Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zasiac trawe...

409 odpowiedzi na ten temat

#321 Share mdx0998

mdx0998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 20:29

jak zasiac trawe... to powie mi ktoś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zasiac trawe... Dzisiaj, 02:13
  •  

#322 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:01

jak zasiac trawe...

Co  ci  powiedzieć?

Na  siewniku  powinno  pisać  ile  obrotów  korby  lub  koła do próby kręconej [ u mnie  np  23,5  x 100 siewnik  ISARIA  ]]

zależy od  siewnika -  kręcisz  korbą  ileś  tam  razy,  ważysz  to  co  wysiał  siewnik , mnożysz  przez 100 ZAZWYCZAJ  I MASZ 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#323 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 24 kwiecień 2015 - 22:00

jak zasiac trawe... http://www.agrofoto....um/21-siewniki/ link do działu siewniki, masz tam kilka tematów dotyczących ustawienia normy wysiewu siewnika nordsten . Tam napewno znajdziesz to czego potrzebujesz.

Edytowany przez donweter1989, 24 kwiecień 2015 - 22:01.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share adam77tc

adam77tc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 19:26

jak zasiac trawe...

Witam , czy ktos z tu obecnych  probowal siac trawe siewnikiem do nawozow KOS ??? Chce posiac 40kg/h mieszanki traw tym siewnikiem i niewiem na ile zrobic otwor do wysypu,moze ktos cos podpowie??/

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 20 czerwiec 2015 - 22:26.

#325 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 19:46

jak zasiac trawe... ja kosem sieje koniczyne jako wsiewke ja skalę mam własnej robity bo msm kosz od motyla musisz przejechać kawałek i sprawdzić czy wystarczy jak zostanie to resztę po całości rozsiejesz

#326 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 12:42

jak zasiac trawe...

ustaw mniej pozniej poprawisz. jazawsze sypie polowe i tak przerwe na szyberku ustawiam na ok 1.2cm . i zawsze sieje wzdluz i w poprzek

#327 Share adam77tc

adam77tc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 13:59

jak zasiac trawe...

sprubuje ustawic na 1cm i posiac wzdluz zobacze ile wysieje, jak zostanie to poprawie w poprzek.

#328 Share kamil0qwe

kamil0qwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 20:42

jak zasiac trawe...

Witam mam do zasiania 0.7ha planuję zasiać trawę na kiszonkę lub siano dla krów. Poradźcie czy siać samą trawę czy z koniczyną a może z czymś innym i czy wysiać ze zbożem? Najlepsza była by chyba lucerna ale czy koniec kwietnia na wysiew to nie za późno?

#329 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny

Napisany 23 maj 2015 - 05:48

jak zasiac trawe...

Ja jak siałem to otwierałem na 1,5 i wsypałem 30kg/ha i zostało trochę to rozsiałem jeżdżąc 2 raz ale siejąc jeździłem przejazd od przejazdu bardzo blisko bo trawa jest lekka i daleko nie poleci w dużo zależy od gatunków jakie masz w tej mieszance

#330 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 23 maj 2015 - 12:53

jak zasiac trawe...

nie lepiej zwykłym siewnikiem od zboża wysiać?? wiadomo że wszędzie będzie posiane a tak możecie coś ominąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share 12newholland12

12newholland12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 maj 2015 - 18:50

jak zasiac trawe...

Witam wszystkich na planuje posiać 5 ha trawy chciałbym dowiedzieć się czy posiać pod koniec sierpnia początek września po skoszeniu kukurydzy trawę zmieszaną z żytem  i wtedy czy lepiej w przyszłym roku na wiosnę zboże z trawą, Co o tym sądzicie i jeśli ktoś już tak siał to proszę o opinie. Dzięki :D

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 20 czerwiec 2015 - 22:24.

#332 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 10:08

jak zasiac trawe... kiedy jest lepiej zasiac trawę wiosna czy jesienią?

#333 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 13:13

jak zasiac trawe...

Ja zasiałem na wiosnę mieszanki traw oraz lucernę w czystym siewie. Też podsiewałem łąki. Na gruntach ornych nowe użytki rosną, ale przez suszę dopiero teraz będę robił koszenie pielęgnujące. Wszystko zależy od przebiegu pogody. Z mojego doświadczenia wczesna wiosna się sprawdza. W tym roku też sprawdzę, jak wyjdzie podsiew na jesieni. Dam znać :)

#334 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 14:31

jak zasiac trawe...

Zawsze siałem trawę ze zbożem, w tym roku zrobiłem nie inaczej. Przez brak deszczu wygląda to fatalnie - część młodej koniczyny już uschła, trawa ma kilka cm wysokości i kilka listków, tylko tam gdzie wpadła w gęstą kupkę zboża jest wysoka jak ono i ma źdźbło. Kilkaset metrów dalej sąsiad posiał samą trawę i wygląda o niebo lepiej, tylko że ten kawałek jest na stoku mocno nachylonym na północ.

#335 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 17:37

jak zasiac trawe...

witam

kiedy najlepiej siać trawę ? teraz czy lepiej na wiosne ? gdzieś czytałem, że podobno lepiej teraz ale konkretnie nie zdążyłem przeczytać więc może poradzicie coś ?

bla bla bla :)

#336 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 18:17

jak zasiac trawe...

Teraz  :P  gdzieś to  wyczytał  -teraz   to  ci nawet  do zimy nie  powschodzi,  sieje  się do  połowy  września  lub  wiosną.

#337 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 22:26

jak zasiac trawe...

pisząc teraz miałem na myśli jesień a nie że już w tym tygodniu :)

czytałem właśnie gdzieś że jakoś tak się sieje w tym okresie więc dzięki za potwierdzenie

bla bla bla :)

#338 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 13:48

jak zasiac trawe...

najlepiej od połowy sierpnia do połowy września jesienne sianie najlepsze bo roślinki dobrze się rozwiną i ukorzenią i przez jesienne opady jak i puźniej śniegi dobrze wpłyną bo będą mieć skumulowaną już wodę w ziemi i na wiosnę lepszy start mają co przyczynia się do lepszych pokosów. Ja siałem mieszankę Gorzowską z żytem było już po 20 września było troszkę późno,ale myśle że dobrze zrobiłem bo wcześniej sucho strasznie było a jak byłem ostatnio zobaczyć na polu to się zdziwiłem bo wygląda naprawdę elegancko żyto mocno sie rozkrzewiło trawa też jak i wyka ozima i koniczyna inkarnatka.na wiosne dam porcje saletrzaku i myślę ze będzię piękny plon ,zobaczymy jak skosze i owinę to w to miejsce idzie znów kukurydza .Na wiosne w tym roku 2015 przesiewałem 6 ha trawy z lucerną siewnikiem do traw VREDO  niestety okazało się że kasa poszła tylko w piach bo nic nie urosło ani nie skiełkowało żałuje do dziś tej decyzji nie polecam przesiewania .Lepiej zaorać i na nowo posiać to będzie pewniejsze.

po 5 października też siałem łąkę to juz naprawde bardzo późny termin na początku też nie było ciekawie bo trawa niewchodziła zbytnio . na dzień dzisiejszy trawa na wysokość od 3 do 6 cm miejscami ma po dwa listki miescami po 1 listku,  koniczyna ma 2 małe listki  . siane było na gruntach torfowo zalewowych miejscami piaski i troszke czarno ziemku. wysiane 42 kg na ha  . zobaczymy czy przezimuje mam troszkę obawy  być morze nie będzie tak źle .łakę stara która była  do niczego ponieważ trawa była mało smaczna dla krów i opasów w dodatku rosła trzcina,sitowie  i inne rośliny i chwasty spaliłem to randapem następnie odczekałem 2 tygodnie i przeorałem dużo kęp było miescami na wierzchu a miescami nawet skiby sie dobrze nie odwruciły wyglądało fatalnie ale  dwu krotnie jeździłem glebogryzarką i było juz potrzaskane chociaz kępy i tak były ale w to sialiśmy broną wirnikową aktywną z siewnikiem z stopkami talerzowymi , efekt tego siewnika taki ze kępy zrobiły się dużo mniejsze i wmiare dobrze wyrówane na łące siewnik z talerzami pociął kempy i wsiał w nie nową trawe z koniczną w tym samym dniu było uwałowane też dwukrotnie wzdłuż i w szerz . trawa bardzo ładnie powchodziła i gęsto przedewszystkim ,ale tak jak pisałem zobaczymy na wiosne czy będzie rosło czy wymarzło. Jeśli chodzi o głeębokość orki orka była gdzieś na 40 cm ponieważ na 20 cm nieszło wogóle przeorać tej warstwy przerośnietej pług jak wyskoczył to juz nie wchodzi i sie pchało a na 40 cm juz było OK . białego piasku nie wyorałem ani torfu wiec jest ok . siane było na 0.5 cm . pozdrawiam

#339 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 07 luty 2016 - 14:43

jak zasiac trawe...

Witam.Jesienią zaorałem łąkę,doprawiłem i zwałowałem do siania czystej trawy,lecz rozmyśliłem się z powodu suszy.Teraz kiedy radzicie mi siać?Myślę,że im wcześniej tym lepiej bo bardziej się ukorzeni,a zimy raczej już nie będzie.Co myślicie?A no i przelecieć po tym zwałowanym agregatem czy lepiej od razu po tym siewnikiem do trawy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Janusz342

Janusz342

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 luty 2016 - 21:40

jak zasiac trawe...

kiedy wiosną najczęściej wysiewacie trawy? :) w tamtym roku się nie wyrobiłem i będę siał wiosną trawę z owsem tylko sam nie wiem w jakim terminie najlepiej byłoby to zrobić :)? zazwyczaj sieję jesienią z żytem wtedy już jest ukorzeniona na wiosnę i pozostaje jej tylko rośnięcie. Lepiej przebronuj ten kawałek lekko bo agregatem możesz na wyciągać sporo starej darni płytka uprawa będzie lepsza ;)