Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zasiac trawe...

477 odpowiedzi na ten temat

#141 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:42

jak zasiac trawe... wymieszane mialem dokladnie ale zyta wyszlo 150kg. zagluszy to trawe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zasiac trawe... Dzisiaj, 18:40
  •  

#142 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1835 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 21:19

jak zasiac trawe... będzie silnie konkurować, napewno im więcej żyta tym większa konkurencja dla trawy, zależy w jakiej fazie żyto zrąbiesz
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#143 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 wrzesień 2012 - 21:22

jak zasiac trawe... juz nawet wszystko powschodzilo, widac rzadki. zyto bede chcial zebrac jak najszybcij w maju bo mam go zasiane jeszcze 4,5 ha i po nim bede sial kukurydze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 929 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 10:33

jak zasiac trawe... Zastanawiam się czy może lepiej zasiać teraz trawe z wsiewką żyta lub pszenżyta, czy lepiej czekać do wiosny ?

#145 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 wrzesień 2012 - 10:54

jak zasiac trawe... ja zasialem trawe z zytem. Na hektar 30kg trawy i 150kg zyta. sialem tydzien temu a na polu zrobilo sie juz zielono. bardzo szybko powschodzilo. tego zyta to chyba za duzo i moze zagluszyc trawe co??

#146 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 wrzesień 2012 - 19:17

jak zasiac trawe... Nie podałeś jakie te żyto ma zdolność kiełkowania, MTZ i obsady na m2. Bez tego ciężko cokolwiek powiedzieć. Poza tym pamiętaj o szybkim skoszeniu żyta to trawa nie ucierpi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#147 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 wrzesień 2012 - 19:39

jak zasiac trawe... zyto sialem tego samego dnia co kupilem i nic wiecej o nim nie wiem. kosic bede na poczatku maja pewnie.

#148 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 04 październik 2012 - 16:13

jak zasiac trawe... Ja u siebie od kilku lat praktykuję siew traw na użytkach ornych z dodatkiem 10 kg/ha mieszanki Futertrio produkcji DSV. 30-40 kg mieszanki przeznaczonej do 3-4 letniego użytkowania na gruntach ornych i do tego Futertrio i zawsze się udaje. Sieje w tym samym czasie co zboża jare czyli koniec marca lub początek kwietnia i zbieram nawet 5 potrawów w pierwszym roku. O wartości takiej łąki chyba nie muszę pisać. :) . Oczywiście trwałe łąki odnawiam w taki sam sposób.

#149 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 06 luty 2013 - 20:11

jak zasiac trawe... koledzy mam takie pytani Che w tym roku zasiać troszke łaki tak żeby była już na użytek trwały. Pola już mam zaorane planuje dowalić nawozu i zasiać trawe zmieszaną ze zbożem(pisaliście że trawa szybciej opada więc planuje co jakieś 500m dosypywać po troszku do siewnika) koszenie planowałem również wczesne od razu kosiarką w początkowej fazie kłoszenia albo tuż przed.
Co o tym myślicie??!! podpowiedzieli Byście jakie dawki ewentualne stosować jakie terminy jakie odmiany Bądź ewentualne poprawki na mój plan:)
Z góry wielkie dzięki :)

#150 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 luty 2013 - 18:32

jak zasiac trawe... Gdyby ktoś chciał zasiać lub podsiać konkretnie trawę nowym siewnikiem APV PS 300 M1 :)
to proszę o kontakt na priv lub emeila: rrafaello987@wp.pl
:) wysiew co do grama :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 14:23

jak zasiac trawe... Witam! Podpinam się pod temat z pytaniem: Mam 10 hektarów nieużytków, złożyłem wniosek o odkamienianie. Chciałbym zasiac trawę bez orania mianowicie powybierać z wierzchu kamienie CATEM :) potem talerzować dwa razy aresem następnie zasiać trawę metodą krzyżową wzdłuż i w poprzek siewnikiem do zboża tylko że talerzowym poznaniakiem. Co o tym sądzicie?

#152 Share Zgredek73

Zgredek73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:25

jak zasiac trawe... Ja sieję trawy najpierw orka starej bądź nieużytku raczej dość głęboko dobrym pługiem tak żeby dobrze przykryło wtedy siew agregatem siewnym razem ze zbożem wsypuje po 1 worku i trawy zaraz mieszam no i na samym końcu wałowanie.Siałem też usługowo i jak na razie nikt nie narzekał :) .

#153 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:53

jak zasiac trawe... Właśnie nie chcę robić systemem orkowym bo to jest najbardziej zakamieniony teren w okolicy <_< I jak wyorze dość głęboko do będzie od groma kamieni!!

#154 Share Zgredek73

Zgredek73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:11

jak zasiac trawe... Kolego wel to zrób jak pisałeś tylko myślę że nie trzeba siać na krzyż wydaję mi się że raz wystarczy i oczywiście przy walcuj ciężkim walcem i myślę że będzie dobrze. :)

#155 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:58

jak zasiac trawe... Bo z tym siewem to zamiast raz 30 kg/ha było by dwa razy 15 kg/ha a i może jakieś mieszanki traw mi polecisz ja bym zasiał koniczynę z lucerną plus życica?? co o tym sądzicie??

#156 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 09:10

jak zasiac trawe... nie wiem czy to dobre miejsce ale w jakim czasie najlepiej podsiac trawy koniczyną teraz na wiosne? bo musze dosiac o mam bardzo mało a wrecz miejscami nie ma wogule koniczyny w trawie

#157 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 marzec 2013 - 22:55

jak zasiac trawe... Moze to być także oznaka zbyt niskiego pH którego nie cierpi koniczyna.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#158 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 09:21

jak zasiac trawe... poprostu jej mało było w mieszance traw i wyadła i chcialym podsiac troche

#159 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1835 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 09:01

jak zasiac trawe... ale koniczyna od tak nie wypada albo została silnie wydeptana przez zwierzęta albo nie odpowiada jej stanowisko, okresowa posucha a największy wpływ będzie miało pH gleby
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 10:18

jak zasiac trawe... chodza tam krowy i pewnie dlatego. stanowisko jest bardzo dobre ale w tej mieszance traw było niewiele koniczyny