzo sobie cienię takie wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ursus 5524

Ja by polecił Ursusa ponieważ posiada on wysoki moment obr. '

wysoką wydajność pompy 62 l/min , Jest dosyć ciężki 3905kg .

Posiada wygodną kabinę z bardzo dobrą widocznością no i oryginalny silnik Perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

no te prace co wypisal kolega @samiec to farmtrac 804wd wydaje sie najbardziej odpowiedni , ciągnik bardzo oszczedny na orginalnym perkinsie , ciągnik malo awaryjny polecam ten model


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A może lepiej nowszy model Farmtrac 675 jest prawie to samo co Farmtrac 80


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

O! Ursus przynajmniej ma haki, a Farmtrac nie ;] Ale ta skrzynia Ursusa... przegrywa na całej lini.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

skrzynia urusa to można powiedzieć że porażka, ogólnie tym ciągnikom nie mam nic do zarzucenia :blink: chodzi mi o skrzynie 8/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

teraz jest w ofercie skrzynia 12/4 lub 8/8 z mechanicznym rewersem ,w niedalekiej przyszłości będą montować lepsze skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

ta 12/4 ze wzmacniaczem momentu? a ta 8/8 to i tak pewnie tak samo ułożona jak 8/2 tylko rewers wklepany :D

z wywiadu prezesa owczarka wynika że maja montować skrzynie landini lub carraro w ciągnikach powyżej 80km, a mosty carraro. bedą skrzynie z elektrohydraulicznym rewersem i półbiegami :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

krystian88 za te pieniadze to nawet dwa pronary ;[ za te pieniadze to mozesz myslec o proximie lub NH. na NH do konca roku chyba jest jakas zmnizka


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

sam mam NH i polecam spali mniej od proxy i TD5050 ty za to 135 tys bys miał jak nic ;[

jeszcze powiem że wydaje mi sie ze jest bardzie zwrotny na ilu ha by miał smigac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    0

ja ci polecam belarusa 952.3 z rewersem wzmacnianym podniosnikiem 2 stronego dzialania monoblock i masz do wyboru co chcesz olastik czy maetal maske i za te 135 tys kupil bys se jeszcze tura zagranicznego typu quicke stoll czy sigma 4 z osprzetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
    • Przez Aleo
      Witam, jaki ciągnik do 200tys brutto(może być lekko powyżej) w przedziale mocy 80-90/95km. Chodzi o nowy sprzęt ze względu na dofinansowanie 100tys. 
      Co myślicie o deutzach? 3 cylindry trochę odrzucają, a 4 już będą droższe. 
      zetor major 80? Myślicie ze da radę z 3 pługami obrotowe, ziemie nie są ciężkie a tereny raczej płaskie. 
      Nh? Rzucajcie propozycje i jeśli mieliście styczność to fajnie by było jakiś opis do danego ciągnika dlaczego akurat ten.
       
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj