mateusz0045

Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Polecane posty

krzysiek550    1

Przyczyna mielenia sie kukurydzy w gardzieli jest zgarniak walka gladkiego. Wycina sie na srodku kukurydza uderza od stalnice i sie blokuje nalezy wymienic zgarniak.
Panowie mam pyatnie co moze byc przyczyna paleniA sie bezpiecznikow od hydrauliki dzieje sie to tylko przy ostrzeniy nozy zrobilo sie jak by zwarcie i przestalo ostrzyc pali bezpieczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Też tak podejrzewałem a miałeś może tym czymś do czynienia nowy kosztuje około 1000 zł netto, sam nie wiem czy kupować czy pojeździć po szrotach i kupić używany. Jak zajrzałem do gardzieli wałków było nabite resztek kukurydzy pomiędzy wałek gładki a właśnie zgarniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Mozna odciac z starego zgarniaka plaskownik i dorobic sam plaskownik kąt jest identtczny jak noze od heblarki trzeba pamietac ze musi byc z czegos twardego ja zrobilem z kwasowki po 100 ha widac ze juz troche zuzyty
Takze walek nad walkiem gladkim tez moze byc juz zuzyty wtedy należy wymienic grzebuen z kwasowy i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel0716    0

Witam, czy może ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej do mengele fs6000 ? urwała mi się wtyczka od detektora, są tam trzy kable i nie wiem który gdzie podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredens1337    1

Witam, jak sieczkarnie Mengele radzą sobie w sianokiszonce? Nie są zazwyczaj sprzedawane z podbieraczami, toteż można z czegoś innego dopasować? Mam rozumieć, ze jeśli chciałbym używać sieczkarni do kukurydzy i do trawy, to potrzebuję wózka do przezbrojenia układu tnącego?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

witam wszystkich planuje kupić mengela 5200 co sądzicie o tym modelu czy  dużo elektroniki  ma nafaszerowane  i na co zwróci uwage przy kupnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581
Maszyny proste cała elektronika to detektor metalu😄 a elektryki już troszkę jest bo sterowanie to elektrozawory ale z ty m problemów raczej nie ma.
5200 to troszkę słaba maszyna ale jak na swoje potrzeby to wystarczy silnik Volvo
Patrz na gniotownik, noże stalnica podstawowe a drogie rzeczy.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

Dzięki kolego za informacje  własnie szukam na swoje potrzeby w okolicy maja marale i też nie narzekają cięzko coś dobrego znaleść a Ty kolego masz mengele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barolo_92    0

Tom , ja na twoim miejscu rozejrzal bym się za mamutem maks 6800 moim oczywiście zdaniem byłoby to lepsze rozwiązanie ... z jakich okolic jesteś ?

Tom , ja na twoim miejscu rozejrzal bym się za mamutem maks 6800 moim oczywiście zdaniem byłoby to lepsze rozwiązanie ... z jakich okolic jesteś ? 

Z kemperem czegoś szukasz czy raczej dzioby ? Do jakiej kwoty ?i ile rzędów ? Ile będziesz kosil na sezon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frani0ja    0

Witam!

Panowie, jest mały problem w kwestii koszenia. Zostawiam za sobą kolby. Nie gubię ich w całości a połówki albo same końcówki. Zauważyłem że prawdopodobnie wypadają na wejściu do gardzieli. Czy jest to wina regulacji, techniki koszenia czy braku jakiejś osłony? Sieczkarnia mengele sf5200, kemper champion 3000. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Posiada ktos moze schemat instalacji do Sf. ?

Poszukuje jakie przekazniki ida w odpowiednie miejsce. Ile pin I jaki schemat oraz moc. Chodzi o te co sa za klapka od bezpiecznikow,oraz ogolnego schematu okablowania. 

Ewentualnie jesli ktos mial checi I zrobil by zdjecia swoich I przeslal to byl bym wdzieczny.

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulwa    6
witam forumowiczów. mam pyranko dla posiadaczy mamutow. czy ta przekładnia która znajduje się pod podestem ma sie tak bardzo grzać? bo u mbie po 2 godzinach pracy ciężko ja dotkna 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Koledzy co może być przerywa mi kemper to znaczy na ułamek sekundy spada ciśnienie do 5ba r i wtedy staje i zaraz rusza ciśnienie nie stoi równo 25 tylko wskazówka cały czas skacze 10-25bar, a czasem szczególnie na full rozgrzanym oleju spada niżej i wtedy przerywa. Rozbiera ktoś silownik włączając tarczki? Da się tam zajrzeć od zew bez rozbierania całej przekładni długości ciecia? 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Nie staje sam kemper tylko pewnie razem z walkami wciagajacymi. Po pierwsze sprawdz bolce czy nie poscinane I czy jak zalaczasz to jest pelny skok.  Jesli nie to trzeba ja podciagnac I powinno byc ok silownik skrecic o jeden obrot czy tam dwa z umiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Tak staje wszystko, a raczej stawało. Dzis rano pojawił sie wyciek i okazało sie ze przetarła sie rurka ssaca olej z przekłądni do pompy i ciagneło powietrze. Choc i tak cisnienie wahluje ale juz troszke mniej. Zdarzyło sie kilka razy ze  przerwało ale juz nie jest zle.

 

O jakich bolcach i skoku  piszesz ?   


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

O tym zabezpieczeniu co jest przy przekladni na tej dzwigni co silownik nia steruje. U nas to jakos wylazlo I cofanie bylo ok a do przodu sie obmykiwalo I silownik dawal do przodu heder ale nie bylo pelnego zalaczenia I przystawalo nawet na dwie trzy sekundy. O ile w mammucie nie jest to inaczej rozwiazane bo nie pamietam.

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie jest inaczej z boku przekłądni jest siłownik na wałku z tarczkami cos jak w ciagnikach w skrzyni  nie tradycyjny siłownik.  Przynajmnij go nie widziłęm

 

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

Witam, zastanawiam sie nad kupnem mengele sf6000, prosilbym o opinie i na co zwracac uwage, bylaby to moja pierwsza sieczkarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581
Tak jak każda tak na sucho to noże gniotownik i stalnica silnik, a reszta to i tak wyjdzie w praniu bo nie da się sprawdzić np czy przekładnie są ok.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Warto też zajrzeć przez okienka czy blachy na wentylatorze oraz pomiędzy bębnem a gniotownikiem nie są na wylot przetarte

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja bym nie uwierzył 😁 Popatrz sobie na maszyny które mają do 10 lat jakie tam są przebiegi, a co mówić w takich przynajmniej pełnoletnich SF


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

Jeszcze mam pytanie jaki tam jest dokładnie silnik i jak z jego żywotnością? No i bardzo bym prosił o plusy i minusy tych sieczkarni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj