Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek7    2

Oj tego już dokładnie nie pamiętam. Wiem, że mi wychodziło akurat, a to chyba było 40kg na ha (ale nie pamiętam dokładnie, nie chce wprowadzic nikogo w błąd)


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

my zawsze siejemy z jęczmienim lub owsem,mieszmy w wanience i wsypujem do poznaniaka, no i dodajemy zawsze jakies jeszcze koniczyny no i różne gatunki traw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

witam.

a kiedy siejecie siewnikiem zboże z jakimiś wsiewkami (koniczyna, trawy) to drobniejsze nasiona np. koniczyny nie przelatują między grubszmi nasionami zboża i po jakimś czasie siania tak się wymieszają, że na dnie siewnika bedzie więcej koniczyny niż pod wierzchem???


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2
Można zasiac Poznaniakiem tylko trzeba go ustawic ( na B4 i koła zębate ustawic jak na rzepak, chyba tak to było ) i trzeba zasiac w zdłuż i w poprzek. Ja kiedyś tak siałem i było dobrze.

 

A czy wymieniasz kółka wysiewające z zbożowych na tzw. do nasion drobnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Sąsiad kiedyś siał naszym siewnikiem Mazurem na talerzach to bardzo ładnie mu powschodziło


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

ja tak jak wyżej siałem już Poznaniakiem Mazurem (bo prawie co rok orze łąki), ale rok temu spróbowałem siewnikiem do nawozów i równie dobrze szło tylko jak jest wiatr to zwiewa ziarna trawy, a więc sieje jak nie ma wiatru albo zaczynam o 20.00 i git.


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Ja u siebie sieje LEHNEREM i on też właśnie tarcze i działa na zasadzie jak rozsiewacz do nawozów tylko, że ten LEHNER jest mniejszy. To też trzeba siac w bezwietrzne dni bo trawa lekka i zaraz ją znosi, ale jak dobrze się zasiej to efekt jest super.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

to jak ustawić zwykły siewnik do zboża (np. poznaniak) tak żeby dobrze zasiać trawę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

U na nas trawe na boisku to siali takim specialnym siewnikiem co miał z tyłu wałki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja siałem trawę rosiewaczem do nawozów (kos) ale chyba każdym sie tak posieje jak i kosem :) myślałem że to będzie fatalnie wyglądało a lepiej sie zasiało i równomierniej niż ręką :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7
to jak ustawić zwykły siewnik do zboża (np. poznaniak) tak żeby dobrze zasiać trawę??

to najlepiej żeby sprawdzić to zrobić próbę kręconą i będziesz wiedział ile ci wysieje


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

posiej zwykłym rozsiewaczem do nawozów tylko trzeba dobrze nastawić siewnikiem jak posiejesz to będzie posiane jak zborze a jak jeszcze będziesz siał w poprzek to ile trawy pójdzie i będzie posiane tak w kratkę , a rozsiewaczem do nawozów będzie równomiernie rozrzucone.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje lejkiem (rozsiewaczem do nawozów ) tylko oczywiście bezwietrzna pogoda i jeżdże na krzyz a trawe mieszam z owsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

czyli w końcu jak ustawic w moim przypadku poznaniaka "2" zeby wysiał ok 20kg/ha dokładnie chodzi o nasiona kupkówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Posdłuchaj mnie wiem co pisze. Zeby zasiać trawę poznaniakiem to musisz mieć założoną specjalną deskę. A tak wogóle to nie sieje się razem zboża z trawą czy motylkowymi lecz musisz najpierw posiać zboże siewnikiem a potem żutowo trawę lub motylkowe drobnonasienne. Jeżeli wsybiesz razem do siewnika zboże i trawę to trawa będzie wysiana w 1 kolejności ponieważ jest drobniejsza i osypie się na dno skrzyni njasiennej i potem będziesz miał place nie dosiane. Rzutowo też nie dobrze jest siac razem ze zbożami bo tez będzie nierównomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Ja tam też siałem trawę z owsem i jeszcze wyką i czymś ,taki mix na kiszonkę i równo urosło nic tam sie trawa na dno nie przesypuje. A aby siać czystą trawe to trzeba zmienić kółka na "do drobnych nasion". Znojomi sieją też kosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

hehe a to dobry motyw ja kiedyś próbowałem wysiać samą trawe poznaniakiem ale lipa z tego wyszła jezdziłem zasiałem całe pole a jeszcze pół w skrzyni zostało strasznie źle to w poznaniaku ustawić ze 3 razy poprawiałem i tak nic nie wyszło i tak. Ale jeśli siać to razem ze zborzem teraz to już wiem po porażce


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benek70    0

Najlepiej jest wsiewać trawę w zboża jare. U mnie stosuje się taką metodę od dawna. Nie mam problemu z trawami. Ładnie się w zbożu ukorzeniają i nie są zagrożone suszą, ponieważ zboże ocienia trawę i tak nie wysycha. Po skoszeniu zboża podsiewam saletrą i mam jeszcze na jesieni piękny pokos z trawy do belowania. Później taką łąkę utrzymuję przez trzy lata. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj