Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone]

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawlis804wd

pawlis804wd

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 21:05

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Piszcie tutaj po ilu mth był wykonywany przegląd w waszym Farmtrac-u. Podajcie co było robione (wymieniane) i ile was to kosztowało.
U mnie ostatnio w Farmtracu 80 4 wd był przegląd po 600 mth. Został wymieniony olej, przesmarowany cały ciągnik, wymienione filtry (oleju i kabinowy) a filtr powietrza wyczyszczony. Do tego regulacja hamulcy i wymiana przełącznika nadmuchów. Koszt przeglądu 600 zł.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
FARMTRAC 7110 DT

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Farmtrac
  • 173000.00 PLN
  • 11 sty 2018

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Dzisiaj, 21:13
  •  

#2 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 11 sierpień 2012 - 21:44

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Farmtrac 690dt
50mth-wymiana oleju w silniku wymiana filtrac paliwa i regulacja sprzegła

100mth-wymiana oleju przedniego mostu

Teraz przegląd bede miał przy 300mth

Ja ciągnik sam smoruje raz na jakis czas a ty 600mth ani razu go nie smarowałes? Filtr powietrza też sam przedmuch*je czasem nawet codziennie jesli sie kuży.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#3 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 22:03

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Czy można filtr powietrza oczyścić za pomocą odkurzacza wciągając kuż .

#4 Share pawlis804wd

pawlis804wd

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 07:42

Ja ciągnik sam smoruje raz na jakis czas a ty 600mth ani razu go nie smarowałes? Filtr powietrza też sam przedmuch*je czasem nawet codziennie jesli sie kuży.

U mnie podczas przeglądu po 300 mth był smarowany cały ciągnik, a ja go dodatkowo smarowałem jeszcze sam po około 500 mth, ale podczas tego przeglądu okazało się że są jeszcze kalamitki w miejscach w których w życiu bym się nie domyslił ze są. Np żeby nasmarowac rewers trzeba ściągnąć ten boczek (tapicerkę) pod kierownicą. W dodatku teraz przesmarowaliśmy wał napędu itp. Co do filtru to się zgadzam, ale tak tylko mówię że to było robione.
Filtr powietrza według mnie najlepiej wytrzepać z większego kurzu i w dodatku kompresorem przeczyścić..

#5 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 12 sierpień 2012 - 11:26

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Ja filtr przedmuch*je sprężarką. Ja sam smarowałem ciagnik po 70mth i teraz mam 180mth i zdałobysie go przesmarować.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#6 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 21:08

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] W moim rewers nigdy nie był smarowany a ma już ponad 2000 ważną rzeczą jest smarowanie linki od sprzęgła i łożysk kół tylnych.

#7 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 08:22

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Z7245 mam do Ciebie pytanie u mnie Ft690 jak wrzucę rewers w pozycię F lub R a dzwignia zmiany biegów jest w pozycji N to słychać jakieś ,,rechotanie,, gdzieś w skrzyni albo w tylnim mosciea jak wezmę rewers w pozycję N to ten hałas ucicha nie jest to bardzo głośny hałas TY posiadasz Ft od dłuszego czasu to może wiesz co to może być będę zgłaszał to serwisowi na przeglądzie .Gdzie się znajduje punkt smarowania linki sprzęgła.

#8 Share Adatan

Adatan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i rolnictwo

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:17

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Farmtrac 555DT
50mth - wymiana oleju w silniku wymiana filtra paliwa i wymiana weza od powietrza

Edytowany przez Adatan, 15 sierpień 2012 - 09:20.

#9 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 14:25

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Te rechotanie to normalna rzecz poprostu tryby się kręcą na pusto jak rewers wyrzucisz na N całkowicie rozłączasz skrzynie i wtedy jest cicho z tego co patrzyłem w katalogu skrzynia rozdzielacza od rewersu jest pierwsza za sprzęgłem. Rechotaniem nie ma co się martwić nic złego się nie dzieje.

#10 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 20:17

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Gdzie załatwiłeś taki katalog częsci i czy można go gdześ kupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2673 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 sierpień 2012 - 19:50

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Farmtrac 555

Przegląd po 50 mth , wymieniono olej silnikowy , filtr oleju silnikowego , filtr oleju hydraulicznego , osłuchano silnik organoleptycznie , nasmarowano we wszystkich punktach (moim smarem i smarownicą) , skontrolowano poziom olei , płynów , skok jałowy pedału hamulca , wymieniono korek od zbiornika paliwa , dokręcono śruby tylnego mostu .

Cena 174zł (tylko koszt materiałów)

#12 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:42

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Farmtrac 670 DT
przegląd po 300 mth, wymienione filtry (oleju, paliwa, hydrauliczny), olej w skrzyni i podnośniku ( na hydramot), olej silnikowy (turdus), olej w przednim moście, olej w zwolnicach. Cena całej imprezy to 1452,-
Dodam, że wziąłem kilka litrów hydramotu na wymiane w przyczepach itp.(znowu ;[ )

#13 Share pawlis804wd

pawlis804wd

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 19:56

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] O kurcze :0 Ładnie z Ciebie zdarli kasę. No chyba ze w 670 dt tyle kosztuuje przeglad ale wątpie.

#14 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 20:14

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Chciałbym zapytać właśćicieli ft 690 czy na przeglądzie po 50 mtg powini wymienić filtr oleju hydraulicznego bo u mnie nie wymieniali a u kolegi jak miał przegląd to mu zmienili dodam ze serwis u mnie i u kolegi był z tej samej firmy A u was zmieniali .

#15 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 20:32

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] mi wymieniali na 50 jutro bede miał na 300 przeglad....zreszta to co maja wymienic jest opisane w ksiezeczce servisowej albo kazdy deler robi jak chce...widze po spostach ze ceny za przeglady kazdy ma i inne i tez inne oleje servisy laja niz fabryczny

#16 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 20:33

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Tak powinien byc wymieniony filtr powrotny ten co jest za akumulatorem.

#17 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 21:08

mi wymieniali na 50 jutro bede miał na 300 przeglad....zreszta to co maja wymienic jest opisane w ksiezeczce servisowej albo kazdy deler robi jak chce...widze po spostach ze ceny za przeglady kazdy ma i inne i tez inne oleje servisy laja niz fabryczny

Marka oleju nie ma wiekszego znaczenia byleby spełniał on norme narzucona przez producenta silnika. W przypadku Perkinsa to
15W40 API CI4

#18 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 20:28

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] tak oczywiscie do skrzyni mozna dolewac agrol u jaki inny zamiennik......za przeglad bulnełem 750 zł zaczeli brac kase za dojazdy ode mnie do mragowa 50km +_ 120 zł servisant zalecił dolewanie mixolu do paliwa co 3 tankowanie ze 50-100 g gadał ze servis perkinsa tez to zaleca ze wzgledu na stan paliwa zasiarczone zbyt suche......kiedys do czerwonej eko tez sie dolewało mixolu

unikam kupowania na stacji krzak i z rosji drogo jest no niestety ale pompa wtryskowa cos gosc gadał 12 tys kosztuje...takze respekt...)

#19 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 20:43

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] Dokladnie kolego w przypadku Perkinsa na paliwie nie ma co oszczedzac bo sie mozna niezle rozczarowac :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share prasaz562

prasaz562

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:38

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone] ile kosztuje przegląd farmtrac 690 dt po 300mtg??