Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DUCH1986    3

Panowie, a powiedzcie mi co by było gdybym teraz na wiosne zasiał trawe z np. jęczmieniem i za nim się zacznie wykłaszać skosił i wysuszył na siano? Jak będzie wyglądać siano z jęczmienia. Nadaje się to wogóle to skarmienia? (głównie konie by to jadły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2

A powiedzcie, ile powinno się kasować za usługę podsiania łąki, specjalnym siewnikiem do podsiewu trawy? W top agrar było kiedyś napisane, że tak pomiędzy 150-350zł/ha, od czego to zależy? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Mam zamiar zasiać trawę rzutowym siewnikiem do poplonów unii grudziądz alfa zamocowanym na agregacie talerzowym. Siał ktoś może takim zestawem, czy to dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Posdłuchaj mnie wiem co pisze. Zeby zasiać trawę poznaniakiem to musisz mieć założoną specjalną deskę. A tak wogóle to nie sieje się razem zboża z trawą czy motylkowymi lecz musisz najpierw posiać zboże siewnikiem a potem żutowo trawę lub motylkowe drobnonasienne. Jeżeli wsybiesz razem do siewnika zboże i trawę to trawa będzie wysiana w 1 kolejności ponieważ jest drobniejsza i osypie się na dno skrzyni njasiennej i potem będziesz miał place nie dosiane. Rzutowo też nie dobrze jest siac razem ze zbożami bo tez będzie nierównomiernie.

chłopie co ty bredzisz. siałeś tak kiedyś? sieje razem ze zbożem już wiele lat i nigdy nie mam trawy w jednym miejscu a zboża w drugim. trzeba tylko na przemian sypać zboże do siewnika i trawę, i dobrze mieszać . żeby trawa opadła na spód to nie wiem jak duża musiała by być skrzynia nasienna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja też już kilka ha łąk posiałem i tak jak napisał kolega wyżej nigdy nie stało się tak, żeby nasiona trawy opadły. Ja normę wysiewu w moim POZNANIAKU ustawiam na około 100-150 kg (mam na myśli mieszankę zbożową, lub żyto-kiedyś siałem jesienią i wyszło super) do tego mieszam nasiona traw. Kół wysiewających nigdy nie zmieniałem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Mam zamiar zasiać trawę rzutowym siewnikiem do poplonów unii grudziądz alfa zamocowanym na agregacie talerzowym Mandam Tal wał rurowy, orka wykonana na jesieni. Siał ktoś może takim zestawem, czy to dobre rozwiązanie? Proszę o podpowiedz nie siałem nigdy traw, facet poprosił mnie o usługę mam zasiać 20 ha więc nie chcę czegoś zchrzanić. Proszę jeszcze o podpowiedz ile kilogramów mam wysiać trawy, ma być to wybieg dla koni. Proszę o wasze rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tyle ile se zażyczy :P a przeważnie trawy się sieje 35-40 kg/ha i płytko ok 2 cm a wał dobrze że będzie dogniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Ja wykonuje podsiewy łąk i sieje trawy na gruntach ornych specjalnymi siewnikami za jednym przejazdem super zasiane i ugniecione aaaa nie polecam siania trawy pod agregat talerzowy za głęboko będzie zasiana i nie powschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

My w tym roku będziemy siać trawę na gruntach ornych naszym agregatem kuhn integra i w sumie powinno się dobrze siać.

@mirek13 czy chodzi ci pod agregat talerzowy przed siewnikiem, czy o redlice talerzowe????


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam chcę zrobić z pola łąkę, ziemia klasy V i VI teren raczej suchy i mam pytanie jakie gatunki traw polecacie aby łąka nadawała się na pastwisko i na koszenie. Kiedy najlepiej zrobić taką łąkę na jesień czy na wiosnę i czy warto dodać do traw nasion motylkowych i owsa tak aby z pierwszego koszenia zrobić baloty. Jakie nawożenie zastosować przedsiewnie? Pole już dawno nie widziało wapnowania, czy może po wapnować i sypnąć pod korzeń jakieś nawozy czy może lepiej obornik?

Proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz22    1

jak dasz obornika to przez 2 lata składniki z niego będą jeszcze trzymać. Ja wole u mnie zakładać łaki z jesieni (gleby 3 klasa ) ponieważ z wiosny zbieram już ładny pokos jednak na twoich glebach mysle ze z wiosny bedzie dobrze z wilgocią... Ja jak sieje na jesień to motylkowe z żytem lub sama mieszanka trawowa z kończyną , z wiosny dobrze jest z jeczmieniem, owsem i trawami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na V I VI klasie po paru latach na takiej łące zostaje tylko lucerna.

 

Na VI klasie utrzyma się lucerna?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jak z nawożeniem przed siewem może po wapnować lub sypnąć sól potasową i jakie gatunki traw posiać aby łąka dobrze wyglądała przez minimum 4-5lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas    0

Może ma ktoś doświadczenie czy można siać trawy siewnikiem do poplonów( np akpil ) . Co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haze72    0

Ma z Was ktoś może zdjęcie (link do zdjęcia) takiego "poznaniaka"

haze72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Na VI klasie utrzyma się lucerna?

Ja bym na to nie liczył... W zeszłym roku posiana na jesień wraz z trawami i koniczyną i mało co jej teraz jest... Fakt ma głęboki system korzeniowy i wytrzymuje suszę, ale potrzebuje lepszej gleby...

Obornik jak najbardziej, owies tak samo, nie będzie tyle chwastów w pierwszym roku i nie czekać zbyt długo na koszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    156

temat już dawno nie ponawiany widze ,moim zdaniem wapno magnezowe,motylkowe go potrzebują sporo

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    156

trawe można zasiać na rużny sposób tak jak wszyscy piszą i zawsze jakoś powschodzi , raz lepiej raz gożej jednak sianie trawy zmieszanej razem ze zbożem nie jest moim zdaniem dobrym sposobem,gdyz jest efekt żądków i też trawe należy siać płytko.Ja siejąc np z owsem sieje najpierw sam owies ,póżniej samą trawe siewnikiem amazone d4-stary siewnik ,polecam ten sposób ,siewnik ma możliwość odsuniecia belki wraz z rurkami i trawa nie leci przez rurki i ładnie sie rozsypuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

witam. a ta trawa z jęczmieniem i owsem wydajnosciowo wychodzi jakoś?,no i kosicie tylko raz w pierwszym roku i potem pasiecie"łaciate czy tam czerwone" czy dwa razy scinacie?,no i rozumiem że baloty i w folie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebest2895    70

Ja siałem trawę z jęczmieniem na jesieni. Na wiosne ściołem dwa razy a potem wypas. Większa wydajność niż z samej trawy.

Edytowano przez thebest2895

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Lepiej na jesieni siać bo na wiosnę masz już pokos. Przed orką obornik potem zasiać ową trawę z owsem na wiosnę trochę podsypać nawozu lub polać gnojowicą .


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj