NHCS

Tucano 320 vs 5220E

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
NHCS    6

Najlepsze bylyby odpowiedzi uzytkownikow tych maszyn, badz tych ktorzy tez mieli dylematy miedzy tymi modelami. Ktora z tych maszyn w praktyce sprawdza/ sprawdzi sie lepiej? Wedlug mnie dane tech i cena nieco na korzysc Fendta, jednak renoma Claasa wsrod kombajnow tez z nikad sie nie wziela. Wymieniajcie wiec najwieksze wady i zalety tych kombajnow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus19946    0

Posiadam Tucano 320. Jest u mnie 3 sezon, spisuje się bardzo dobrze nie było żadnych awari i innych tego typu rzeczy. Poradził sobie w jakim roku jak ten a był on pełen chwastów i kamosy , bizonami na pewno bym nie pociągnoł w tym chwastach a Claasem jednak jakoś poszło. Minusów nie mam ponieważ nie miałem stycznośći z innym kombajnem poza Z056 i Tucano. Plusem co do Claasa jest na pewno komfort i dopasowanie poszególnych elementów , zadna maszyna pod wzgledem wyposazenia kabiny i dopasowania jej sobie pod operatora nie jest w stanie konkurowac z Claasami . Jednym słowem - Nie czuć roboty :)

 

Ja na twoim miejscu skłaniał bym się w stronę Claasa bo popatrz Fendty jednak tak długo jak Claasy na rynku nie sa, i moze (nie zycze im zle) teraz będa chodzic i ludzie będą chwalić ale co sie stanie jak to za jakiś czas sie rozleci? Nie wiem i nikt tego nie wiem to okaże się z czasem. Ja na takie eksperymenty bym sie nie wystawiał bo wiadomo nikt w sezonie stać nie lubi.

 

Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli chodzi o fendta możesz popytać uzytkowników kombajnów mf a. One różnią się jedynie kolorem i nazwą. Jeśli się nie myle oba powstają w fabryce we włoszech w której kiedyś o ile również nie teraz produkowano kombajn lawerda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Tak faktycznie zapomnialem o tym. Wiec dobrze byloby, gdyby i Ci sie wypowiedzieli. Tyle, ze mam wrqazenie ze nikt tu nie wchodzi : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Poszukaj w galerii kto na af ma takie maszyny. Napisz do nich wiadomość. Zapytaj dokładnie o co chcesz. Jest po zniwach więc jakieś doświadczenia juz pewnie mają. Chociaż są to nowe maszyny i każdy pewnie będzie chwalił ale być może przekaże jakies krytyczne uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

W pobliskim SKR też mieli taki dylemat dokładnie takich samych maszyn. Padło na 2 Fendty ale dokładnych szczegółów nie znam. Pracują juz 2 sezon i narazie z tego co rozmawiałem są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Trochę dziwne porównanie dlaczego nie wziąłeś pod uwagę jeszcze New Holland'a i John Deere'a...?

Poniewaz te kombajny odrzucilismy juz z ojcem z jakis tam przyczyn. Zastanawiamy sie tylko nad tymi dwoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega kupił Fandta i jest zadowolony. Ale dlatego go kupił bo go dali a później mówili żeby zapłacił. Za NH chcieli kasę od razu.

Koło mnie jest też Lawerda a to to samo co Fendt i MF. Ładnie zasuwa, ale jak się w tamtym roku sypła to mieli problem duży. NH zasuwał w polu a Lawerda tylko w pole i z powrotem.

Osobiście uważam że za Fendtem to nie ma co się za dużo podniecać, bo Fendt chciał mieć kombajn i ma Lawerde w kolorze Fendta, a jednak to dalej Lawerda i MF.

A Class to jednak Class , ale za tą cenę to kupi się dużo lepszego NH który Classa będzie robił jak chciał na polu.

Osobiście postawiłem na NH, bo za Classa musiał bym dołożyć z 150 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Tucano 320 bez problemu powinien yknac TC5070, zas model z CX jest juz duzo drozszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

Tucano 320 bez problemu powinien yknac TC5070, zas model z CX jest juz duzo drozszy.

 

haha....dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Duzo wniosles do dyskusji... Jak dla mnie takie posty sa zalosne.

Edytowano przez NHCS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego NHCS jak to szerszen nic nie wniósł do dyskusji i dlaczego jest żałosny? Nie obraź się ale mnie też rozśmieszył tekst że NH CX jest dużo droższy od Tucana 320. I wcale nie chodzi o to czy jest dużo czy mało, lecz trzeba się zastanowić czy on w ogóle jest droższy...

 

Co do porównania tych dwóch maszyn to tak, widziałem wykonanie claasa, nie budzi żadnych zastrzeżeń, wydaje się być zbudowany z dobrych materiałów w dodatku wszystko jest ze sobą solidnie spasowane i wykończone. Ale w życiu nie dał bym takich pieniędzy za maszynę o takich parametrach. Tucano seria 400 to już inna bajka ale te 300 bez APS nie są chyba zbyt wydajnymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

NHCS to Ty wlasnie piszesz zalosnie na tym forum.rosmieszylo mnie to co napisales :D jezdzilem classem 320 zadnej furory nie zrobil na mnie. komfort oraz jakosc podzespolow jest dobra. nie mialem zastrzezen... ale nie za ta kase. chcialem rowniez kupic 320 lecz gdy mi przyslali na testy odpuscilem sobie go. i nie bulwersuj sie za duzo bo Ci sie cos stanie na zoladku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Ty takze sie nie bulwersuj bo Ci cos peknie....

Jezdzilem po salonach i wyceniali mi maszyny. Jestem pewien ze najmniejszy CX wyszedl drozej od Tucano 320 dlatego go sobie odpuscilismy.

@Damianzbr- nie wniosl nic poniewac niczego nie uargumentowal, a takie zgrywanie cwaniaka jest dla mnie smieszne, dlatego napisalem zalosny.

 

A co do ceny coz, fakt drogi, ale ludzie kupuja i co najlepsze polecaja go... Chociazby @kubus, ktory dodat post jako 2

Edytowano przez NHCS
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

jakie zgrywanie cwaniaka? napisales ze tucano ''zje'' tc na sniadanie. to jest dla mnie smieszne. i to jest argument zeby napisac o mnie ze jestem cwaniakiem? a Ty nie powinienes dawac opinii o sprzetach ktore nawet nie miales w rekach.tylko widziales na targach czy tez na you tube :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, wróćmy do tematu. NHCS jakie dostałeś ceny na maszyny o które pytasz?

Ja także jeździłem tucano 320 lecz na uruchomieniu więc nikt się nie skupiał na wydajności tylko na poprawnym ustawieniu maszyny. Znajomy z bardziej odległej krainy ma dość dużą styczność z clasami, nh i JD właśnie z tego szczebla jak tucano 320 czy NH TC w związku z tym posiadam od niego następującą informację, NH TC pod względem wydajności objeżdża Tucana 320 jak chce.

 

Jaki system omłotu jest w fendt? Chodzi o to czy jest to jeden główny bęben i odrzutnik, czy może posiada coś o pokroju APS z większych modeli claas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Pewnie, widzialem te kombajny tylko na targach, a szczerze to walnalem pierwsze lepsze cyferki, a nawet nie wiedzialem, ze to jakis model kombajnu... Tylko nieliczni, tacy jak Ty moga je ogladac na zywo i nawet moze dytykac : )

 

Ja znowu od posiadacza 320 slyszalem, ze za nic nie wrocilby do TC5070(bo przez pewien czas mial 2 kombajny). No nie wiem- moze to jest tak jak w przyslowiu- kazda myszka swoj ogonek chwali.

Nie Fendt ma tradycyjny system omlotu. Tyle ze podzespoly sa ciut wieksze od tych w np. Claasie. Beben ma w najwieksza chyba roznice, reszta minimalnie, na korzysc Fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

moze tamten uzytkownik woli tucano bo jest komfort wiekszy jak w TC... ale na pewno nie wydajniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

Co do wydajności to raczej nie powali tucano TC tutaj chodzi tylko o to że Claas jest lepszy pod względem trwałości wykonania i komfortu. A dla mnie kombajn fendt'a hhmm no nie podchodzi mi wykonanie tego kombajnu mi się nie widzi co do wydajności to to samo co TC czy tucano znajomy ma tego fendt'a i nie narzeka miał jakieś drobne awarie ale nic po za tym, miał brać TC5070 ale wybrał fendt'a ponieważ chciał coś innego niż wszyscy mają bo u nas większość nowych kombajnów to właśnie TC5070 i te 4 klawiszowe i nikt nie narzeka, właściwie sam pracuje tym kombajnem 4 sezony ma za sobą i nic się nie działo tylko smarować lać paliwo i kosić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

Miałem okazję obejrzeć porozmawiać z użytkownikami 5220e, ogólnie mają bardzo dobre opinie (bo jakie mogą mieć po 2 sezonach?) Sami zastanawialiśmy sie przez moment nad nim ale przez to że jest ich mało i sprzęt raczej mało sprawdzony odpuściliśmy sobie choć swego czasu ceny wybitnie kuszące... I to na tyle. Co do przepychanek na temat wydajności to tak trzeba sobie powiedzięć jasno że wydajność na papierze czy komuś się to podoba czy nie wygląda tak: Tc5070 12t/ha, Tucano 320 12t/ha, fendt ma niby mieć 14t/ha/. My kupiliśmy NH CSxa 7040, który już od tego sezonu nie jest oferowany w sprzedaży zamiast niego jest chbya Cx5090 niech mnie ktoś poprawi jak sie mylę. Tucano miałem się okazję przejchać, było to tucano super wyposażone więc mam porównanie do naszego powiedziałbym nieźle jednak nie tak dobrze jak ten konretny model claasa dobrze wyposażonego NH. Co mnie się rzuciło w oczy komfort climatronic, sterowanie wszystkim elektrycznie z kabiny, cichość i wiele innych naprawdę robią wrażenie. Jednak nasz przede wszystkim pożera go wydajnością papierowe 18t/ha to jednak nie to co 12... gabaryty Csxa są zdecydowanie większe, masywność hederu, ciężar kombajnu class jak za nisko opuścił heder to zaraz drapał u nas czegoś takiego nie ma NH poprostu idzie. Oczywiście są tez ważne detale na korzyść NH czyli sito górne dzielone na 3 części pozioma regulacja hedera w standardzie czego nie ma claas itp Tak więc wady i zalety po stronie każdej marki są dodam jedynie że Ten tucano 320 i CSx kupowany był w podobnym czasie i różnicy w cenie prawie nie było... Tucano super wyposażony, Csx gorzej wyposażony a kasa podobna. Musisz wiedzieć czego naprawde ci tzreba. A fendta na pewno nie skreślaj go temu że to laverda bo wszyscy tak mówią a ja pytam czy ktoś z Was słyszał że lawerda to szajs??? który się sypie na każdym kroku??? to czemu wszyscy mówią kontekście złych kombajnów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

csx 7040= cx 5080.

co do wygody... w nowym cx 5080 duzo poprawili w kabinie wedlug csx'a 7040 :) wiec wygoda jaka proponuje tucano a nowy nh cx jest na podobnym poziomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj