Polecane posty

Mam zamiar kupić prasę Claas Variant. Oglądałem już kilka takich maszyn i nic konkretnego nie było. 

Dzisiaj trafił mi się Claas Variant 260 za 30 tyś do małej negocjacji.

Maszyna idealna lakier, łańcuchy i pasy wszystko ładnie pięknie. 

Jedyny minus to brak aparatu na siatkę. Czy sądzicie że warto ją brać za te pieniądze? 

Prasa robiła by ok 1200 bel w sezonie z czego połowa to sianokiszonka którą i tak owijał bym sznurkiem.

Warto w tym przypadku brać prasę na siatkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1992    0

Ja w zeszlym roku kupilem 280 z aparatem do siatki na ktorym obwiazalem może z 60 bel siatka bo wychodzilo strasznie drogo. Jezeli pasy,lancuchy i walki gumowe sa ok to ja bym tyle zaplacil i oczywiście jak nie byla przemalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

witam jak zrobiliście lub z czego uchwyt do komputerka ?  jest jakiś w ogóle oryginalny ? chodzi mi o panel sterujący 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o pasach bez spinek?

Widziałem Varianta właśnie na pasach bez spinkowych i facet bardzo je chwalił, mówił że spinki czasami lubią zaczepiać się o siatkę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1992    0

Jezeli widziales 260 na pasach bez spinek to powinny byc jeszcze oryginalne pasy.moim zdaniem bez spinek sa lepsze ponieważ pasy zakute spinkami lubia się rwac na laczeniach. A tak na marginesie zwracaj uwage ile zostalo naciagu pasów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19
powoli się przymierzam do zmiany walka gumowego podającego siatkę do owijania oraz do walca otoczonego guma w klapie , poleci ktoś sprawdzona firmę która regeneruje takie rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariokson    0
Witam, posiadam prasę claas variant 280 mam problem z uchylajacymi się hakami klapy po zamknięciu. Gdzie szukać przyczyn. Czekam na podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1992    0

Ktos może wie gdzie można kupic w rozsadnej cenie zestaw naprawczy uszczelniaczy na siłowniki od klapy (variant 280). 

Dnia 6.05.2018 o 14:16, mariokson napisał:

Witam, posiadam prasę claas variant 280 mam problem z uchylajacymi się hakami klapy po zamknięciu. Gdzie szukać przyczyn. Czekam na podpowiedź

Pewnie silowniki nie trzymaja ciśnienia. U mnie tez się uchylaja bo silowniki ciekna

Dnia 6.05.2018 o 08:23, gr_rat napisał:

powoli się przymierzam do zmiany walka gumowego podającego siatkę do owijania oraz do walca otoczonego guma w klapie , poleci ktoś sprawdzona firmę która regeneruje takie rzeczy ?

Jezeli nie znalazles jeszcze firmy to daj znac bo ja rok temu na klapie regenerowal i zrobili mi konkretnie. Moge nawet zdjęcie wysłać jak wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19
3 godziny temu, Piter1992 napisał:

Ktos może wie gdzie można kupic w rozsadnej cenie zestaw naprawczy uszczelniaczy na siłowniki od klapy (variant 280). 

Pewnie silowniki nie trzymaja ciśnienia. U mnie tez się uchylaja bo silowniki ciekna

Jezeli nie znalazles jeszcze firmy to daj znac bo ja rok temu na klapie regenerowal i zrobili mi konkretnie. Moge nawet zdjęcie wysłać jak wyszlo.

Napisałem wiadomość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
Napisano (edytowany)

Witam, kupiłem prasę claas variant 260rc i mam problem bo coś mi siatkę rwie, dodam że spinki nie zaczepiają i ogólnie np na 12 kulek 4 jest porwane albo na brzegu albo na środku, co może być przyczyną? Czy może być to wina docisku belki? Za mały lub za duży? 

Edytowano przez kamik90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

Dzieje się to gdy jest większość rolki statki czy resztka czy bez znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Bez znaczenia, a może być że np za dużo razy siatką owijam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19
Napisano (edytowany)

Raczej nie , prędzej siatka słabej jakości , lub zmniejsz doscik siatki i wtedy zobacz 

Edytowano przez gr_rat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Witam ostatnio Zakupiłem Claas variant 280 RC, i mam mały dylemat gdzie w tej prasie ustawia się zgniot snopka ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19
35 minut temu, Pele94 napisał:

Witam ostatnio Zakupiłem Claas variant 280 RC, i mam mały dylemat gdzie w tej prasie ustawia się zgniot snopka ? 

 

1BBAFD9A-835F-42E7-B8AC-C6A2D1D35DFB.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

to u mnie jest coś przerobione ponieważ ( blaszka zapadkowa R ) jest przypocowana do komputera i mam ją w kabinie ciągnika wraz z komputerem , z własnego doświadczenia powiedzcie mi ja jakij skli prasować słomę siano i sianokiszonkę z rotorem. Dzięki wielkie  za odpowiedzi  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Jaka powinna być długość pasów  w prasie  claas variant 280 Rc, i jakie spinki do pasów polecacie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

Spinki oryginalne claasa a długości pasów były dwie najlepiej zmierzyć wedle starego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Witam, Mam problem z prasą Claas variant 280 RC, Prasa w ogóle nie reaguję na przestawienia zgniotu ( Blaszka R 0-5) Prasa cały czas zbija bale pod czerwone pole mimo że jest ustawiona na pozycje 0 czy na pozycji 5. co może być przyczyną ? który elektrozawór wyczyścić bo są ich chyba 3. wadliwy może być też ten potencjometr co reguluję się nim ciśnienie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

 belowałem dzisiaj siano, ustawiłem docisk na 5 a wskazówka na manomertrze nie dochodziła do czerwonego pola tylko do połowy zielonego, belki miękkie też nie były ale twarde mocno też nie, co może być przyczyną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    0

Witam, mam taki problem iż... Komputerek przestał mi pikać jak balot jest na odrzutnika i cały czas świeci się lampka na prasie... Co skutkuje tym że cały system automatycznego puszczania siatki szwankuje... Wina czujnika odrzutnika ? Może czujnika od zamknięcia klapy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

czujnik na odrzutniku, potraktuj WD 40 czujnik może zadziałać 😜


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez velFoka
      Witam. Może ktoś posiada katalog do tej prasy w formie pdf?
    • Przez CezaryRoszkowski
      Siemanko,
      jak się programuje prasoowijarkę 455 Uniwrap na automat ??
      Wrzucam zdj dla atencji.
       

    • Przez micgal39533
      Witam Mam taki problem z prasą że nóż nie ucina siatki tak jakby wgl za nią nie łapał tylko siatka owija się dalej nie naruszona
    • Przez Radek098
      Kilka dni temu zakupiłem prasę Claas Variant 350 z 2009 roku, dzisiaj zauważyłem że na prasie jest naklejka 1000 obrotów wom. I odnośnie tego mam pytanie czy mógłbym tą prasą pracować na 540 obrotów czy wymagane jest 1000, ponieważ ciągnik ma 90km i mam wątpliwości czy poradzi sobie z tą prasą na 1000 obr wom. Szukając w książce znalazłem informacje że w prasach na 1000obr montowane były mocniejsze przekładnie, lecz nie znalazłem informacji czy można prasować nimi na 540obr.  
    • Przez koszos1
      Witam. Posiadam prasę Claas Variant 180 od 3 lat, do tego sezonu wszystko chodziło ok, a w tym sezonie wyjechałem na pole i prasa nie chce "sciskać" bel, zwija wszystko OK tylko snopki są miekkie, zamówiłem już elektryka i posprawdzał instalację i twierdzi że od strony elektrycznej wszystko jest ok, prasa chodzi normalnie tylko regulując siłę ścisku zakresem od 1-5 to nic nie daje, zegar od ciśnienia również niewiele wskazuje, podnosi się troszkę wskazówka i to wszystko, dodam tylko że w poprzednich sezonach jak zapełniała się komora to wskazówka zegara wychodziła z zielonego pola. macie może pomysł co to może być??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj