Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucano 320 vs 5220E

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 14:57

Tucano 320 vs 5220E Dobra, ale skupmy sie na 5220E i 320...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucano 320 vs 5220E Dzisiaj, 13:23
  •  

#22 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 02 wrzesień 2012 - 11:05

Tucano 320 vs 5220E Co do wydajności to raczej nie powali tucano TC tutaj chodzi tylko o to że Claas jest lepszy pod względem trwałości wykonania i komfortu. A dla mnie kombajn fendt'a hhmm no nie podchodzi mi wykonanie tego kombajnu mi się nie widzi co do wydajności to to samo co TC czy tucano znajomy ma tego fendt'a i nie narzeka miał jakieś drobne awarie ale nic po za tym, miał brać TC5070 ale wybrał fendt'a ponieważ chciał coś innego niż wszyscy mają bo u nas większość nowych kombajnów to właśnie TC5070 i te 4 klawiszowe i nikt nie narzeka, właściwie sam pracuje tym kombajnem 4 sezony ma za sobą i nic się nie działo tylko smarować lać paliwo i kosić ;)
Pijany balet: tyle wad co zalet....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share gregorfik

gregorfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 21:47

Tucano 320 vs 5220E Miałem okazję obejrzeć porozmawiać z użytkownikami 5220e, ogólnie mają bardzo dobre opinie (bo jakie mogą mieć po 2 sezonach?) Sami zastanawialiśmy sie przez moment nad nim ale przez to że jest ich mało i sprzęt raczej mało sprawdzony odpuściliśmy sobie choć swego czasu ceny wybitnie kuszące... I to na tyle. Co do przepychanek na temat wydajności to tak trzeba sobie powiedzięć jasno że wydajność na papierze czy komuś się to podoba czy nie wygląda tak: Tc5070 12t/ha, Tucano 320 12t/ha, fendt ma niby mieć 14t/ha/. My kupiliśmy NH CSxa 7040, który już od tego sezonu nie jest oferowany w sprzedaży zamiast niego jest chbya Cx5090 niech mnie ktoś poprawi jak sie mylę. Tucano miałem się okazję przejchać, było to tucano super wyposażone więc mam porównanie do naszego powiedziałbym nieźle jednak nie tak dobrze jak ten konretny model claasa dobrze wyposażonego NH. Co mnie się rzuciło w oczy komfort climatronic, sterowanie wszystkim elektrycznie z kabiny, cichość i wiele innych naprawdę robią wrażenie. Jednak nasz przede wszystkim pożera go wydajnością papierowe 18t/ha to jednak nie to co 12... gabaryty Csxa są zdecydowanie większe, masywność hederu, ciężar kombajnu class jak za nisko opuścił heder to zaraz drapał u nas czegoś takiego nie ma NH poprostu idzie. Oczywiście są tez ważne detale na korzyść NH czyli sito górne dzielone na 3 części pozioma regulacja hedera w standardzie czego nie ma claas itp Tak więc wady i zalety po stronie każdej marki są dodam jedynie że Ten tucano 320 i CSx kupowany był w podobnym czasie i różnicy w cenie prawie nie było... Tucano super wyposażony, Csx gorzej wyposażony a kasa podobna. Musisz wiedzieć czego naprawde ci tzreba. A fendta na pewno nie skreślaj go temu że to laverda bo wszyscy tak mówią a ja pytam czy ktoś z Was słyszał że lawerda to szajs??? który się sypie na każdym kroku??? to czemu wszyscy mówią kontekście złych kombajnów???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 08:48

Tucano 320 vs 5220E csx 7040= cx 5080.
co do wygody... w nowym cx 5080 duzo poprawili w kabinie wedlug csx'a 7040 :) wiec wygoda jaka proponuje tucano a nowy nh cx jest na podobnym poziomie...