Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19710

Właśnie.....

Zastanawiam się czy nie lepiej wiosną

Powiedz jeszcze czy rozstaw ok 14.5cm nie będzie za rzadko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Najlepiej rzutowo ;) Jeśli odmiana z bujnymi roślinami to raczej nie. Wiosną to wiesz jak jest... jeśli pole gotowe to siej teraz.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Pole jeszcze nie zaorane i nasiona nie kupione😁ale to najmniejszy problem

Jaka to odmiana z bujnymi  roślinami 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
9 godzin temu, Krystian2152 napisał:

Kiedy najpóźniej można zasiać pszenżyto??

20 września - 20 październik. Ja siałem 30 października 3 lata temu chyba i było ok. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy ma ktoś z was doświadczenia z siewem trawy na trawnik przydomowy siewnikiem ciągnikowym? Chodzi o działkę około 1 ha. Z racji sporej powierzchni siew ręczny i grabienie czy jakieś siewniczki ręczne z marketu nie bardzo wchodzą w grę. Pytanie tylko czy po siewniku rolniczym 12,5 cm rozstaw redlic trawa nie bezie za rzadko i czy się aż tak rozkrzewi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Raczej raz wzdłuż i raz w poprzek... albo nawet i ze trzy razy... aczkolwiek tak średnio to wyjdzie. Ja czasem sieję ludziom takie większe powierzchnie (ogrody, parki, boiska) Guttlerem to fajnie wychodzi aczkolwiek i tak dwa przejazdy, bo nie da się na raz ustawić tak dużej normy wysiewu.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

wtsiagn8k rurki z redlic i przydrutuj je z wboku. Wyjdzie prawie siew rzutowy a i tak musisz przywalowac

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    22

Posiałem trawę mieszankę życic z kupkówką  pół na pół i do tego trochę lucerny zrobiłem tak orka w ten sam dzień talerzówka i za trzy dni czyli we wtorek znowu talerzówka siew rzutowy rękom lekka brona i wałowanie jak myślicie będzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Przemoooo tylko po co ten chwast dodawałeś do tych życic?

To nie masz czym siać żesiaćom rzutowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    22

Siane było na suchym stanowisku wiec  przy okresowej suszy kupkówka daje sobie lepiej rade niż życica a siałem ręką bo przesiewałem starą łąkę i było trochę darni a że był niecały hektar to obsiałem rękom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

hektar ręką? Ja pier...e!!! Podziwiam zapał i pracowitość.

Edytowano przez Troker1979
dopiska
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Siew trawy z żytem na kiszonke teraz to w miarę pomysł czy niekoniecznie jak uwazacie? Siane by było poznaniakiem.  Ewentualnie  lucerna z żytem tez na kiszonke. Szkoda mi czekać do wiosny bo bedzie strata czasu a tak to by coś już ukosił na drugi rok. Świetokrzyskie gleby 4-5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
14 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Siew trawy z żytem na kiszonke teraz to w miarę pomysł czy niekoniecznie jak uwazacie? Siane by było poznaniakiem.  Ewentualnie  lucerna z żytem tez na kiszonke. Szkoda mi czekać do wiosny bo bedzie strata czasu a tak to by coś już ukosił na drugi rok. Świetokrzyskie gleby 4-5 

Tylko czysty siew, do końca Września jeszcze można siać. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Ja niedawno siałem trawę(50kg festulolium+25 kg koniczyna białoróżowa chyba) , i na 75kg nasion dorzuciłem z 7kg żyta hybrydowego dla zwiększenia masy. Tylko ojciec stał cały czas nad głową i narzekał ze szybciej, szybciej bo do wiosny jej nie zasiejesz i pomyliły mi się ustawienia i wysiałem tego z 30kg na hektar


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

To było zrobić próbę kręcona na brakującą ilość, wysiać jeszcze raz i wyszłoby tyle co zamierzałeś. 

Primo po co Ci te żyto? 

Siej sama trawe i w maju będziesz miał normalny obfity pokos wartościowej trawy a nie marny GPS z żyta i domieszka trawy która zamęczylo żyto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Da na pewno, bo kiedyś po melioracji orali nam łąki i siali trawy właśnie poznaniakiem, ale jak był ustawiony to tego nie wiem, jednak siew wyszedł im bardzo ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

To teraz kwestia odmiany trawy. Zawsze siało się kupkówkę, kostrzewe tymotkę.  Mam w okolice jeszcze jakąś festulolium co myśłicie? Czy raczej coś z centrali jakieś mieszanki? Głownie to na kiszonke bedzie i moze później pastwisko. Przydało by sie ze 4 lata pouzytkować. 

Edytowano przez Karollorak93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

No właśnie więc co mozecie polecić z wyzej wymienionych do któryc mam dostep? jeszcze gość ma zycice do tego. Moze jakies mieszanki z nich stworzyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

To temat raczej złożony i ja cały czas nie czuję się ekspertem. Chcesz tanio to kup na bazarze(lub bezpośrednio u rolników) nasionka różnych traw i posiej w zależności czego od tego oczekujesz. Ja od jakiegoś czasu sieje gotowe mieszanki z dsv i berenburga ze wskazaniem na dsv z kompromisem jakości do możliwości stanowiska. Co innego potrzebują wysokowydajne krowy a co innego byki(w sensie że straty ekonomiczne będą mniejsze). Jak kupisz w centrali wszystko oddzielnie to na hektarze zasiewu zyskasz może ze 2e stówy na kilkuletnim użytku a dane gatunki nie będą tak do siebie dopasowane jak w gotowej mieszance.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj