Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MsDarsen

MsDarsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 15:05

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c Witam

Mam problem z półbiegami w swojej 512 a mianowicie wyskakuje mi ikonka od półbiegów i dźwięk ostrzegawczy.
Kod błędu 5.1.43 - ponoć zdefektowany zawór magnetyczny Y1
Możecie mi powiedzieć jak wymienić ten zawór magnetyczny? czy to będzie trudne i ewentualnie prosiłbym o zdjęcia w którym miejscu znajduje się ten zawór.
Dodatkowo mam problem ze sprzęgłem z tego co się dowiedziałem brakuje mu oleju ale za żadne skarby nie mogę znaleźć tego wlewu do sprzęgła :/ mógłby ktoś podesłać jakieś fotki gdzie on się znajduje?

Z góry dziękuje za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c Dzisiaj, 05:00
  •  

#2 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 18:03

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c Możliwe jest uszkodzenie zaworu Y1, uszkodzenie w przewodach lub uszkodzenie blaszki podtrzymującej zawór. Nie zostaje ci nic innego jak otworzyć pokrywę i zobaczyć jak to wygląda Polecam ci: http://allegro.pl/fe...2552242254.html

Co do sprzęgła turbo to ciekaw jestem jak dowiedziałeś się ze brakuje ci oleju? Jedyna możliwością sprawdzenia jest spuszczenie oleju do pojemnika z miarka. Inaczej jest to tylko "wróżenie z fusów". Co do wymiany oleju, to temat ten opisywany byl już wielokrotnie na forum.... poszukaj.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#3 Share MsDarsen

MsDarsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 23:46

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c Co do sprzęgła dowiedziałem się stąd iż gdyby stan był odpowiedni ciągnik by normalnie startowała a tak aby ruszył muszę dodawać gazu.
temat wymiany oleju niby opisywany ale nie znalazłem nic co by mi pomogło...

Kolego czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć gdzie znajduje się ta pokrywa?

Edytowany przez MsDarsen, 12 sierpień 2012 - 07:35.

#4 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 12:17

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c z lewej strony za tylnym kolem. Tam na obudowie skrzyni znajduje sie bateria zaworow elektromagnetycznych sterujaca polbiegami.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#5 Share LukasMielec

LukasMielec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 16:06

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c Witam, odświeże troche temat. Otóz spotkał mnie podobny problem. Mianowicie straciłem półbiegi (Fendt 512C) tylko że u mnie wystąpiło to po myciu myjką ciśnieniową. Czy naruszyłem sekcje odpowiedzialną za półbiegi na skrzyni podczas mycia??
Pozdrawiam. Łukasz

Edytowany przez LukasMielec, 01 styczeń 2013 - 16:19.

#6 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 20:49

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c To czy naruszyłeś sekcje odpowiedzialna za półbiegi, to nikt tobie tutaj na takie pytanie nie odpowie....sam musisz wiedziec gdzie kierowales strumien myjki cisnieniowej. Chociaz takie prawdopodobienstwo istnieje. Trzeba dokonac pomiarow instalacji elektrycznej, ponadto jesli jest to blad elektryki to powinien pojawic sie jakis kod z usterka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share LukasMielec

LukasMielec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 12:36

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c Bardzo dziekuje za szybką odpowiedz. Niesety z powodu choroby nie bylem w stanie wczesneij odpisac.
Półbiegi wrociły na jakis czas, ale czasami znowu ich nie ma...czasem tylko 4 brakuje!. Wydaje mi sie ze to po tym feralnym myciu bo wczesniej było OK. Migają mi tez kontrolki na panelu i czasami nie pokazuje mi predkosci oraz obrotow.

Pojawił mi sie nowy problem z temperatura oleju w przekłądni, zapewne musze go wymienic przed sezonem.
Pozdrawiam. Lukasz

Edytowany przez LukasMielec, 12 styczeń 2013 - 19:05.

#8 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:02

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c witam mam problem z szarpaniem miedzy 2 a 3 polbiegem i dotego czuc na sprzegle jak troszke odbija pedal delikatnie czuc go pod noga

#9 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:09

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c zawsze jest delikatne szarpnięcie i cichy stuk bo między 2 a 3 półbiegiem zmieniają się wałki w skrzyni i dla tego tak się dzieje.

#10 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 12:02

te ciągniki tak mają ,że jest delikatne szarpnięcie i cichy stuk bo między 2 a 3 półbiegiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Lukaniu

Lukaniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 14:55

Witam. Mam problem z półbiegami w Fendzie 514c, pierwszy i drugi półbieg przestał nagle ciągnąć do przodu, do tyłu wszystko jest ok. Do awari doszło podczas zmiany kierunku jazdy.  Według wstępnej analizy problem dotyczy sprzęgła "A" lub sterowania tym sprzęgłem. Może ktoś pomoże jak wykonać dokładne pomiary ? Zanim oddam ciągnik do warsztatu chciałbym sprawdzić czy na pewno doszło do uszkodzenia sprzęgła .

Z góry dziękuję za pomoc