slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kuki19    2

no i bardzo dobrze to jakie ktoś ma układy ze starymi to inna sprawa jak gościu pomaga w gospodarstwie to nie bedzie sie oddzielał od starych co do 1 zł itd, w pełni popieram działania @celeronik, proponował bym zakręcić się za kredytem preferencyjnym przez 15 lat powoli spłacisz a jak wpadnie chajs szybciej spłacisz i bierz większy niż mniejszy ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
tomasek 100 godz w c 360 ze sportową kabiną wyjącymi zwolnicami dzurawym tumikiem i na snopku siana zamiast siedzenia sam to przerabiałem i uwierz po dniu takiej pracy można wyciągnąć kopyta, ;) i na nic się zda chałupa odpicowana jak będziesz głuchy miał astmę oskrzelową i naruszony kręgosłup, bo chciaż jestem młody to też już odczuwam pewne dlegliwości, chce nowy proszę bardzo kolega potrzebuje tylko rady jaki to ma być ciągnik, jeśli ma zastąpić 3512 ja sugeuje dorado 66 lub case jx 70 ale sugerowł bym coś wiekszego, a co do używanych maszyn ludzie zastanówicie się jesli Hansowi opłaca sie sprzedać za grosze swojego kilkuletniego jd a ktoś to sprowadzi i jeszcze na tym zarobi niezły hajs to czy ten ciągnik tak naprawde wart jest swojej ceny?

z polskich nowych tez jest duży wybór ale trzeba zwrócić uwagę na oferowane wyposarzenie

no wiesz Kuki19 nie wiem czym ty jeździsz w pole jeśli na snopku to naprawde współczuje ;) a kto ci każe w polsce kupić u jakiegoś żyda za swojego mf dałem 9500zł w niemczech z transportem wyniósł 11 tys a w polsce kosztowałby 16tys. u handlarza i jak dla mnie te 3512 c360 to lipa chociaż są młodsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
Jak moge nie być na łasce rodziców, skoro nie moge podjąć pracy ;) A co do ciągnika to ojciec sam przyznał że wypadałoby zmienić.

bo nie chcesz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Panowie! Nie chodzi o to żeby się tu licytowac, co jest lepsze. @celeronik, jeśli będziesz chciał kupic, to kupisz ale po raz trzeci mówię, zastanów się chłopie jaki traktor jest Ci naprawdę potrzebny. Jako trochę starszy kolega mogę Ci powiedziec, że nie powinieneś zakładac, że cała Twoja pensja będzie szła na raty, a Twoje prywatne życie? Poznasz jakąś dziewczynę, będziesz chciał założyc rodzine a tu okaże się, że nie będziecie mieli z czego życ, bo nadal musisz spłacac raty za nowy ciągnik. Wszytko ma swoje plusy i minusy. Nowy ciągnik to też są duże koszty, pierwszy przegląd kosztuje pewnie z 1,5 tyś, potem drugi, trzeci, koszty obsługi kredytu, ubezpieczenie. Po roku okaże się że 3/4 Twojej pensji poszło na bieżące koszty, a z samego kapitału nie ubyło nic. Takie bywa życie, poza tym pamietajcie, gospodarka zwalnia, przyrost PKB będzie mniejszy (licząc rok do roku). Dla przeciętnego zjadacza chleba oznacza to, że zdobyc pracę będzie o wiele trudniej niż do tej pory, zarobki też nie będą rosły, a kto wie czy nie będą spadały w sektorze prywatnych przedsiębiorstw. Trudno jest powiedziec co będzie za kilka miesięcy, tym bardziej trudno ocenic jaka będzie sytuacja na wsi.

A to że na 10 ha ktoś ma JD albo Proxime to jest dla mnie żaden argument. I Ty wcale nie musisz byc od nich gorszy, wystarczy, że będziesz mądrzejszy.

Mam podobny areał do Twojego, gdybym się bardzo uparł, to też bym kupił nowy ciągnik, w granicach 100tyś, ale przez kolejne 2-3 lata musiałbym sobie odmówic wielu równie potrzebnych rzeczy. Pytanie czy Ty jesteś na to gotowy?

 

Pozdrawiam!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

A jak mówisz że 2 lata spłacisz, to może przez 2 lata zbieraj i kupisz bez kredytu ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Oj ludzie nie zapędzajmy się jak ktos ma kase to ma i wie co robi więc po co mu tak odradzacie ten ciągnik?

 

A masz jakoś chodowle czy cos że masz tyle kasy na spłate kredytu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

No to kupuj ciągnik sie nie zastanawiaj może, popytaj sie innych co brali ciągniki na prow czy teraz tego żałują ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Na twoim mjejscu wzioł bym Nh TD95D,fajny,zwinny i ekonomiczny ciągniczek wiem bo u nas na wsi jest jeden i właściciel jego nie narzeka no i najwarzniejsze cena też jest przyzwoita ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jakos silnik iveco zbytnio nie przypadł mi do gustu szkoda ze w tych mniejszych modelach nie ma silników cumisa ;)

iveco uciekaj daleko i to słyszałem od kilku osób


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Na twoim mjejscu wzioł bym Nh TD95D,fajny,zwinny i ekonomiczny ciągniczek wiem bo u nas na wsi jest jeden i właściciel jego nie narzeka no i najwarzniejsze cena też jest przyzwoita B)

A u nas na wsi gościu ma TD80D i parę awarii już było, między innymi układ kierowniczy sie rozdupczył na polu i C-330 na podnośniku go do siedziby firmy musieli zaciągnąć B) I wcale nie jest tak ekonomiczny, bo jak gadałem z pracownikiem który jeździ tym ciągnikiem to mówił że w lekkiej robocie np.z turem pali 5,5l, a mój Zetor mocniejszy a w lekkiej robocie w 5l sie mieści ;)

W tej cenie powinieneś sie zmieścić z Proximą 9541plus. A wyposażenie nie jest złe jak za taką kase B)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ciekawe jak można C-330 podniesc przód w Nh który ma 80km co? Ja sobie takiej rzeczy nie wyobrażam. ;)

 

Ile pali to zalerzy jak się nim jeżdzi czy gaz w podłogę czy deliktanie z gazem.

 

Mysle ze Proxsa albo jakis NH td80d będzie odpowiedni za tą cene.

Zwrotne ciągniczki z rewersem, komfort nawet nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Zastanów sie na zetorem 8441 na 15 ha spokojnie starczy a nawet jak powiększysz gospodarstwo to spokojnie nim obrobisz, za taką kasę którą masz do dyspozycji, kupisz full wypas, a po za tym zetorki są ciężkie, części tanie, komfort mają nawet niezły, spalanie też nie jest złe w lżejszych pracach trochę duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35
A u nas na wsi gościu ma TD80D i parę awarii już było, między innymi układ kierowniczy sie rozdupczył na polu i C-330 na podnośniku go do siedziby firmy musieli zaciągnąć ;) I wcale nie jest tak ekonomiczny, bo jak gadałem z pracownikiem który jeździ tym ciągnikiem to mówił że w lekkiej robocie np.z turem pali 5,5l, a mój Zetor mocniejszy a w lekkiej robocie w 5l sie mieści B)

W tej cenie powinieneś sie zmieścić z Proximą 9541plus. A wyposażenie nie jest złe jak za taką kase B)

Kolego moim zdaniem pracownicy zawsze zawyżają spalanie, bo im po prostu by się nie opłacało jeździć ekonomicznym ciągnikiem.:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Stwierdzam,że niektórzy podają tu za drogie ciągniki,które są droższe od ceny jaką podał autor tematu. oczywiście nie pouczam,tylko stwierdzam.

Powiem tak Farmery te na john deere silniku mam dwa w rodzinie,82 konne i w obuch skrzynia po roku poszła,podobno na mtz są mniej wadliwe,tak słyszałem. Mówili,że dobre w pole są bo są nie za ciężkie i ,że się rzadko kopią,tylko rżną ziemię i się powoli posuwają do przodu jak mokro jest,ale to też od ziemi zależy. Jeden ma z turem i mu ładnie cyka,zwinny jest, i mało mu pali,z turem przy ładowaniu beli to tak podobno 7-9 l na godzinę.

MTZ-ta ma z sąsiedniej wioski nowego 952 chyba, i ogólnie mocny,ciężki, nie wiem jak spalanie ale zadowolony raczej jest,tylko,że przyjechał od dealera a tu olej kapie z silnika,jakaś uszczelka poszła no i musiał wymienić,ale za darmo mu zrobili,bo,że dopiero kupił no i to raczej nie on popsuł.

New Holland ma w sobie to coś,zresztą jak każdy ciągnik dla innych ludzi,jeden lubi to,drugi tamto,ale dużo piją, wujo ma 95 konnego i jak mu powiedziałem,że case ih jx95 dalekiego sąsiada spala w pługach 4*35 albo 4*40 12 l na godzinę to powiedział,że dużo mniej od jego,więc taki wniosek ze spalaniem.

 

Ja bym ci chyba pronarka polecił,abo zetora,tylko zetory też chyba dużo palą, więc pronara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1987    0

Niezle musialbys zarabiac zeby tyle odplacic w 2- 4 lata. Apetyt rosnie w miare jedzenia jak zaczniesz zarabiac to odrazu wiecej wydajesz...Wiem sam po sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Moze cos takiego bylo by odpowiednie

http://www1.traktorpool.de/suchen/detail.p...asch_id=981528#

http://www1.traktorpool.de/suchen/detail.p...asch_id=1049477

http://www1.traktorpool.de/suchen/detail.p...sch_id=1074745#

 

Ja tez mysle nad kupnem ciagnika 60km i co bym nie chial kupic i tak wychodzi ze najlepiej nowy!

A mianowicie za dobry 10 letni ciagnik trzeba dac minimum 60tys zl.

Nowy np case jx 60 za ok 100000 zl z prowu ok 40 zwrotu tak wiec nowy za 60 tys. Tyle co nowy.

przy 15ha raczej dostanie dofinansowanie, najwazniejszy jest dobrze napisany wniosek, minium wymagan!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Kolego masz w 100% racje ale najpierw trzeba mieć te 60 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Teraz jest Mega Promocja na Zetora Proxime 8441 < cena brutto wynosi 105 tys

Więc akurat mieści się w przedziale , ciągnik 82 konny ,Turbo doładowany z intercoolerem

Charakteryzują się maksymalną mocą i wygodą pracy w najcięższych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zrobimy przbitke:) ja daję FT 675 DT z obciążnikami za 110.000,00 brutto + dowóz do klienta GRATISOWO:).

 

Pozdro 600. Dorota.

 

Ostrzeżenie za reklamę bez uzgodnienia z administratorem forum, kolejny będzie już ban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

za taka kase mozesz NH z serii T5000 kupic, za 140 netto stal u mnie z klima EDC i rewersem przy kierownicy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
    • Przez Aleo
      Witam, jaki ciągnik do 200tys brutto(może być lekko powyżej) w przedziale mocy 80-90/95km. Chodzi o nowy sprzęt ze względu na dofinansowanie 100tys. 
      Co myślicie o deutzach? 3 cylindry trochę odrzucają, a 4 już będą droższe. 
      zetor major 80? Myślicie ze da radę z 3 pługami obrotowe, ziemie nie są ciężkie a tereny raczej płaskie. 
      Nh? Rzucajcie propozycje i jeśli mieliście styczność to fajnie by było jakiś opis do danego ciągnika dlaczego akurat ten.
       
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj