Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zasiac trawe...

409 odpowiedzi na ten temat

#181 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 12 maj 2013 - 22:47

jak zasiac trawe... A pamiętasz ile płaciłeś? Jaka to była odmiana?

Można przed siewem wstępnie powałować łąkę by wgnieść wystającą darninę a potem po siewie jeszcze raz przejść wałem czy ten pomysł nie zda egzaminu? Na jednej łące pług nie przykrył dobrze wszystkiego i troszkę leży na wierzchu http://www.agrofoto....-agromasz-at30/
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zasiac trawe... Dzisiaj, 18:58
  •  

#182 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 18 maj 2013 - 20:05

jak zasiac trawe... Witam! Mam 2ha trawy w jednym kawałku. 1,3ha jest pierwszy rok(rok temu wsiana w mieszankę, zboże wymłócone kombajnem) a 0,7ha jest już drugi rok i strasznie słabo plonuje. Pomyślałem, że na jesieni dam obornik tam i zasieję żyto z trawą. Do kiedy najpóźniej muszę wysiać taką mieszankę (mieszkam w województwie kuj.-pom.)?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#183 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 07:41

jak zasiac trawe... mam ponad 1,5ha pola na którym chcę zrobić łąke, ziemia mozaikowata od IVa do VI od strony lasu często bywa sucho, po środku jak jest mokro to czasem woda stoi a z drugiego końca jest zazwyczaj w sam raz, wcześniej było żyto i na ściernisko wywiozłem 20m3 gnojówki, 300kg/ha polifoski 6 i to wszystko stalerzowałem i dziś jadę zaorać Jakie gatunki polecacie na taką łąkę z przeznaczeniem na 2pokosy na sianokiszonkę i pozostałe na wypas ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 sierpień 2013 - 12:03

jak zasiac trawe... Wiechlina łąkowa, tymotka łąkowa, kostrzewa łąkowa, życica trwała, kostrzewa czerwona, kupkówka pospolita (nie więcej niż 10%). Motylkowe też zamierzasz siać?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#185 Share Matt93

Matt93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport (piłka nożna i ręczna), fotografia

Napisany 04 sierpień 2013 - 07:38

jak zasiac trawe... z kupkówką to racja, ja zasiałem 20% kupkówki w mieszance traw i po 3 latach mam samą kupkówkę :P

#186 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 07:56

jak zasiac trawe... a ile kg/ ha i w jakich proporcjach, a motylkowe też myślę dodać to poprawi się skład sianokiszonki przed siewem jeszcze wysieje 0,7t wapniaka koszalewskiego granulowanego

#187 Share Matt93

Matt93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport (piłka nożna i ręczna), fotografia

Napisany 04 sierpień 2013 - 19:44

jak zasiac trawe... 1,5 ha pola czyli potrzeba 60-65 kg mieszanki traw :P To tak kupkówka 8 kg, tymotka 10 kg, życica 10 kg, kostrzewa łąkowa 12 kg, kostrzewa czerwona 6 kg, koniczyna czerwona 10 kg, wiechlina 8 kg. Myśle, że moż być ok :)

#188 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 sierpień 2013 - 00:22

jak zasiac trawe...

a ile kg/ ha i w jakich proporcjach, a motylkowe też myślę dodać to poprawi się skład sianokiszonki przed siewem jeszcze wysieje 0,7t wapniaka koszalewskiego granulowanego

Na ha trzeba wysiać 35-40 kg. Każdej trawy siej po 10-20%. Tylko jak dodajesz motylkowe to nie licz ich %, np 10% koniczyny czerwonej to będzie 4kg, a tyle to się prawie w czystym siewie bo ma bardzo małe nasiona.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#189 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 19:36

jak zasiac trawe... Jak ustawić siewnik poznaniak 6 żeby zasiać trawe w czystym siewie ? Trzeba zmieniać kółka ?

#190 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 08:27

jak zasiac trawe... Witam, mam koledzy takie pytanie do kiedy można siać łąkę jesienią ?
Zasiałem w tym roku na wiosnę 5 ha i prawie wszystko szlar trafił bo zbyt długo nie padał deszcz w okresie żniw u mnie 5 tygodni więc mam zamiar zasiać na jesień więc proszę o podpowiedź

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 20:53

jak zasiac trawe... Panowie chciałbym polepszyć jakość łąki .Więc chce na niej coś zasiać(trawy) tylko nie wiem co jestem w tym temacie zielony zawsze kosiło się to co urosło ale chce trochę polepszyć efektywność głównie przyrostów opasów.W pierwszym roku mogło by być zasiane jakieś zboże z trawami ,zrobiłbym kiszonkę w belach a trawy rosły by dalej też na kiszonkę ale na jesień kończą nam się pastwiska i chciałbym tam też wypasać krowy.Doradźcie co zasiać kiedy i jak.Czy wystarczyło by starą łąkę przejechać glebogryzarką i posiać?

#192 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 09:27

jak zasiac trawe... Opisz jaka to łąka, podmokła , sucha , jaka ziemia ?

#193 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 18:48

jak zasiac trawe... Klasa chyba VI łąka raczej sucha tylko na wiosnę czasami jest gorzej ale nie zawsze.

#194 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 21:08

jak zasiac trawe... Jak sucha to najlepiej zaorać i później glebogryzarka. Zasiej kupkówki,stokłosy, kostrzewy i koniczyny białej.

#195 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 19:40

jak zasiac trawe... A czy opłaca się siać z trawą jakieś zboże?I czy orka jest konieczna jeśli bym siał tylko trawy czy wystarczy glebogryzarką jak najgłębiej?I kiedy siać na wiosnę czy teraz na jesień.

#196 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 10 wrzesień 2013 - 21:29

jak zasiac trawe... Trochę już późno na siew trawy. Ja bym przeczekał do wiosny. Dobrze jest dać roślinę ochronną, albo puścisz fernando i też będzie dobrze.

#197 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 22:14

jak zasiac trawe... Możesz mi wytłumaczyć co to jest to fernando lub roślina ochronna?Czy polecacie jakieś gotowe mieszanki nasion traw?

#198 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 11 wrzesień 2013 - 06:01

jak zasiac trawe... Fernando - środek zwalczający chwasty na łące. Roślina ochronna czyli jęczmień lub owies. Powoduje mniejszą presję chwastów no i lepszy plon na pierwszym pokosie. Ja bym trzymał się z dala o wszelkich gotowych mieszanek. Takie super mieszanki idealne na każde stanowisko to ja już przerobiłem. Najlepiej samemu ułożyć skład mieszanki pod stanowisko które się posiada.

#199 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 16:37

jak zasiac trawe... Nie mówie o "uniwersalnych" tylko szukał bym o takim składzie jakim pisałeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 20:55

jak zasiac trawe... Panowie do tej pory miałem pastwisko i chciałbym z niego zrobić łąkę z dobrą trawą, która da odpowiednie przyrosty opasom i będzie im smakowała. Dawałbym trochę gotowego na zielono, a resztę bym belował. Chodzi o to jak przygotować takie pastwisko do zasiania trawy?

Potrzebna jest orka do zasiania trawy po pastwisku czy wystarczy sama glebogryzarka?

Nie jest na niej mokro wiosną, gleba niestety słaba. Zasiałbym wiosną, żeby latem parę pokosów zebrać. Dodam, że mieszankę już mam.