Revolution1994

Hodowla bydła mięsnego.Byczki czy jałoszki?

Polecane posty

mora    15

Jałówki są bezpieczniejsze w obsłudze ale mniej za nie płacą. Coś za coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

jałówki są o wiele tańsze w zakupie i jest większy wybór bo mało kto kupuje. Mój znajomy kupił 20 szt na kontrakt z sokołowem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem własnie najgorzej jest z bykami bardziej chodzi o bezpieczeństwo pytałem znajomego jaki by można było interes rozkręcić i doradził właśnie hodowle byków. Mam 18 lat i nieduże gospodarstwo jakieś 12 ha ale planuje rozbudować i własnie z czegoś trzeba zarobić na rozbudowę. Może macie inne pomysły na hodowle np. owce czy coś w tym kierunku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Jeżeli nie masz doświadczenia, to owce stanowczo odradzam. Przede wszystkim zrób rozpoznanie rynku; na co jest zbyt. W przypadku owiec- gdzie i za ile sprzedaż wełnę, kto Ci ostrzyże te owce, gdzie sprzedaż mięso i ile Cię będzie kosztował zakup materiału hodowlanego. Pomyśl może o stworzeniu ekologicznego gospodarstwa, jakiś program rolnośrodowiskowy , hodowla drobiu ozdobnego lub zielononóżek na jaja i do dalszego chowu , może jakieś mikroprzedsiębiorstwo na wsi. Skontaktuj się ze swoim ODRem. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

jałówki są o wiele tańsze w zakupie i jest większy wybór bo mało kto kupuje. Mój znajomy kupił 20 szt na kontrakt z sokołowem

co to znaczy "na kontrakt"?

sokołów zapewnia mu odbiór po cenie bez pośredników, czyli np jak handlarz płaci za jałówkę 7.30 to oni np płacą 8 czy jak?


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Ja nie widzę problemu,od wielu lat chowam i to i to -z przewagą jałówek. I nie ma żadnego problemu. Do 4-5mc w kojcach często siedzą razem byczki i jałoszki. Na uwięzi , byki stojące obok jałówek są nawet spokojniejsze-takie jest moje odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Tylko nawet na łańcuchu może się urwać - doświadczyłem tego nie raz - po takim czymś obora wyglądała jak pobojowisko. A jak jeszcze będą jałówki to tym bardziej będzie chciał się bysiek do jałóweczki dostać. dla doświadczonego w bojach może takie coś nie sprawia problemu ale dla świerzaka będzie utrudnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Ryzyko zerwania zawsze istnieje. Powiem ci prawdę że miałem jeden przypadek 3lata wstecz że byk zacielił mi jałówkę nie zrywając się z łańcucha (to było na starym typie łańcuchów z głębokim tokiem-łańcuch poziomo chodził) ,szczęściem było to że to była jałówka hf-a takie właśnie zacielam. Obora była już w trakcie remontu. Teraz na łańcuchach pionowych nie ma takiej opcji, zresztą żaden byk jeszcze się nie zerwał. Nie puszczam nigdy swoich byków do jałówek aby ich nie łakomić.... Masz rację chłopaka który dopiero zaczyna zabawę z bydłem,lepiej uświadomić . Bydło to nie świnki,owce itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj