Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zasiac trawe...

409 odpowiedzi na ten temat

#301 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 21 luty 2015 - 16:35

jak zasiac trawe...

glifosat 360sl 5 l na ha
500kg polifoski 8
3 tony dolomitu

glebogryzarka 2 razy i siew.
tak robimy na torfach

co masz za trawe z barenburga?

ma ktos GB6

po co aż 500 kg polifoski? ja daję 40 ton obornika pod trawę i 100 kg NPK i moim zdaniem jest to wystarczające nawożenie w pierwszym roku (nie licząc azotowych na potrawy)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zasiac trawe... Dzisiaj, 19:32
  •  

#302 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 21:32

jak zasiac trawe...

kolego Kawasaki89 lucerne najlepiej w czystym siewie . chyba  ze zdecydujesz się na lucerne + rośline osłonową . czym zasiać ? siewnik np Vredo . skoro sąsiad ma poznaniaka z 2014 to zapewne ma jakis schemat bądz tabliczke na której napisane jest i wyszczególnione co i jak ustawić na odpowiednią dawkę . zapytaj sąsiada czy ma tabliczkę albo powiec ze masz zamiar posiać lucerne np 25  kg na ha i sprawdzi w tabliczce i ustawi . A Odnośnie rośliny osłonowej to mozesz dołozyc trawę Zycice westerwoldzką jako rośline osłonową ta życica daje duzy plon dodatkowy do lucerny  . życica jest jednoroczna więc spokojnie po zimie w 90% zniknie . można też wsiać np lucerne z jakimś zbożem np z jęczmieniem . Ja w tym roku przesiewam 3 ha lucerny i do tego dodaje Komonice i koniczne czerwoną . Komonica jest rośliną też wysokobiałkową dorównuje lucernie a nawet znosi najsłabsze gleby jak i słaby odczyn PH i daje dobry plon i też wiąże azot do gleby jak lucerna . Duża dopłata jest do roślin wysokobiałkowych takich jak lucerna,komonica czy koniczyna czerwona .

#303 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 11:08

jak zasiac trawe...

Tak, jest dopłata, ale tylko w czystym siewie, żadne mieszanki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 22:00

jak zasiac trawe...

byłem w arimr i właśnie dowiedziałem sie ze dopłata jest w czystym siewie ale do mieszanki lucerny z koniczyną czerwoną tez bo te rośliny są wysokobiałkowe tak samo jak komonica morze byc w czystym lub z koniczyną czerwoną lub lucerną . te 3 rośliny są wysokobiałkowe i mogą byś razem dlatego ze są roślinami wysokobiałkowymi .

#305 Share Po_prostu_Pawlo

Po_prostu_Pawlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 09:25

jak zasiac trawe...

To jak w końcu lepiej siać trawę czystym siewem czy z owsem? Na pewno ktoś siał poznaniakiem, było by miło gdyby podzielił się wiedzą jak dobrze nastawić wysiew :)

#306 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 16:23

jak zasiac trawe...

W przekładni na kołach pod osłoną na wysiew średni. A tutaj na regulacji A2, A3, A4, wychodzi ok. 40kg, ale musisz zrobić próbę kręcenia bo każda mieszanka ma inną wagę i wychodzi różnie.

Jak dla mnie to lepiej z owsem, byle nie za gęsto, poniżej 100 kg na ha. W zeszłym roku mi trawę owies uratował, tam gdzie go nie było wyschła.

#307 Share Po_prostu_Pawlo

Po_prostu_Pawlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 14:03

jak zasiac trawe...

Dzięki, wiem z owsem będę siał tylko, że najpierw chće posiać owies 150 kg/ha, a pożniej trawę z 35-40 kg/ha. Nie wiem jak to wyjdzie jeszcze pierwszy raz będę siał na ogrodzie, a później 2ha. Jak słabo zejdzie to po zbiorze owsa zaoram ;) myślę, że będzie dobrze dziadek tak zawsze robił tylko, że trawę siał rękoma. On to miał czas i siły :D

Edytowany przez Po_prostu_Pawlo, 31 marzec 2015 - 14:04.

#308 Share nrf6533

nrf6533

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, inseminacja, maszyny i urządzenia, sport

Napisany 05 kwiecień 2015 - 10:10

jak zasiac trawe...

torfy jeśli orać to tylko na jesieni, torf jest zimny i trawa ciężko wschodzi a i wiosną tęż jest zbyt wilgotno i ciężko jest wjechać na łąkę.

#309 Share ziom5

ziom5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO MOTORYZACJA MUZYKA MOTOCYKLE

Napisany 15 kwiecień 2015 - 21:26

jak zasiac trawe...

panowie a jak ustawić poznaniaka 6 Na olejowej skrzyni na wysiew 10 kg koniczyny na ha ? czy da się bez zmiany rolek bo nie wiem czy mam i podpowiedzcie coś jak wiecie . Miałem siać lejkiem ale się rozmyśliłem bo to nie pójdzie w ziemie tylko na wierzchu zostanie poproszę jakieś rady 

#310 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 kwiecień 2015 - 07:48

jak zasiac trawe...

Nie  da  się na  kółkach od  zboża i  nie  obejdzie  sie  bez próby kręconej 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share ekwador

ekwador

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 09:00

jak zasiac trawe...

Niby czemu nie da się?

Dokładność siewu nie dorówna rolkom do siewu nasion drobnych, ale jak nie ma sie takowych to wysiew na kołkowych jest możliwy.

Mając siewnik produkcji zachodniej, który wyposażony jest  standardowo rolki kołeczkowe i śmiało można nimi siać 

Warunki są takie, odpowiednio małe przełożenie i aparaty wysiewające i stanie niemalże idealnym, w przeciwnym razie koniczyna sama będzie się szczelinkami sypać. Próba kręcona obowiązkowa a wynik z próby nie do końca pokryje się z warunkami polowymi. W polu wysieje około 15% więcej.

W tym roku tak zasiałem prawie 5 hektarów więc na serio nimi się da. Pozdrawiam.

Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

#312 Share ziom5

ziom5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO MOTORYZACJA MUZYKA MOTOCYKLE

Napisany 16 kwiecień 2015 - 20:10

jak zasiac trawe...

Panowie ponoć mamy ( kółka pytałem ojca) a wiec jak dużo to roboty z założeniem zmianą ? i jak założyć jedno kółko a resztę to taki okrągły dystans czy jak ?

pytałem w robocie to powiedział że tylko jakąś zawleczkę trzeba wyjąć i nic więcej nie robić to nie wiem już sam 

#313 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 kwiecień 2015 - 04:55

jak zasiac trawe...

W  nowszych  siewnikach jest tak- że blokuje  się kółka  do  zbóż i kręcą  się  tylko  do  drobnych  nasion ,

w  Twoim trzeba  wyjąć  cały  wałek ,  zdjąć  kółka  do  zbóż i założyć  do  drobnych  + te  pełne  kółka  -dystanse

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#314 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 08:49

jak zasiac trawe...

ziom5 nie warto zakładać tych rolek do drobnego wysiewu . Ja już to przetestowałem nasionka raz lecą raz nie .Najlepiej zostaw te rolki od zboża i też czeba na nie uważać ja rok temu siałem 3 ha trawy i wsypałem do poznaniaka trawe i siałem w czystym i na prostym odcinku posiało pięknie a z góry na dół już rolki nie wygarniały trawy i były puste przejazdy :/ . Ja proponuję aby siać mieszanki traw z zbożem jeśli chodzi o siewniki poznaniak. Ja siałem kilka lat temu wstecz trawy z zbożem i było dobrze posiane i byłem zadowolony .Większość ludzi uwaza ze zboża zaduszają trawy ja uważam ze nie jest to do końca prawdą. Najlepiej siać trawy z jęczmieniem bardzo dobrze sie to komponuje nawet jak jest suchy rok to niema obaw o plony. Natomiast odradzał bym sianie trawy z owsem ,ponieważ w suchym roku morze dusić owies trawy ale można posiać w najgorszym wypadku szybciej zkosić taką trawe z owsem i też bedzie OK .Przy owsie nie czekać na maksymalny plon bo wtedy zacznie dusić dlatego zwracam uwagę na to ponieważ sieje trawę co roku przez wiele lat i mam juz to wypraktykowane . Najlepsze plony Uzyskuje się gdy posiejemy trawę na jesień w czystym siewie lub z żytem wtedy ta trawa dobrze sie ukorzeni i przezimuje a wiosną będzie pierwszy pokos szybko i obfity . W moim regionie aktualnie trawy mają już ok 15 cm. Wystarczy że będzie ciepło i za 2 morze 3 tygodnie napewno będziemy kosić .

#315 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 09:49

jak zasiac trawe...

Nie lepiej wykonać podsiew?

Edytowany przez damianzbr, 19 kwiecień 2015 - 09:53.

#316 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:45

jak zasiac trawe...

zrobiłem w tym roku po raz pierwszy podsiew zobaczymy jak będzie przesiewałem 6 ha ogolnie . w tym 5 traw bg 8 structo  i 1 ha lucerny sanditi  otoczkowanej siane było 10 dni temu było siane w wmiare wilgotną ziemię  a teraz sucho jestem ciekaw jak będzie sie zapowiadał ten rok. jak narazie niewidać oznak kiełkowania . siane było siewnikiem Vredo specialnym siewnikiem traw . Martwi mnie troszke to ze wsiany materiał jest w szczelinkach i wał dogniatający nie dogniótł tych rowków . Pytałem  pana od tego siewnika i muwił ze tak musi być ze niby ziarko chwyci wilgoć i sie ukorzeni i wyrośnie .zobaczymy . wcześniej przesiewałem sam swoim sprzętem mianowicie agregat uprawowo siewny + poznaniak i do tego trawa z zbożem i się to spisywało ale w tym roku postanowiłem sprubować nowszych technologii .

#317 Share mdx0998

mdx0998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:05

jak zasiac trawe... witam wszystkich mam pytanie.Chcę zasiać trawę siewnikiem nordsten 2.5 m dostęp między rzędami 12 cm . Chciałbym aby ktoś mi podał jak go ustawić z góry dzięki.

#318 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:45

jak zasiac trawe...

nie lepiej stracić parę minut i zrobić próbę kręconą i wszystko będzie wiadomo,naprawdę to nie boli

#319 Share mdx0998

mdx0998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 07:04

jak zasiac trawe... dzięki spróbuje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share mdx0998

mdx0998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 12:52

jak zasiac trawe... Ta metoda kręcona jest jakas dziwna nie mogę ustalic ile kg wychodzi .Może ktoś ma tabelę wysiewu lub może ktoś wie jak to ustawić proszę o odpowiedzi .z góry dzięki