celeronik

JD 975, 10xx i inne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
izydor6280    1142

co w tym kombajnie takiego trudnego do obsługi, że potrzebujesz instrukcji ?

może filmik coś Ci rozjaśni

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KK975    0

Witam, Forumowiczow po dlugiej przerwie,

Przy kombajnie John deere 975 problem opadania hedera po wylaczeniu silnika, Do tej pory jak podniesiony po zniwach tak stal do wiosny, Gdzie szukac przyczyny?Pozdrawiam Kaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KK975    0
23 godziny temu, micgal39533 napisał:

Zakładam że siłowniki suche i nie puszczają oleju? 

Tak , sa bez wyciekow, Ale nie wiem czy w srodku uszczelnienia nie puszczaja . Jak sprawdzic?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
17 minut temu, KK975 napisał:

Tak , sa bez wyciekow, Ale nie wiem czy w srodku uszczelnienia nie puszczaja . Jak sprawdzic?

 

no to może być różnie na rozdzielaczu może puszcza albo gdzieś  rurka ta metalowa co idzie od rozdzielacza pękła, my tak mieli w 1075 od przyspieszenia młocarni że wchodził na obroty jak się dało i powoli spadał i okazało się że pod silnikiem były przetarte rureczki i olej spadał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KK975    0
Dnia 3.10.2018 o 11:55, micgal39533 napisał:

no to może być różnie na rozdzielaczu może puszcza albo gdzieś  rurka ta metalowa co idzie od rozdzielacza pękła, my tak mieli w 1075 od przyspieszenia młocarni że wchodził na obroty jak się dało i powoli spadał i okazało się że pod silnikiem były przetarte rureczki i olej spadał 

Sorry, poprawka , teraz dokladnie sprawdzone, Jednak silowniki od hedera ciekna, oraz az w jednym widac uszczelke, Czy te silowniki sa rozbieralne? i samemu kupic - wymienic ?

 

Edytowano przez KK975
sprawdzono pobieznie -z daleka - za co przepraszam ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Siłownik jest jednostronnego działania , gdyby to no broił , to by z niego wyciekał olej .Obstawiam rozdzielacz , przewody też mogą dać taki obiaw ale wtedy miałbyś widoczny wyciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KK975    0
Dnia 3.10.2018 o 21:34, micgal39533 napisał:

A bardzo szybko opada czy powoli. Zestawy naprawcze są dostępne 

Jednak silowniki hedera puszczaja . na jednym widac tez wypchnieta uszczelke, Cz one sa rozbieralne?

Czyzby nikt nie mogl pomoc w problemie,?

Edytowano przez KK975
niedokladna diagnostyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KK975    0
Dnia 21.10.2018 o 16:34, peugeot napisał:

Są rozbieralne , zestawy naprawcze do kupiemia

Dzieki za dobra wiadomosc, Moze orietujesz sie ile kosztuje zestaw naprawczy?, Pozdrawiam, Kaz

Dnia 21.10.2018 o 16:34, peugeot napisał:

Są rozbieralne , zestawy naprawcze do kupiemia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Zestaw kosztuje ok. 120 zł. W katalogu są trzy średnice , dlatego trzeba zmierzyć jaki się ma siłownik . Podejrzewam że procedura naprawy wymaga przecięcia siłownika na spawie i po wymianie uszczelnień ponown zespawaniu . Zajrzyj do katalogu online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

John Deere 1075, pierwsze uruchomienie po zimie zrobiłem wczoraj i po uruchomieniu młocarni nie gaśnie mi kontrolka od obrotow sieczkarni (sieczkarnia opuszczona) czyli nie dostaje sygnału z czujnika załączania sieczkarni że jest opuszczona i pokazuje mi że stoi sieczkarnia . Ktoś zna zasadę działania tego czujnika ? To zwykły kontrakton , czy coś bardziej skomplikowanego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Rozbieral ktos napęd sieczkarni z elektromagnesem ? Strasznie halasuja mi lozyska, luzu nie maja ani sie nie grzeją ale szumia jak by na sucho chodzily. Postanowilem je wymienić ale w mojej książce nie mam schematu do tego elementu , robił ktoś to lub ma rysunek ? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam, za cholerę nie mogę wyciągnąć podsiewacza w 1075, dokładniej tego krótkiego kawałka tuż za młocarnią, boczne mocowania odkręcone, teoretycznie powinien do przodu wyjść a on ani drgnie, ma ktoś jakieś pomysły jak go wyciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Witam. Jaki moze być maksymalny luz na łańcuchach przenośnika kłosowego i ziarnowego? Chodzi mi o ten łańcuch z łopatkami.

Przed chwilą, Szron88 napisał:

Witam. Jaki moze być maksymalny luz na łańcuchach przenośnika kłosowego i ziarnowego? Chodzi mi o ten łańcuch z łopatkami. JD 1065

 

Przed chwilą, Szron88 napisał:

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Sprawdze dzisiaj w instrukcji i napisze ci , ale ogolnie to po zebatce musi dac sie przesunąć na boki a przed zebatka Góra dół około 1-2 cm 

 

A z ta małą częścią podłogi to musi wyjsc , odczepiasz haki i do przodu 

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Witam , pod koniec zeszłego sezonu zapchal mi sie filterek w odstojniku pod zbiornikiem i Jd1075 nie dostawał paliwa , stracił moc i zaczął dymic na niebiesko. Dokulalem sie do domu jakies 2km na wolnych obrotach , wyczyscilem filterek i wszystko wróciło do normy I maszyna trafila pod wiatę.

Teraz po odpaleniu po zimie jak dam mu pełne obroty to co chwile pufnie czarnym dymem z komina i mam wrazenie jak by na wolnych delikatnie nie równo pracował. W poprzednim sezonie nie puścił ani dymka a obecnie wyglada na to jak by nie przepalal do konca na którymś cylindrze.

 

Macie pomysł o co chodzi ? Czy po prostu musi iść w pole i powinien sie przedmuchac i wróci do normy ?

Dodam ze w tym roku jeszcze nie ruszyłem 

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Witam. Grzeje mi sie strasznie mocno wariator jazdy w 1065. Ma ktos moze jakiś schemat jak to wyglada w środku i pomysł co moze byc przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Witam, mam okazje kupic jd 975 z pewnych rąk i nie wiem, czy opłaca sie kupować taki nieduży kombajn oraz juz dosc stary. Budżet mam sporo wiekszy, ale może jak pewny to warto kupić taki mniejszy, niz zniszczony wiekszy. Ma klime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

ile masz do koszenia, skoro piszesz że ponad 4m kosy dla Ciebie mało ?
jak dla mnie jedne z prostszych i co za tym idzie bezawaryjnych serii, zrobione pewnie jeszcze z dobrego materiału


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

3,6m ma heder. do koszenia mysle max z uslugami 50ha

1075 czy 1177 tez są jeszcze z epoki gdzie liczyła sie jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj