Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel101210    5

@wiesmak243 na VI klasie ziemi to możesz seradelę zasiać bo ona ma małe wymagania jeśli chodzi o klasę gleby :) Dwa pokosy w roku zbierzesz, ale na sianokiszonkę też jest dobra... Wujek sieje co roku seradelę ok 1ha na VI klasie gleby i rośnie bez problemu i zbiory są dobre bo pierwszy pokos idzie na siano a drugi na ścięcie na zielone dla bydła :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

koledzy chce zasiac trawe część na gruntach ornych część do przesiania w sumie około 1 ha. Kupilem dsv 2013 czyli na bazie kupkówki poniewaz gleby słabe. Wysieje 40 kg/ha moze ktos mi podpowiedziec czy siac sama trawe czy ze zbozem ???? jesli tak to z jakim i ile tego zboza jesli na j ha ??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja zawszę sieje ze zbożem szczególnie owies i daję tak ok 40-50kg na ha,

 

a mam takie pytanie, zasiałem trawę mieszankę 27kwietnia i uwałowałem tylko połowę, a resztę nie zdążyłem bo zaczęło padać i padała długo i zrobiło się mokro i widzę, że tylko gdzie nie gdzie powschodził i nie wiem czy nie wygniła, jest taka możliwość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6875

A pamiętasz ile płaciłeś? Jaka to była odmiana?

 

Można przed siewem wstępnie powałować łąkę by wgnieść wystającą darninę a potem po siewie jeszcze raz przejść wałem czy ten pomysł nie zda egzaminu? Na jednej łące pług nie przykrył dobrze wszystkiego i troszkę leży na wierzchu http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/432470-john-deere-6230-agromasz-at30/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Witam! Mam 2ha trawy w jednym kawałku. 1,3ha jest pierwszy rok(rok temu wsiana w mieszankę, zboże wymłócone kombajnem) a 0,7ha jest już drugi rok i strasznie słabo plonuje. Pomyślałem, że na jesieni dam obornik tam i zasieję żyto z trawą. Do kiedy najpóźniej muszę wysiać taką mieszankę (mieszkam w województwie kuj.-pom.)?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam ponad 1,5ha pola na którym chcę zrobić łąke, ziemia mozaikowata od IVa do VI od strony lasu często bywa sucho, po środku jak jest mokro to czasem woda stoi a z drugiego końca jest zazwyczaj w sam raz, wcześniej było żyto i na ściernisko wywiozłem 20m3 gnojówki, 300kg/ha polifoski 6 i to wszystko stalerzowałem i dziś jadę zaorać Jakie gatunki polecacie na taką łąkę z przeznaczeniem na 2pokosy na sianokiszonkę i pozostałe na wypas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiechlina łąkowa, tymotka łąkowa, kostrzewa łąkowa, życica trwała, kostrzewa czerwona, kupkówka pospolita (nie więcej niż 10%). Motylkowe też zamierzasz siać?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt93    49

z kupkówką to racja, ja zasiałem 20% kupkówki w mieszance traw i po 3 latach mam samą kupkówkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ile kg/ ha i w jakich proporcjach, a motylkowe też myślę dodać to poprawi się skład sianokiszonki przed siewem jeszcze wysieje 0,7t wapniaka koszalewskiego granulowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt93    49

1,5 ha pola czyli potrzeba 60-65 kg mieszanki traw :P To tak kupkówka 8 kg, tymotka 10 kg, życica 10 kg, kostrzewa łąkowa 12 kg, kostrzewa czerwona 6 kg, koniczyna czerwona 10 kg, wiechlina 8 kg. Myśle, że moż być ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a ile kg/ ha i w jakich proporcjach, a motylkowe też myślę dodać to poprawi się skład sianokiszonki przed siewem jeszcze wysieje 0,7t wapniaka koszalewskiego granulowanego

Na ha trzeba wysiać 35-40 kg. Każdej trawy siej po 10-20%. Tylko jak dodajesz motylkowe to nie licz ich %, np 10% koniczyny czerwonej to będzie 4kg, a tyle to się prawie w czystym siewie bo ma bardzo małe nasiona.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Witam, mam koledzy takie pytanie do kiedy można siać łąkę jesienią ?

Zasiałem w tym roku na wiosnę 5 ha i prawie wszystko szlar trafił bo zbyt długo nie padał deszcz w okresie żniw u mnie 5 tygodni więc mam zamiar zasiać na jesień więc proszę o podpowiedź


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Panowie chciałbym polepszyć jakość łąki .Więc chce na niej coś zasiać(trawy) tylko nie wiem co jestem w tym temacie zielony zawsze kosiło się to co urosło ale chce trochę polepszyć efektywność głównie przyrostów opasów.W pierwszym roku mogło by być zasiane jakieś zboże z trawami ,zrobiłbym kiszonkę w belach a trawy rosły by dalej też na kiszonkę ale na jesień kończą nam się pastwiska i chciałbym tam też wypasać krowy.Doradźcie co zasiać kiedy i jak.Czy wystarczyło by starą łąkę przejechać glebogryzarką i posiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Jak sucha to najlepiej zaorać i później glebogryzarka. Zasiej kupkówki,stokłosy, kostrzewy i koniczyny białej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

A czy opłaca się siać z trawą jakieś zboże?I czy orka jest konieczna jeśli bym siał tylko trawy czy wystarczy glebogryzarką jak najgłębiej?I kiedy siać na wiosnę czy teraz na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Trochę już późno na siew trawy. Ja bym przeczekał do wiosny. Dobrze jest dać roślinę ochronną, albo puścisz fernando i też będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Możesz mi wytłumaczyć co to jest to fernando lub roślina ochronna?Czy polecacie jakieś gotowe mieszanki nasion traw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Fernando - środek zwalczający chwasty na łące. Roślina ochronna czyli jęczmień lub owies. Powoduje mniejszą presję chwastów no i lepszy plon na pierwszym pokosie. Ja bym trzymał się z dala o wszelkich gotowych mieszanek. Takie super mieszanki idealne na każde stanowisko to ja już przerobiłem. Najlepiej samemu ułożyć skład mieszanki pod stanowisko które się posiada.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Panowie do tej pory miałem pastwisko i chciałbym z niego zrobić łąkę z dobrą trawą, która da odpowiednie przyrosty opasom i będzie im smakowała. Dawałbym trochę gotowego na zielono, a resztę bym belował. Chodzi o to jak przygotować takie pastwisko do zasiania trawy?

 

Potrzebna jest orka do zasiania trawy po pastwisku czy wystarczy sama glebogryzarka?

 

Nie jest na niej mokro wiosną, gleba niestety słaba. Zasiałbym wiosną, żeby latem parę pokosów zebrać. Dodam, że mieszankę już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj