Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawianie rzepaku

131 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 20:28

Zaprawianie rzepaku

sprawdzałem zdolność kiełkowania i wychodzi na 80% to się zwiększy odpowiednio wysiew i będzie okej, nie będę co roku płacił 40zł za kg gdy na skupie dostaje 1.50zł, chyba że będę zmieniał odmianę...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawianie rzepaku Dzisiaj, 07:58
  •  

#122 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3240 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 19 lipiec 2017 - 20:46

Zaprawianie rzepaku

a ile tych kg siejesz na ha  50???? że to taki problem bo ja sieję miedzy 2  a 3 kg  to przy hybrydzie dobrej hybrydzie wychodzi jakieś 230 zł ha o liniowych nie wspomnę bo to znikomy koszt

Thug

#123 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 20:38

Zaprawianie rzepaku

w tym moim rzepaku się przytulia trafia, czyściłem na sicie i żmijką i w garści parę nasion będzie ale to chyba nie taki problem oprysk załatwi ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share dziki97

dziki97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 sierpień 2017 - 15:57

Zaprawianie rzepaku Witam. Jak z waszych obserwacji wychodzi zaprawiane Actora jest to skuteczne? Warto się w to bawić?

#125 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 16:29

Zaprawianie rzepaku Panowie ile wody i actary na 1 kg nasion rzepaku ?
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#126 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2317 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 19:20

Zaprawianie rzepaku

Teraz popularne actara 15g + 5ml dursbanu na 1 kg nasion

na 15 kg nasion  0,5l wody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#127 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 08:50

Zaprawianie rzepaku Actara u mnie się nie sprawdziła. Astep 225 sprawdził się na tyle że tylko w późniejszej fazie musiałem jechać na chowacza. Jesienią wykonałem tylko jeden zabieg w fazie 8 liści. Oto przepis: Astep 120 ml + Dursban 480 20 ml.
To na jedną jednostkę dawałem między 10, a 12 kg. Zaprawiałem w betoniarce. W betoniarke wrzucałem 2 kamienie po to aby uszkodzić kupną otoczkę (cel lepsze wchłonięcie mojej zaprawy). Po około 3 minutach wyciągnąłem kamienie, następnie psikałem pompką (pompka od płynu do mycia okien). 5 minut w betoniarce się pokręciło i do worka papierowego na godzinę. Po godzinie siew. Radzę zaprawiać w masce, buzuje nieźle. Spróbujcie choć jedną jednostkę a nie będziecie chcieli czegoś innego. Astep jak kupicie litr możecie też zaprawić wcześniej siane pszenice po to aby działało na pszenicę. Jest tani i łatwo dostępny.

#128 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 21:55

Zaprawianie rzepaku

Czy ktoś zaprawie środkiem penta?  Dzisiaj mi to polecili w sklepie, 10 ml na 1 kg nasion  tylko nie wiem ile wody dawać. W ubiegłym roku actara się nie sprawdziła. Widze że w astepie i pencie substancja aktywan na owada ta sama.

Edytowany przez Laver, 22 sierpień 2017 - 22:01.

#129 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1403 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 23 sierpień 2017 - 07:15

Zaprawianie rzepaku

Actara u mnie się nie sprawdziła. Astep 225 sprawdził się na tyle że tylko w późniejszej fazie musiałem jechać na chowacza. Jesienią wykonałem tylko jeden zabieg w fazie 8 liści. Oto przepis: Astep 120 ml + Dursban 480 20 ml.
To na jedną jednostkę dawałem między 10, a 12 kg. Zaprawiałem w betoniarce. W betoniarke wrzucałem 2 kamienie po to aby uszkodzić kupną otoczkę (cel lepsze wchłonięcie mojej zaprawy). Po około 3 minutach wyciągnąłem kamienie, następnie psikałem pompką (pompka od płynu do mycia okien). 5 minut w betoniarce się pokręciło i do worka papierowego na godzinę. Po godzinie siew. Radzę zaprawiać w masce, buzuje nieźle. Spróbujcie choć jedną jednostkę a nie będziecie chcieli czegoś innego. Astep jak kupicie litr możecie też zaprawić wcześniej siane pszenice po to aby działało na pszenicę. Jest tani i łatwo dostępny.

Ale po co obłupujesz otoczkę? Jak dodaje się zaprawę to ona nią nasiąka i wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie niż niszczyć oryginał.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#130 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 23 sierpień 2017 - 08:02

Zaprawianie rzepaku Zapraw bez uszkodzenia otoczki oraz z uszkodzeniem otoczki. Bez uszkodzenia nie wsiąknie dobrze zaprawa. Będzie to tylko chwilowe.

#131 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 23 sierpień 2017 - 10:57

Zaprawianie rzepaku Jak zaprawic rzepak Nuprid 600fs,czy dodajecie olej do zaprawy i talk?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#132 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 28 sierpień 2017 - 13:22

Zaprawianie rzepaku W tym roku nie idzie dostać Astep w 1 l jest tylko 15 litrów. Nie ma ktoś na odsprzedanie 1l?