Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator 76 [mercedes 6 cyl]

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Holuzniak

Holuzniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 08:43

Dominator 76 [mercedes 6 cyl] Witam

Mam taki problem w dominatorze że gdy złapie temperaturę (wchodzi w okolice czerwonego pola) zaczyna delikatnie swiecić się kontrolka od oleju (im wyższa temperatura tym mocniej się świeci), czy ona ma jakiś związek z czujnikiem temperatury, jako takiej kontrolki od temperatury nie znalazłem. Gdy temperatura spada kontrolka przestaje się jażyć.

Jaka jest przyczyna tego że łapie temperaturę? Dodam że pompa ma luzy na łożyskach ale płyn krąży dosyć energicznie, termostat otwiera się (nie wiem w jakiej temperaturze)

Chwilowo nie badałem ciśnienia oleju manometrem, nieznam wartości ciśnienia oleju na silniku zimnym oraz gorącym. Jak ktoś je zna to prosiłbym o ich podanie. Jedno co wiem to że na zimnym silniku po odpaleniu i zgaszeniu kontrolka nie zapala się przez około 6s. Na gorącym i wolnych obrotach kontrolka lekko zapala się.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie.

Edytowany przez Holuzniak, 09 sierpień 2012 - 08:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator 76 [mercedes 6 cyl] Dzisiaj, 13:14
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 09 sierpień 2012 - 11:44

Dominator 76 [mercedes 6 cyl] Przyczyną grzania się może być zabita chłodnica kurzem, codziennie dmuchasz powietrzem ???
jak nie to proponuje solidnie ja wydmuchać ja u siebie w mercedesie jak 3 dni nie przeczyszcze to tez zaczyna łapać temperaturę ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Holuzniak

Holuzniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 12:39

Dominator 76 [mercedes 6 cyl] Chłodnica jest czysta przynajmniej w 90% (jak łapał temperaturę została dokładnie przedmuchana). Zastanawia mnie czy jest jakiś związek (w instalacji elektrycznej) kontrolki oleju i wysokiej temperatury silnika.