Zaloguj się, aby obserwować  
kubus

Jaki wybrac ciagnik o mocy od 70 do 85km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubus    22

Poradzcie mi ciagnik mial by pracowac z turem i byl by glównyk koniem pociagowym na gospodarstwie.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Do TUR'a dobry byłby JD 5720 (72KM) bo ma krótki roztaw osi i konstrukcję ramową :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Nowy bo zastanawiam sie nad MCComick c-MAX 75


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak chcesz pojeździć C-Max'em z TUR'em to w Agromie Bogucin mają właśnie na placu kilka egzeplarzy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

a o john deereach 5720 slyszalem ze strasznie szarpie rewers


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Do TUR'a dobry byłby JD 5720 (72KM) bo ma krótki roztaw osi i konstrukcję ramową :lol:

A to krótki rozstaw osi jest lepszy do tura niż duży rozstaw osi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
A to krótki rozstaw osi jest lepszy do tura niż duży rozstaw osi?

 

Troche źle sformułowałem moją wypowiedź :lol:

Jeśli ciągnik ma być zwrotny to mniejszy roztaw osi jest mile widziany, ale pogorszy sie wtedy stabilność zestawu,

Jeśli chcemy posiadać stabilniejszy zestaw to należy wziąść ciągnik o większym roztawie osi, ale zwrotność się pogorszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominator80    0

Pronar czy MTZ bo nie bardzo to się odróżnia ale ten niebiski i wiecie o co chodzi ok. wybrałbym ten ciągnik jest oczywiście z turem nie ma trudności w prowadzeniu no i jest dobry do zielonki to na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pronara 82sa i dobrze wspólpracuje z turem ;) ale zastanów się nad 6130 John Deere

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ja polecam JD5720. Już 600mth nim zrobiłem i nie mogę mu nic zarzucić. W każdej pracy sobie radzi wzorowo. A co do rewersu to działa płynnie, a bez szarpnięcia się nie da szybko zmienić kierunku jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

A może coś tańszego? Ja mam zetora 8441 Proxima i sprawuje się bardzo dobrze tylko nie z turem 220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
Ja polecam JD5720. Już 600mth nim zrobiłem i nie mogę mu nic zarzucić. W każdej pracy sobie radzi wzorowo. A co do rewersu to działa płynnie, a bez szarpnięcia się nie da szybko zmienić kierunku jazdy.
Jak to się nie da? U mnie w mf po przesunięciu dźwigni rewersu ciągnik delikatnie wyhamowuje i zmienia kierunek jazdy bez żadnych szarpnięć. Maże masz reakcję zbyt szybko ustawioną? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Jak komuś się nie spieszy w pracy to może sobie wolno zmieniać kierunek jazdy. Proste. A poza tym tylko MF ma regulowaną szybkość reakcji rewersu ale niestety ma o 20cm większy rozstaw osi(MF5445 np.) i ze zwrotnością to u niego jest tragedia w porównaniu z JD5720. Jeśli komuś nie zależy na zwrotności to zawsze polecam MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Mf nie zmienia wolno tylko delikatnie. Jd 5720 całkiem fajna maszynka. Krótki rozstaw osi jest potrzebny w ładowaczu bo jest zwrotny za to dłuższy rozstaw jest bardziej użyteczny w pracach polowych. My też nie dawno wybieraliśmy ciągnik który miałby współpracować z ładowaczem a nie chcieliśmy jd dlatego że ma ogromną maskę i ograniczoną widoczność do przodu. :D Jeśli chodzi o zwrotność 5445 to nie wiem jaka ona jest bo nim nie jeżdziłem. Mam jedymie porównanie naszego mf 4255 do jd 6310 i jednak mf jest zwrotniejszy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj