MsDarsen

PROBLEM - półbiegi fendt favorit 512 c

Polecane posty

MsDarsen    0

Witam

 

Mam problem z półbiegami w swojej 512 a mianowicie wyskakuje mi ikonka od półbiegów i dźwięk ostrzegawczy.

Kod błędu 5.1.43 - ponoć zdefektowany zawór magnetyczny Y1

Możecie mi powiedzieć jak wymienić ten zawór magnetyczny? czy to będzie trudne i ewentualnie prosiłbym o zdjęcia w którym miejscu znajduje się ten zawór.

Dodatkowo mam problem ze sprzęgłem z tego co się dowiedziałem brakuje mu oleju ale za żadne skarby nie mogę znaleźć tego wlewu do sprzęgła :/ mógłby ktoś podesłać jakieś fotki gdzie on się znajduje?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Możliwe jest uszkodzenie zaworu Y1, uszkodzenie w przewodach lub uszkodzenie blaszki podtrzymującej zawór. Nie zostaje ci nic innego jak otworzyć pokrywę i zobaczyć jak to wygląda Polecam ci: http://allegro.pl/fendt-favorit-509-515-tlumaczenia-kodow-usterek-i2552242254.html

 

Co do sprzęgła turbo to ciekaw jestem jak dowiedziałeś się ze brakuje ci oleju? Jedyna możliwością sprawdzenia jest spuszczenie oleju do pojemnika z miarka. Inaczej jest to tylko "wróżenie z fusów". Co do wymiany oleju, to temat ten opisywany byl już wielokrotnie na forum.... poszukaj.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MsDarsen    0

Co do sprzęgła dowiedziałem się stąd iż gdyby stan był odpowiedni ciągnik by normalnie startowała a tak aby ruszył muszę dodawać gazu.

temat wymiany oleju niby opisywany ale nie znalazłem nic co by mi pomogło...

 

Kolego czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć gdzie znajduje się ta pokrywa?

Edytowano przez MsDarsen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

z lewej strony za tylnym kolem. Tam na obudowie skrzyni znajduje sie bateria zaworow elektromagnetycznych sterujaca polbiegami.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukasMielec    0

Witam, odświeże troche temat. Otóz spotkał mnie podobny problem. Mianowicie straciłem półbiegi (Fendt 512C) tylko że u mnie wystąpiło to po myciu myjką ciśnieniową. Czy naruszyłem sekcje odpowiedzialną za półbiegi na skrzyni podczas mycia??

Pozdrawiam. Łukasz

Edytowano przez LukasMielec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

To czy naruszyłeś sekcje odpowiedzialna za półbiegi, to nikt tobie tutaj na takie pytanie nie odpowie....sam musisz wiedziec gdzie kierowales strumien myjki cisnieniowej. Chociaz takie prawdopodobienstwo istnieje. Trzeba dokonac pomiarow instalacji elektrycznej, ponadto jesli jest to blad elektryki to powinien pojawic sie jakis kod z usterka.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukasMielec    0

Bardzo dziekuje za szybką odpowiedz. Niesety z powodu choroby nie bylem w stanie wczesneij odpisac.

Półbiegi wrociły na jakis czas, ale czasami znowu ich nie ma...czasem tylko 4 brakuje!. Wydaje mi sie ze to po tym feralnym myciu bo wczesniej było OK. Migają mi tez kontrolki na panelu i czasami nie pokazuje mi predkosci oraz obrotow.

 

Pojawił mi sie nowy problem z temperatura oleju w przekłądni, zapewne musze go wymienic przed sezonem.

Pozdrawiam. Lukasz

Edytowano przez LukasMielec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

witam mam problem z szarpaniem miedzy 2 a 3 polbiegem i dotego czuc na sprzegle jak troszke odbija pedal delikatnie czuc go pod noga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

zawsze jest delikatne szarpnięcie i cichy stuk bo między 2 a 3 półbiegiem zmieniają się wałki w skrzyni i dla tego tak się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaniu    3

Witam. Mam problem z półbiegami w Fendzie 514c, pierwszy i drugi półbieg przestał nagle ciągnąć do przodu, do tyłu wszystko jest ok. Do awari doszło podczas zmiany kierunku jazdy.  Według wstępnej analizy problem dotyczy sprzęgła "A" lub sterowania tym sprzęgłem. Może ktoś pomoże jak wykonać dokładne pomiary ? Zanim oddam ciągnik do warsztatu chciałbym sprawdzić czy na pewno doszło do uszkodzenia sprzęgła .

 Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Witam mam kolejny problem. Ciągnik wywalił mi błąd 5,1,40 co oznacza zniszczone połączenie seryjne miedzy elektroniką fendt a zf. Możliwa jazda na biegach zsynchronizowanych.  I co z tym problemem począć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... bardzo nie dobry błąd.... Ale na początek sprawdź bezpieczniki przy szybie a szczególnie zwróć uwagę na te opisane E-box. Później do sprawdzenia e-box z prawego błotnika, ten od ZF bardzo rzadko się uszkadza. W razie czego dzwoń 513411853


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodu16    0

Witam

mam problem z półbiegami w  fendcie 514C Favori a mianowicie mie ma możliwości zmiany półbiegów i  wyskakuje mi kod nr 5.1.01 jest to kod uszkodzenia wiązki elektrycznej od półbiegów lub przełącznika półbiegów,   sprawdziłem ciągłość przewodów od przełącznika do komputera na prawym błotniku i jest ok, sam przełącznik wydaje się też być w porządku ( fajnie by było jakby ktoś wytłumaczył na jakiej on zasadzie dokładnie działa), czy ktoś podpowiedziałby gdzie jeszcze można szukać przyczyny oraz które czujniki są odpowiedzialne za prawidłową pracę półbiegów 

dodam jeszcze że całą awaria stała się podczas gwałtownego zmiany kierunku jady z przodu do tyłu

z góry dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego, jest to błąd włącznika jazdy w przód. Problem masz z manetką przy kierownicy. uszkodził się włącznik wyboru kierunku, chyba że spalił się bezpiecznik smd na płytce.


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodu16    0

ale on cały czas jeździ i nie ma problemu ze zmianą przód tył i podczas wyświetlania tego błędu wyskakuje ikonka półbiegów a nie zmiany kierunku jazdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 18.09.2016 o 15:55, Lukaniu napisał:

Witam. Mam problem z półbiegami w Fendzie 514c, pierwszy i drugi półbieg przestał nagle ciągnąć do przodu, do tyłu wszystko jest ok. Do awari doszło podczas zmiany kierunku jazdy.  Według wstępnej analizy problem dotyczy sprzęgła "A" lub sterowania tym sprzęgłem. Może ktoś pomoże jak wykonać dokładne pomiary ? Zanim oddam ciągnik do warsztatu chciałbym sprawdzić czy na pewno doszło do uszkodzenia sprzęgła .

 Z góry dziękuję za pomoc

Co było przyczyną? Elektryka czy wyciek oleju na koszu sprzęgieł/pęknięty kosz  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj