mateusz0045

Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Polecane posty

bialy2005    581

Kemper slizga po ziemi? W czym problem niżej opuscic ? 

 

Moje problemy rozwiazane po długich poszukiwaniach okazało sie ze gdzies padła masa  która akurat odpowiedzialna jest za układ przekazników od detektora i załączania kempera oraz ostrzałki. A wszystko przez zamienione bieguny na kablu do ostrzałki  ( przy pierwszej próbie ostrzenia  zjarało gdzies owa mase bo ostrzałka chciała przesuwac sie w złym kierunku) Podalismy dodatkowa mase i wszystko smiga jak powinno :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka-1990    0

tak potrzebuje niżej opuścić kempera

dodam tylko ze śruby fi 20 lużne po obu stronach a kemper nie chce iść niżej

Nawet nie dotykają płozy ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

A siłowniki pochowane do konca pod gardziela? Masz tam 2 czy 4 siłowniki ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka-1990    0

4 siłowniki dwa pierwsze siłowniki polużnione sruby

czy jest jakaś możliwość opuszczenia na siłownikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli siłowniki nie chca sie schowac to cos ci gdzies blokuje. W strek 6500 miałem 4 siłowniki ale wtedy na 2 były sprezyny amortyzujace. Teraz w Mamucie mam 2 siłowniki i przed kemperem tylko belki z profila bez żadnej regulacji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka-1990    0

na 2 siłownikach nie ma regulacji a na pozostałych 2 jest ale i tak siłowniki nie chcą się opuścić do końca możew faktycznie coś blokuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Na 99% cos z gardziela może gdzies blacha sie podwineła  bo tam na dole praktycznie blacha trze o blache przy opuszczaniu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka-1990    0

zobaczę i dam znać ale nic takiego nie zauważyłem żeby coś w ogóle tarły blachy o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka-1990    0

pierwsze dwa siłowniki opuszczają się do końca na wysokość 40 cm od ziemia(zchowane całe) a następne dwa opuszczają 17cm o ziemi mierzone do dziobów talerzy do cięcia (nie chowają się do końca)jaka przyczyna gdzie szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Moze masz cos z automatyka. Tam z prawej strony na gardzieli jest czujnik ustawiania wysokosci koszenia ze nizej nie opuszcza niz to ustawienie. Odłacz ta linke i wtedy zobacz. Masz tylko jeden klawisz od opuszczania podnoszenia ? U mnie w mamucie tez jest drugi który opuszca do ustawionego miejsca.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

pierwsze dwa siłowniki opuszczają się do końca na wysokość 40 cm od ziemia(zchowane całe) a następne dwa opuszczają 17cm o ziemi mierzone do dziobów talerzy do cięcia (nie chowają się do końca)jaka przyczyna gdzie szukać.

A spróbuj tymi przyciskami co masz nad prawym kołem . Tam jeden rząd jest od ustawienia wysokości dwóch siłowników od hedera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka-1990    0

próbowałem tymi przyciskami u mnie jest jeden o ostrzenia a drugi od ustawiania stalnicy (chyba) po przestawianiu tymi przyciskami nadal tak jak wyżej pisałema

 


Moze masz cos z automatyka. Tam z prawej strony na gardzieli jest czujnik ustawiania wysokosci koszenia ze nizej nie opuszcza niz to ustawienie. Odłacz ta linke i wtedy zobacz. Masz tylko jeden klawisz od opuszczania podnoszenia ? U mnie w mamucie tez jest drugi który opuszca do ustawionego miejsca.

 

u mnie jest tylko jeden klawisz do opuszczania i podnoszenia

A z prawej strony śą dwa czujniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

a kemper kolega ma z oryginalnym mocowaniem czy dorabianym? bo może być że jak dorabiany to za wysoko przyspawane uszy. a pod gardzielą są też do tych dwóch siłowników po dwa otwory na siłownik bo w instrukcji pisze że otwory wyżej do trawy a niżej na kukurydze więc zobacz czy siłowniki na sworzniu są w niższej dziurze czy w tej wyższej. a 17 cm od ziemi to dobrze przecież ;)i kolega ma mengele sf więc nie ma tych przycisków z boku tylko dwa pod kabiną jedna od ostrzałki drugi od puszcznia stalnicy żeby ją ustawić

Edytowano przez witt25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro8441    0

Mam takie pytanko 
przy mengelce sf 7000 dzwignia od załączania kempera (ta po lewej stronie)
podczas ciecia wyskakuje i to nie z powodu detektora poniewaz 
podczas postoju gdy jst wlaczony to silownik wyrzuci go i nie wiem czym to moz byc spowodowane 
i mam jeszcze jedno pytanko podczas ciecia jaki obroty macie 2000tys czy 2200??
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafal251    0

Witam zacne grono. Mam poważny problem z sf 5600. Masakrycznie się zapycha zaraz za gniotownikami. Wystarczy wjechać metr i zapchnieta. Pierwsze 2 h szło jak marzenie. Po pierwszym zapchaniu tak się stało. Dodam że aż wypadła ta klapka pod bebnem. Wszystkiego próbowałem. Regulować ta klapkę z boku i na 1 cm i na 2.5 i nic nie dało. Próba bez tej klapy pod wentylatorem - rzuca jakieś 70 procent w komin a resztę na ziemię. Dorobiłem inna klapkę z regulowanym otworem. Na miejwięcej połowę tego otworu szło. Nie znaczącą ilość szło na ziemię ale już zaczęła znowu co chwile się zapychac. Tak jakby ten wiatr w kominie był za słaby. Wyczytałem w tym wątku na temat łopat wentylatora i gniotownikow. Gniotowniki oddał bym do regeneracji ale nigdzie nie mogę znaleźć łopat wentylatora do niej. Może ma ktoś namiary gdzie można kupić te łopaty. Chodzi mi o te końcówki przykrecane na śmigłach wentylatora co można regulować odstęp od blach. Brak mi siły do suki

Edytowano przez fafal251

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafal251    0

Znalazłem sklep internetowy który mi je sprowadzi w ciągu tygodnia.
Potrzebuję katalogu części do niej bo bym dodatkowo wymienił jeszcze jedna osłonę wentylatora bo widać że ktoś ją dorabial. Chodzi mi o tą którą jest już na wysokości łopat przed kominem. A może zna ktoś jej nr katalogowy?
Dostałem z nią te wózki do gardzieli. Dwóch wprawnych wyciągnie te gardziel w dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

http://allegro.pl/dno-wentylatora-wanna-mengele-sf-5600-6600-czesci-i6410764810.html

http://allegro.pl/sieczkarnie-dno-podloga-bebna-wanna-mengele-i6401786333.html

 

http://olx.pl/oferta/lopatki-do-wentylatora-mengele-sf6600-CID757-ID6QtH7.html#f958e59c6c  

 

A jak odkręcisz wieko to ręka możesz sprawdzić jaka jest szczelina miedzy łopata a ściana wentylatora.

A walce w jakim stanie, nie są już styrane?

fafal z jakich okolic jesteś , ktory sezon masz ta mengele ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafal251    0

Pioter mi nie chodzi o wannę bębna tylko o osłonę wentylatora. Załączam zdjęcie na którym jest ta blacha. Biega o tą pomarańczowa blachę z kołnierzem do przykrecania srub
68d3a0a57aed0b7bmed.jpg

Panowie macie jakieś namiary na firmę w mazowieckim lub warmińsko-Mazurkim która rzetelnie wykona regenerację gniotowniwkow?

Jestem z okolic Przasnysza a dokładnie to Chorzele

Edytowano przez fafal251

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafal251    0

Faktycznie. Zwracam honory. I nawet nr katalogowy jest.
Teraz wszystko skompletować i można brać się do dzieła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Pioter mi nie chodzi o wannę bębna tylko o osłonę wentylatora. Załączam zdjęcie na którym jest ta blacha. Biega o tą pomarańczowa blachę z kołnierzem do przykrecania srub

68d3a0a57aed0b7bmed.jpg

 

Panowie macie jakieś namiary na firmę w mazowieckim lub warmińsko-Mazurkim która rzetelnie wykona regenerację gniotowniwkow?

 

Jestem z okolic Przasnysza a dokładnie to Chorzele

W Siedlcach jest zakład co robi regeneracje gniotowników z wyważaniem . W tamtym roku 1700 brał za walec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

aro detektor wybija ci tą wajche od włączania bo to jest powiązane że ma odskoczyć. a łopatki wentylatora można odkręcić i obrócić żeby kant zabierał mase  i przykręcić z powrotem , no chyba że już były okręcane kiedyś to lipa i nowe trzeba kupić. a że się zatyka to gniotownik pewnie na brzegach już starty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj