Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gniazdo zaworów - awaria

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share qbic

qbic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 20:06

Gniazdo zaworów - awaria

Sączy się u góry cylindra czy u dołu?

Sączy się od dołu.

Ja mam taki pomysl aby podlozyc tam uszczelke miedziana, ale nie zwykla, tylko taka zawinieta jak stosuje sie do glowicy. Tam jest spory nacisk i przy dokrecaniu praktycznie nie zostaje nic silikonu.Trzeba od czegos dobrac uszczelke

.
​Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem. Kupiłem metalową dedykowaną do tego uszczelkę. Nie wiem z czego ona była zrobiona kolor taki lekko pomarańczowy. i za drugim razem jak składałem to posmarowałlem ją silikonem i to też nie dało rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gniazdo zaworów - awaria Dzisiaj, 10:48
  •  

#22 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 20:33

Gniazdo zaworów - awaria Tak to możesz codziennie zmieniać te pierścionki, musisz udać się do dobrego tokarza który ma uchwyt czteroszczękowy do tokarki, a on już będzie wiedział co zrobić, trzeba wyrównać głowicę.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#23 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 21 marzec 2013 - 20:48

Gniazdo zaworów - awaria To nie wina głowicy tylko cylindra. Też to miałem po wymianie cylindrów, ale u mnie pomógł silkon i dociągnięcie nakrętek na szpilkach. Przy okazji kiedy kombinowałem dlaczego mi leci olej na połączeniu cylindra z korpusem silnika obróciłem o 180o oba cylindry. Nie chciało mi się znów z tym bawić i tak zostało. Jeżdżę tak już pewnie ze 2500 mth i nic sie nie dzieje. Więc mam chyba jedyny taki egemplarz na świecie :). Ale dzięki temu zauważyłem, że to nie jest wina źle obrobionych cylindrów tylko źle jest przefrezowany korpus silnika lub źle są wywiercone otwory na cylindry. Jak znam życie to w większości silników jest to samo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:15

Gniazdo zaworów - awaria U mnie też spod cylindra od strony kabiny leje się olej. Już kilka razy poprawiałem i po remoncie jest spokój kilka miesięcy i od nowa mokro w tym samym miejscu. Ten drugi cylinder jest ok. Zresztą na poprzednich cylindrach było to samo więc ewidentnie wina bloku. Ostatnio te miedziane uszczelki smaruję z obu stron hermetykiem, wytrzymuje trochę dłużej ale problem jest dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 22:22

Gniazdo zaworów - awaria Proponuję zamiast sylikonów i hermetyków najcieńszy z dostępnych pręcik cyny lutowniczej, o niebo lepiej uszczelnia od miedzianych podkładek. Warto spróbować

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein