Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zasiac trawe...

409 odpowiedzi na ten temat

#41 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 17 luty 2009 - 15:04

jak zasiac trawe...

to jak ustawić zwykły siewnik do zboża (np. poznaniak) tak żeby dobrze zasiać trawę??

to najlepiej żeby sprawdzić to zrobić próbę kręconą i będziesz wiedział ile ci wysieje
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zasiac trawe... Dzisiaj, 07:05
  •  

#42 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 17 luty 2009 - 15:28

jak zasiac trawe... posiej zwykłym rozsiewaczem do nawozów tylko trzeba dobrze nastawić siewnikiem jak posiejesz to będzie posiane jak zborze a jak jeszcze będziesz siał w poprzek to ile trawy pójdzie i będzie posiane tak w kratkę , a rozsiewaczem do nawozów będzie równomiernie rozrzucone.
AF - to Jest To:)

#43 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 luty 2009 - 16:26

jak zasiac trawe... Ja sieje lejkiem (rozsiewaczem do nawozów ) tylko oczywiście bezwietrzna pogoda i jeżdże na krzyz a trawe mieszam z owsem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 18:58

jak zasiac trawe... czyli w końcu jak ustawic w moim przypadku poznaniaka "2" zeby wysiał ok 20kg/ha dokładnie chodzi o nasiona kupkówki

#45 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 marzec 2009 - 21:02

jak zasiac trawe... Posdłuchaj mnie wiem co pisze. Zeby zasiać trawę poznaniakiem to musisz mieć założoną specjalną deskę. A tak wogóle to nie sieje się razem zboża z trawą czy motylkowymi lecz musisz najpierw posiać zboże siewnikiem a potem żutowo trawę lub motylkowe drobnonasienne. Jeżeli wsybiesz razem do siewnika zboże i trawę to trawa będzie wysiana w 1 kolejności ponieważ jest drobniejsza i osypie się na dno skrzyni njasiennej i potem będziesz miał place nie dosiane. Rzutowo też nie dobrze jest siac razem ze zbożami bo tez będzie nierównomiernie.

#46 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 21:29

jak zasiac trawe... Ja tam też siałem trawę z owsem i jeszcze wyką i czymś ,taki mix na kiszonkę i równo urosło nic tam sie trawa na dno nie przesypuje. A aby siać czystą trawe to trzeba zmienić kółka na "do drobnych nasion". Znojomi sieją też kosem

#47 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 marzec 2009 - 22:01

jak zasiac trawe... Ja napisałem co wiem a to że miałeś równo to miałeś farta

#48 Share Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 09:08

jak zasiac trawe... hehe a to dobry motyw ja kiedyś próbowałem wysiać samą trawe poznaniakiem ale lipa z tego wyszła jezdziłem zasiałem całe pole a jeszcze pół w skrzyni zostało strasznie źle to w poznaniaku ustawić ze 3 razy poprawiałem i tak nic nie wyszło i tak. Ale jeśli siać to razem ze zborzem teraz to już wiem po porażce
Wszystko dobrze

#49 Share Benek70

Benek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 20:16

jak zasiac trawe... Najlepiej jest wsiewać trawę w zboża jare. U mnie stosuje się taką metodę od dawna. Nie mam problemu z trawami. Ładnie się w zbożu ukorzeniają i nie są zagrożone suszą, ponieważ zboże ocienia trawę i tak nie wysycha. Po skoszeniu zboża podsiewam saletrą i mam jeszcze na jesieni piękny pokos z trawy do belowania. Później taką łąkę utrzymuję przez trzy lata. :D

#50 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 29 kwiecień 2009 - 21:44

jak zasiac trawe... Mysle ze siew ze zbozem jest bardziej ekonomiczny znaczy wykorzystujesz pole bo tak to chwasty by rosly a tam masz zboze i trawe moze troche mniejsza niz w czystym siewie ale szybka sie podciagnie , Ja najczesciej sieje w jeczmieniu> :D
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 20 luty 2011 - 13:59

jak zasiac trawe... Panowie, a powiedzcie mi co by było gdybym teraz na wiosne zasiał trawe z np. jęczmieniem i za nim się zacznie wykłaszać skosił i wysuszył na siano? Jak będzie wyglądać siano z jęczmienia. Nadaje się to wogóle to skarmienia? (głównie konie by to jadły)

#52 Share simii89

simii89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 25 luty 2011 - 13:33

jak zasiac trawe... A powiedzcie, ile powinno się kasować za usługę podsiania łąki, specjalnym siewnikiem do podsiewu trawy? W top agrar było kiedyś napisane, że tak pomiędzy 150-350zł/ha, od czego to zależy? <_<

#53 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 20:05

jak zasiac trawe... Mam zamiar zasiać trawę rzutowym siewnikiem do poplonów unii grudziądz alfa zamocowanym na agregacie talerzowym. Siał ktoś może takim zestawem, czy to dobre rozwiązanie?

#54 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 08:04

jak zasiac trawe...

Posdłuchaj mnie wiem co pisze. Zeby zasiać trawę poznaniakiem to musisz mieć założoną specjalną deskę. A tak wogóle to nie sieje się razem zboża z trawą czy motylkowymi lecz musisz najpierw posiać zboże siewnikiem a potem żutowo trawę lub motylkowe drobnonasienne. Jeżeli wsybiesz razem do siewnika zboże i trawę to trawa będzie wysiana w 1 kolejności ponieważ jest drobniejsza i osypie się na dno skrzyni njasiennej i potem będziesz miał place nie dosiane. Rzutowo też nie dobrze jest siac razem ze zbożami bo tez będzie nierównomiernie.

chłopie co ty bredzisz. siałeś tak kiedyś? sieje razem ze zbożem już wiele lat i nigdy nie mam trawy w jednym miejscu a zboża w drugim. trzeba tylko na przemian sypać zboże do siewnika i trawę, i dobrze mieszać . żeby trawa opadła na spód to nie wiem jak duża musiała by być skrzynia nasienna.

#55 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 08:40

jak zasiac trawe... ja też już kilka ha łąk posiałem i tak jak napisał kolega wyżej nigdy nie stało się tak, żeby nasiona trawy opadły. Ja normę wysiewu w moim POZNANIAKU ustawiam na około 100-150 kg (mam na myśli mieszankę zbożową, lub żyto-kiedyś siałem jesienią i wyszło super) do tego mieszam nasiona traw. Kół wysiewających nigdy nie zmieniałem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!!! ;)

#56 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 19:26

jak zasiac trawe... Mam zamiar zasiać trawę rzutowym siewnikiem do poplonów unii grudziądz alfa zamocowanym na agregacie talerzowym Mandam Tal wał rurowy, orka wykonana na jesieni. Siał ktoś może takim zestawem, czy to dobre rozwiązanie? Proszę o podpowiedz nie siałem nigdy traw, facet poprosił mnie o usługę mam zasiać 20 ha więc nie chcę czegoś zchrzanić. Proszę jeszcze o podpowiedz ile kilogramów mam wysiać trawy, ma być to wybieg dla koni. Proszę o wasze rady

#57 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 19:46

jak zasiac trawe... tyle ile se zażyczy :P a przeważnie trawy się sieje 35-40 kg/ha i płytko ok 2 cm a wał dobrze że będzie dogniecie

#58 Share mirek13

mirek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 22:12

jak zasiac trawe... Ja wykonuje podsiewy łąk i sieje trawy na gruntach ornych specjalnymi siewnikami za jednym przejazdem super zasiane i ugniecione aaaa nie polecam siania trawy pod agregat talerzowy za głęboko będzie zasiana i nie powschodzi

#59 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 22:43

jak zasiac trawe... My w tym roku będziemy siać trawę na gruntach ornych naszym agregatem kuhn integra i w sumie powinno się dobrze siać.
@mirek13 czy chodzi ci pod agregat talerzowy przed siewnikiem, czy o redlice talerzowe????
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share darek18055

darek18055

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:24

jak zasiac trawe... Ja sieje poznaniakiem ze skrzynią bezstopniową. trawę w czystym siewie i jest idealnie.