Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawianie rzepaku

102 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 06:52

Zaprawianie rzepaku Ja glifosta stosuje od 4 lat i sieje swoim rzepakiem i wszystko w porządku, bzdury mówią że nie wyjdzie chyba że ktoś za wcześnie opryskał glifosatem to może i tak być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawianie rzepaku Dzisiaj, 22:02
  •  

#22 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 08:53

Zaprawianie rzepaku Miałem poisany w tamtym roku własnym materiałem jakieś 3 przejazdy w środku pola, jak przyszło do zbioru to akurat tam leżało przybite do ziemi, a kwalifikowany stał. Wschody także marne chodz siane w wilgotną glebę. Tj tak samo jak z mieszańcem, ludzie nie sieją bo drogi, a przeważnie zawsze zwraca się ta nadwyżka ceny parokrotnie.

#23 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 09:16

Zaprawianie rzepaku Troche się wam dziwię bo jednostkę siewna można kupić za niecałe 400zł co daje 130zł/ha, jest to najtańszy materiał siewny ze wszytkich gatunków. Nawet koszt w tym roku wyszedl 100kg/ha (przedanego rzepaku), wiec szkoda roboty. Chyba ze mówice o plonach rzędu 2-3tony, to wtedy trzeba szukać oszczędnosci. Ale

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 18 sierpień 2013 - 12:35

Zaprawianie rzepaku O ten glifosat pytam w związku z tą aukcją : http://allegro.pl/rz...3471400391.html

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#25 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 sierpień 2013 - 18:17

Zaprawianie rzepaku

Troche się wam dziwię bo jednostkę siewna można kupić za niecałe 400zł co daje 130zł/ha, jest to najtańszy materiał siewny ze wszytkich gatunków. Nawet koszt w tym roku wyszedl 100kg/ha (przedanego rzepaku), wiec szkoda roboty. Chyba ze mówice o plonach rzędu 2-3tony, to wtedy trzeba szukać oszczędnosci. Ale

Tylko policz wyższe nawożenie niż w innych gatunkach oraz to że w warmińsko-mazurskim musisz ostro dawać z robotą aby go posiać a terminie (przedwczoraj ozimy u rolników na polach widziałem i to takie kawałki po 20-30ha nie skoszone).

Co roku biorę 2-3 jednostki a raczej brałem i drugie tyle swojego sieję i nie ma różnicy między swoim a kupowanym a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#26 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 22:11

Zaprawianie rzepaku ja dwa lata temu mialem swój posiany kawalkiem bo mi braklo i lepiej sypal niz tez niby z francji kwalifikat w tym roku tez wiekszosc swojego sieje zaprawa od robakow od grzyba nawoz startowy sile kielkowania sprawdzilem wyszla ponad 90 % wiec nie ma co sie zastanawiac urosnie jak ten za 130 zl na ha. i raczej roznicy nie bedzie a koszt zaprawiania 100 kg nasion naprawde minimlany za zaoszczedzone pieniadze posije wiecej potasu na wiosne wyjdzie mu na grubość ;)

#27 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 00:13

Zaprawianie rzepaku Zastanawiałem się czy czasem nie założyć nowego tematu ale zapytam tutaj. Czy wykonujecie jakieś kroki w celu zdobycia lepszych zapraw nasiennych do rzepaku na następny rok? Mam na myśli takie zaprawy które zwalczają szkodniki w okresie jesieni. Od jakiegoś czasu na nasionach kupowanych do siewu spotykam zaprawę cruiser i nigdy nie miałem jesienią problemów ze szkodnikami. A od przyszłego roku mają zakazać sprzedaży neonikonoidów no i robi się problem... No i powiedzcie mi czemu gdy coś jest dobre to muszą to zakazać lub wycofywać...

Edytowany przez RAPSCASE, 29 sierpień 2013 - 00:14.

#28 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 06:05

Zaprawianie rzepaku Ja osobiście w tym roku oryginalne nasienie 3,8 t/ha własne nasienie 4,5 t/ha nawożenie i opryski te same gleba bardzo podobna nie widzę żadnej różnicy a jak sieje 30 ha to oszczędzam 4 tyś. zł. A propo mieszańców miałem dwa lata temu oraz w tym roku i więcej nie kupię szkoda kasy każdy mówi że sypie i urośnie nawet na asfalcie a ja z liniówki zbieram więcej z własnego materiału niż z mieszńca.

#29 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 08:44

Zaprawianie rzepaku Powiedzcie mi jak to jest z liniówkami a mieszańcami??
Mój niby doradca (zaopatruję się u niego w nasiona i nawozy) mówi że każdy mieszaniec to hybryda (lub tak jak by hybryda) W tamtym roku miałem mieszańca Trubadur (nie wiem czy na worku pisało "hybryda" ) jak na pierwszy raz z rzepakiem dał mi 4t :) . W tym roku sprzedał mi "sensation" i na worku pisze hybryda. Zadzwoniłem do niego że nie chce hybrydy, tylko mieszańca bo słabe doświadczenie mam w rzepaku, a on właśnie wyskoczył z tymi hybrydami :wacko:
Jest to prawdą czy wcisną mi kit aby się mnie pozbyć???? Sorki za tak podstawowe pytanie ale jakoś nie znalazłem prostej i wyczerpującej odpowiedzi.

#30 Share skoczmen

skoczmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:44

Zaprawianie rzepaku

Ja osobiście w tym roku oryginalne nasienie 3,8 t/ha własne nasienie 4,5 t/ha nawożenie i opryski te same gleba bardzo podobna nie widzę żadnej różnicy a jak sieje 30 ha to oszczędzam 4 tyś. zł. A propo mieszańców miałem dwa lata temu oraz w tym roku i więcej nie kupię szkoda kasy każdy mówi że sypie i urośnie nawet na asfalcie a ja z liniówki zbieram więcej z własnego materiału niż z mieszńca.

W 2011 kolega część posiał swoim a część ze sklepu. Ten rzepak ze swoich nasion był do niczego, a ten drugi bardzo dobry. Nie ma reguły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 21:07

Zaprawianie rzepaku bo jak sie sieje swoj rzepak to trzeba sie troche pobawic najpierw zrobic probe kielkowania pozniej odliczyc 1000 nasion i zwazyc na wadze jubilerskiej ktora jest dosc dokladna koszt takiej wagi 35 zl i obliczyc sobie na kalkulatorze wysiewu ile wysiac nie zapominajac o zaprawianiu.... kupujac materal kwalifikowany masz jasne ile mtz ile nasion i wiesz ile wysiac a jak siejesz kwalifaktu 3 kg na hektar i swoj tak zasiejesz gdzie ( przynajmniej ja) czyszcze na przetaku pozniej mlynek dwa razy i sa grube nasiona to trzeba wysiac 6 kg a nie 3 jak wkalfikatu a wielu ludzi zapomina o tym i sieje swoj na oko gdzie nigdy sie nie trafi bo rzepak co roku ma inna mtz i inaczej sie wysiewa

#32 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 21:12

Zaprawianie rzepaku Kolego część nawet nie słyszała o MTZ a co dopiero o wyliczeniu z tego ile wysiać.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#33 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 21:45

Zaprawianie rzepaku MTZ to taki motor co nie? ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#34 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 18 maj 2016 - 18:34

Zaprawianie rzepaku

Kto w praktyce stosuje zaprawianie kwalifikatu prestigem?

#35 Share cichyh32

cichyh32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 maj 2016 - 12:31

Zaprawianie rzepaku też myslalem o prestige, na jesieni sie okaże

#36 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 19:13

Zaprawianie rzepaku

koledzy poradźcie jakiej zaprawy używacie, podstawowej do nasiennej oraz coś od pchełki???

#37 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 16:03

Zaprawianie rzepaku

kup woreczek w centrali spisz zaprawy, a od pchełki - nasiona w betoniarkę i durzban 0,05 ka 3kg nasion

#38 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 16:37

Zaprawianie rzepaku

dobra rada

#39 Share denzi123

denzi123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2016 - 10:13

Zaprawianie rzepaku

Też kiedyś słyszałem taką rade że dursban +woda, mógłby ktoś przypomieć jakie dawki na ile kg nasion.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 11:09

Zaprawianie rzepaku

kup woreczek w centrali spisz zaprawy, a od pchełki - nasiona w betoniarkę i durzban 0,05 ka 3kg nasion

5 ml na 3 kg?

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710