Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 3512 Nierówna praca silnika

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gomez104

gomez104

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Le parkour no i pożadne bestie marki Fendt

Napisany 30 lipiec 2007 - 11:52

Ursus 3512 Nierówna praca silnika dzis przyjada z serwisu to sie dowiem co trzeba wymienic :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 3512 Nierówna praca silnika Dzisiaj, 20:10
  •  

#22 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 16:43

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Wymień filtr paliwa, odpowietrz układ zasilania, wyczyść filtr powietrza.

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 16:53

Ursus 3512 Nierówna praca silnika do tej pory to już naprawił ciągnik.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 16:55

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Ja tak miałem to winne byłu gumki na przewodach paliwowych niby ok a jednak były chyba nie tąs troną założone czy tam nowe założyli nie pamiętam ale napewno to byłu gumki na przewodach paliwowych

#25 Share Glizda

Glizda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 18:50

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Witam. Mam problem z Ursusem 2812 z 1993 roku. Do tej pory ciągnik pracował bezbłędnie. Ale problem pojawił się przy orce. Gdy silnik się trochę nagrzał zaczął przerywać a konkretnie wydawać taki dźwięk jak gdyby nie palił na jeden cylinder. Na wolnych obrotach pracuję normalnie. Ale na wysokich przerywa (dosłownie dźwięk silnika jest taki jak w c330). Dodam że na zimnym silniku wszystko działa dobrze problem pojawia się po nagrzaniu. W ogólnie nie dymi. Sprawdziłem filtr paliwa odstojnik pompe paliwa i wszystko jest dobre. Nie wiem gdzie mogę szukać usterki zastanawia mnie pompa wtryskowa i wtryskiwacze. Ale nie chciał bym tego rozbierać na darmo. Może ktos miał juz taki przypadek proszę o pomoc. :D

#26 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 24 wrzesień 2010 - 19:35

Ursus 3512 Nierówna praca silnika :D w swoim MF 255 miałem podobny przypadek po takiej solidnej orce i nagrzaniu ,to na wolnych obrotach pracował jak 30-tka na dwóch cylindrach,też sprawdziłem filtry dałem do sprawdzenia też wtryski,i okazało się że jeden nie trzymał ciśnienia na wolnych obrotach,po wymianie było ok.Ale teraz po wielu już latach zauważyłem że ma tendencje podobną spadły lekko obroty na biegu jałowym i zaczyna przepuszczać.Jeżeli jeździsz na dobrej ropie ,sprawdź wtryski :)
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#27 Share Glizda

Glizda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 20:15

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Im dłużej o tym myślę tym więcej pomysłów przychodzi do głowy. Jednym z tych pomysłów jest zawieszający się wtrysk. Ale nie wiem czy mam rację.

#28 Share MariuszU

MariuszU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 21:59

Ursus 3512 Nierówna praca silnika W moim 3512 były podobne objawy. Jak się okazało padła pompka zasilająca, a konkretnie zaworki. Ale i tak wymieniłem pompkę. Tobie też radzę sprawdzić dobrze tą pompkę. Ja włożyłem przewód paliwowy do butelki z paliwem położonej poniżej pompki. Zacząłem pompować ręcznie, ale nie chciała pociągnąć paliwa, tak więc kupiłem nową pompkę i narazie mam spokój.

#29 Share Glizda

Glizda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 08:52

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Pompkę paliwa sprawdzałem. Bardzo ładnie pompuje paliwo.

#30 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 19:39

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Powiedz jak jest z rozruchem, czy idzie dym z odmy? (Odmy czyli tego przewodu gumowego co wychodzi pod miskę olejową koło koła pasowego wału)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Glizda

Glizda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 12:30

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Silnik pali na dotyk. Z odpowietrz skrzyni korbowej żadem dym nie leci. Mi to wygląda za zacinającą się iglicę wtryskiwacza. Ale co najciekawsze wczoraj bronowałem około 2 godzin silnik non stop na wysokich obrotach i o dziwo pracował prawidłowo.

#32 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 19:44

Ursus 3512 Nierówna praca silnika To jak tak, to spróbuj wymienić końcówki wtryskiwaczy, coś to powinno pomóc, a jak nie pomoże to chociaż bedzie miał lepsze spalanie.

#33 Share Glizda

Glizda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 15:42

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Tak tylko wymiana końcówki w wtryskiwaczu wiąże się z regulacją ciśnienie wtrysku a do sprawdzania ciśnienia trzeba mieć odpowiedni sprzęt którego nie posiadam.

#34 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 16:06

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Ja małem taki przypadek że gdy traktor się nagrzał to tacił obroty lub wogule nie chciał wejść na nie pod obciążeniem. Na wysokich też dziwnie chodził gdy był ciepły. Najpierw był wymieniony filtr i wyczyszczony odstojnik i nic puźniej był zdemontowany bak wyczyszczony latało w nim też jakieś sitko które włożyliśmy na swoje miejsce następnie były ustawione zawory i najprawdopodobniej to one były winne ponieważ miały za małe luzy obecnie ciągnik chodzi już normalnie. A Ty dawno temu ustawiałeś zawory być może to one są przyczyną takiej pracy silnika.
Tylko spokój może nas uratować....

#35 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 19:50

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Ja zawsze nosze wtryski do zakładu i tam mi je ustawiają. Co do zaworów, to tak samo co by juz sciągał głowicę, niewiele mniej pracy. A po za tym, sam mozesz ustawić zawory, to nie jest problem, wiec próbuj. O ile dobrze pamiętam luz w silniku AD3.152 UR wynosi 0.2mm na zimnym silnku. Musisz jeszcze poczytać dokładnie co i jak, to było na forum, trzeba ustawić koło zamachowe współliniowo z taka kreska koło filtra paliwa. Chyba sie najpierw ustawiało zawory nr (od przodu ciągnika) 1,2,3,5 a po obrocie wałem 4 i 6. Ale nie jestem tego pewien w 100%, tyle co pamiętam jak sam ustawiałem.

#36 Share Glizda

Glizda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:54

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Do ustawiania zaworów nie trzeba ściągać głowicy tylko należy zdemontować pokrywy głowicy. <_< Luzu na zaworach prawdopodobnie nie były ustawiane od nowości. Mam w domu instrukcje obsługi MF 235 więc pisze tam ile powinny wynosić luzy. ;) Musze konieczne to sprawdzić.

#37 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 01 październik 2010 - 18:53

Ursus 3512 Nierówna praca silnika Wiem, ze nie trzebe sciągać głowicy. Miałem na myśli maskę, bak i tego typu pierdoły, które skutecznie utrudniają życie.

#38 Share Glizda

Glizda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 październik 2010 - 20:02

Ursus 3512 Nierówna praca silnika No tak faktem jest że przy tych ciągnikach dostęp do silnika jest dość mocno utrudniony. Ale cóż trzeba to sprawdzić jak tylko będzie czas. :mellow:

#39 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 03 październik 2010 - 18:59

Ursus 3512 Nierówna praca silnika U nas teka awaria powstała pod koniec żniw trzeba było szybko robić to się w sumie cały dzień zszedł z rozbieraniem ustwianiem i składaniem na drugi dzień tylko maskę założyłem i w pole :D
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek926

tomek926

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo gry
    nowości w maszynach rolniczych

Napisany 06 listopad 2010 - 23:49

Ursus 3512 Nierówna praca silnika

Im dłużej o tym myślę tym więcej pomysłów przychodzi do głowy. Jednym z tych pomysłów jest zawieszający się wtrysk. Ale nie wiem czy mam rację.

masz recję z tym wtryskiem bo to samo mi się stało w moim 2812 :P