Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bamboocha    7

Mam zamiar zasiać 1,5 ha lucernyz trawą.I nie moge sie zdecydować czy zasiac ją ze zbożem (mieszanka)czy bez. Wcześniej siałem już trawe ze zbożem i efekt był pozytywny,bo nie rosły chwasty itp.ale gdy zboze urosło trawa nie za bardzo rosła a z koszeniem sie wachałem gdzyz lepiej by było żeby sie chociaz wykłosiło, poniewąż bele są wtedy o wiele lepsze jakościowo.Czy sieliście już może lucerne ze zbożem??Ja bym zasiał raczej ze zbożem ale tata mówi,że zboże pochłania duże ilości wody i wpływa to na wschodzenie i rozrastanie trawy i że później trzeba czekać na zboże do skoszenia a tak to by przyciął trawe wczesniej i by sobie spokojnie rosła....

Jakie jest wasze zdanie i jak wy robicie??

który sposób wybieracie, co o tym sądzicie??

 

 

Pozdro for all and Miłego Jajka:)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

witam moze i zboze zabiera wode ale juz kilka razy mi uratowalo trawe jak byla susza zawsze troche oslonila trawe.wczoraj posialem mieszanke traw w czystym siewie zobaczymy co z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

ja sialem na poczatku duzo ale to nie mialo sensu.zobacze co bedzie z niedawno zasianej trawy jak bedzie dobrze rosla to bede sial caly czas w czystym siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja sieje tylko ze zbożem . ścinam na sianokiszonkę i zostaje czysta trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

ja w zeszłym roku siałem w czystym siewie i mimo suszy powschodziła i urosła całkiem nieżle ale pierwszy pokos to prawie same chwasty były a norma wysiewu to 35 kg na hektar :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

ja sieje ze zbozem.zdecydowanie proponuje ten sposob,tak jak wczesniej koledzy pisali zboze daje cien i chwstow nie ma.do tej pory zasialem z 15 ha w ten sposob i trawa jak ta la la :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

siemka:) u nas sialismy z zytem na jesieni a jak sie żyto wykłosiło to kosiliśmy je na kiszonke, potem nawóz i przy dobrym roku to jeszcze 3 razy łykniesz trawe z tej łąki:) polecam trawa jest wtedy mocniejsza i kiszonka dla opasów spoko:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja sieje ze zbozem potem zcinam orkanem na zielono albo w kopiec i odrasta tylko trawa i jest lux zasiałem kawałek mały samej to zeszła ładnie ale chwasdt potem tak zawalił ze oo ja musiałem skosic i zadnego pozytku z niej nie było a tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

uważam ze powinieneś razem ze zbożem tyko nie czekać dlugo na skoszenie bo trawę zagłuszy, poza tym jak ze zbożem zasiejesz to masz więcej masy mozesz to zabalować lub inaczej zebrać jak to sie mówi dwa razy więcej za jednym siewem.

 

pozdrawiam balzka


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

ja sieje ze zbozem, a potem w bele zanim sie mieszanka wykłosi.

więcej kozysci i krowom tez smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

zasiałem ze zbożem tylko nie wiem czy mi jej nie wywaiło bo straszne wiatry były i tylko jeden tuman na polu był;/ ja jak kosiłem zboże to czekałem aż sie wykształci zboże bo lepsza wartośc jest tylko to zalezy tez jeszce od warunków.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Panowie planuje zasiać wiosną (napewno) 1ha trawy kupkówki ( póżniej drugie tyle) w pszężyto,innej możliwości nie mam.Pszężyto było zasiane dość gęsto więc trawy wsieję 50kg/1ha coby się jak najszybciej z tego łąka zrobiła.Myśle zasiać ją lejkiem ale podobno źle sie sieje,może lepiej kosem?Kiedy najlepiej wsiac- jak tylko da się wjechać czy może później?Kiedy?Teraz następne pytanie.Kiedy skosic,jak będzie jeszcze zbpże zielone,żeby jeszcze co odrosło,czy może skombajnować w żniwa i dopiero zebrać?Kiedy lepiej?Doradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

marcin a dlaczego nie wsiałeś na jesieni na wiosnę to wydaje mi się że nie jest to dobry sposób jak napisałeś pszenżyto gęste więc efekt może być mizerny. gdybys miał wsiane na jesieni to po skoszeniu na wiosnę "na zielono"masz ładną trawę a tak to chyba lepiej poczekać do żniw, chociaż ja bym nie ryzykował z wsiewaniem trawy na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Niestety na wiosnę się nie myślało o tym,że trawa będzie siana.Innej możliwości nie mam,bo można by w jęczmień,ale to jest dzierżawa...Poradźcie coś bo juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Napewno w mieszankach zimowych jest pewniej.Ale wujek w tym roku siał w siewie czystym bez wsiewek i trawka urosła elegancka , fakt ze był przekropny rok.Ale mysle że w pszenzyto to lepiej nie siac bo ono tylko zagłuszy trawe.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Jesli jest odpowiednie pole wmiare dobre to zrobiłbym tak że albo bym spasł te pszenżyto albo je skosił na zielono albo w bele.i wtedy zasiał trawe bo tak to mi się nie widzi sianie w pszenżyto.Czesto sieje na wiosne trawe i robie to tak na początku maja i zazwyczaj sieje trawe ze zbozem.....


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

A co z lucerną ,kiedy i jak waszym zdaniem najlepiej?może ma ktoś wypróbowany dobry sposób?W siewie czystym ,czy z trawą?Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

to wszystko zależy na jakim polu bedziesz ją siał czy to pierwszy raz na tym polu a moze po łące??? bo np ja mam zasianą na słebej ziemi i zasiałem po wypasionym życie i było do tego jaszcze sucho i jest troche rzadka i w następnym roku zasieje ponownie ale w sierpniu tak zeby sie lepiej ukożeniła bo raczej tak koniec sierpnia początek września jest więcej opadów to będzie duzo lepiej w moim przypadku zrobić to późnym latem.... i lepiej jest siać ze zbozem bo nie rosną chwasty i pierwszy pokos jest wydajniejszy.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos    1

ja myśle że lepiej siać ze zbożem to chociaż będziesz miał paszy więcej trawa i tak powinna urosnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

muszę wam powiedzieć pewną ciekawostkę. Sąsiad zasiał trawę ze zbożem wszystko ładnie wyrosło tylko że z daleka wyglądało to jak zboże bo jak kontrolowali naszą wieś do dopłat to jak zboże było suche latali nad polami awionetką i robili zdjęcia , pużniej sąsiad skosił, zebrał to zboże i trawę, zasiał nawóz, szybko urosła trawa, duża zielona na którą pużniej puścił krowy, no i jak krowy sie pasły to jeszcze wszędzie chodzili tacy ziomki i mierzyli areały i robili zdjęcia cyfrówką. pużniej sie okazało że na zdjęciach z samolotu jest zboże a na tych robionych z ziemi duża trawa i w dodatku krowy sie pasą hehe, ale jaja wyszły,jak spytali sie go co tam jest to on powiedział ze była, jest i będzie trawa, teraz nawet nie wie czy dostanie dopłaty bo mu odroczyli ponoć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2

Panowie chce na wiosnę zasiać 1 ha łąki i tu mam dylemat w jaki sposób njalepiej ją zasiać? W okolicy nikt nie ma specjalnych siewników do siania trawy ;) tu też moje pytanie, czy da się ją zasiać zwykłym siewnikiem do zboża, typu "poznaniak"?

 

W jaki sposób wy siejecie łąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja sieje na wiosne trawe z mieszanka jakoś, teraz na jesieni zasiałem też trawe z pszenżytem, wiosenne siewy trawy nie sa obfite w zbiory ale następny rok wynagrodzi.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Można zasiac Poznaniakiem tylko trzeba go ustawic ( na B4 i koła zębate ustawic jak na rzepak, chyba tak to było ) i trzeba zasiac w zdłuż i w poprzek. Ja kiedyś tak siałem i było dobrze.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj