Zaloguj się, aby obserwować  
edwin20

MF 3070-podnośnik nie opuszcza

Polecane posty

ariss    25

nie wiem co to jest nie mam nic takiego przy pompce paliwa a filtry od paliwa mam po drugiej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumada    7

Witam,panowie mam problem z 3655 ,przestał działać ehr "korbanek stwierdził uszkodzony procesor,wymieniłem więc cały panel,główny przewód zasilający, ehr jak nie działał tak nie działa.Sprawdzałem dzisiaj prądy jest napięcie na głównym i na drugim po uruchomieniu silnka alternator sprawny guziki na błotnikach również nie działają.Po wciśnięciu elektrozaworu ręcznie podnośnik działa.Może ktoś miał podobny przypadek i pomoże

Edytowano przez sumada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a moze zawor sie podwiesil

 

 

a jak podniesiesz recznie to mozesz oposcic przez panel?

 

 

Przeczysc wszystkie kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacek36    0

Witam,

Mam taki sam problem jak konrad055, podnośnik w mf 3115 sam sie podnosi i jak wezme na podnoszenie i dam spowrotem na środek to podnośnik sam powoli sie podnosi i jak dojdzie do końca to wtedy sie nie opóści, konrad055 może zaglądasz na forum, powiedz mi jaka była tego przyczyna?? ewentualnie jeszcze moze ktoś inny wie co to moze byc? prosze bardzo o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mialem cos podobnego

gozik na blotniku byl wcisniety i nie wrocil moze u cb tez sie zatrzasnal i trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacek36    0

no zobaczę ten guzik, bo dzisiaj cały dzien czyściłem wszystkie kości i nic :( oby to był guzik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF36060P    1

no zobaczę ten guzik, bo dzisiaj cały dzien czyściłem wszystkie kości i nic :( oby to był guzik...

 

 

 

Kolego próbowałęś ręcznie wciskać elektrozaworu - umieszczone są pod kabiną z lewej srony bliżej tylnego mostu.

 

U mnie był zacięty elektrozawór i ehr wariował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacek36    0

tak wciskałem ręcznie, recznie jak wcisne do konca to podnosi normalnie, tylko jest tez taki szczegół ze jak wcisne reczne podnosi szybko ale jak puszcze to podnosnik idzie dalej sam do góry tylko już znow powoli, tak samo jak z przełącznika mimo tego ze recznie przesunąłęm zawór.. nawet tak samo się dzieje jak odepne kości od zaworu do podnoszenia i opuszczania, wcisne i puszcze a podnosnik podnosi powli do góry... Dzisiaj miałem patrzec te przyciski na błotniku jak mi pisał kravter ale nie zdążyłem, cały dzien robota ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF36060P    1

tak wciskałem ręcznie, recznie jak wcisne do konca to podnosi normalnie, tylko jest tez taki szczegół ze jak wcisne reczne podnosi szybko ale jak puszcze to podnosnik idzie dalej sam do góry tylko już znow powoli, tak samo jak z przełącznika mimo tego ze recznie przesunąłęm zawór.. nawet tak samo się dzieje jak odepne kości od zaworu do podnoszenia i opuszczania, wcisne i puszcze a podnosnik podnosi powli do góry... Dzisiaj miałem patrzec te przyciski na błotniku jak mi pisał kravter ale nie zdążyłem, cały dzien robota ;/

 

 

 

Kolego ja zrobiłem tak zameniłem kabelki z elektrozaworów i wtedy zmieniaja się kierunki na włacznikach opuszczanie i podnoszenie ale też idzie wiekszy prąd na podniszenie i tak kilkanaście razy w górę i dół., dodatkowo wkropiłem WD 40 na elektrozawór i dalej kilkanaście razy w górę i dół. Zaciety był elektrozawór do sterowaia w górę.

Potem znów zamieniłem kabelki na elektrozaworach na normalny układ.

 

Wszystkow wróciło do normy tym sposobem

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacek36    0

no zaminiałem te wtyczki i dalej tak samo bylo do góry powoli a na dół już normalnie, na panelu było na odwrót. Dzisiaj odpiąłem wtyczki od tych elektrozaworów wcisnąłem recznie i podnosiło ale jak puściłem to podnonik dalej szedł powoli do góry, moze to jest cos z zaworem ze nie domyka sie czy cos takiego... czy elektronika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

moze tez i byc zawor tak jak piszesz nie zamyka sie calkowicie i troche oleju puszcza na podnosnik jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja posiadam 3060 od niedawna i mam problem z tym pstryczkiem nie podnosi a opuszcza za kazdym razem bez problemu i musze goziczkiem zielonym a czasami podniesie.

Napewno mam nie orginalny alternator(od auta chyba)i nie doładowuje mi bo kontrolka sie pali jak przygazuje to gasnie.

Czy to moze byc wina tego a?

I obrotosciomerz tez nie chodzi to napewno przez altelnator bo jeden kabelek jest wony widzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Załuż alternator dobry i wtedy się okarze a tak to można gdybać :) Pstryczek może sie poluzował :) Dokręc tą nakrętkę co go mocuje do panelu moze luźno jest i nie łączy ( mi też sie tak zdażyło po dokręceniu jest ok ) A z tym alterntorem no to jak wszstko nie będzie podłączone jak brak to co tu powiesz... samo to ze musisz gazu dać to już nie dobrze bo o ile się nie myśle od niego bierze właśnie EHR jakieś zasilanie ( mi jak się kostka obluzowała EHR nie działał ) :) Tyle z mojej strony może inni pomogą bardziej :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj