Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 6260, kólki łożyska w filtrze oleju hydraulicznego

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 23:30

MF 6260, kólki łożyska w filtrze oleju hydraulicznego Witam Panowie, przy wymianie oleju hydraulicznego w skrzyni w fergusonie w filtrze oleju, tym przed pompą, znależliśmy elementy łożyska. Są to dokładnie walce wymiary: długość 13mm, średnica 11mm, w filtrze było ich 8 sztuk. I teraz pytanie dla znawców, od jakiego łóżyska mogą być to kólki? Dodam że ciągnik pracowal podzas prac w wiosne bez problemu, nie było slychać żadnych zgrzytów, szmerów ani tym podobnych odgłosów, biegi działają zawsze. Teraz też jeżdzi bez problemu. Tylko skąd te walce? Wałek WOM jeszcze nie był wogóle używany odkąd mamy ciągnik, bez obciążenia jak się go właczy też nie ma żadnych niepokojących odgłosów. Co ciekawe podczas pracy, czasami na wyświetlaczu od predkości wałka, pojawiały się jakieś cyferki jakby sam wałek się kręcił i żeczywiście się krecił choć nie był włączony, kontrolka od wałka też sie nie zapalała. Jak ktoś ma jakiś pomysł prosze o odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 6260, kólki łożyska w filtrze oleju hydraulicznego Dzisiaj, 05:59
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 06:54

MF 6260, kólki łożyska w filtrze oleju hydraulicznego jak nie był właczony hamulec to mógł się kręcić albo ma uszkodzony hamulec a co do łożyska jest kilka potencjalnych miejsc gdzie się ono znajduje i albo był robiony i ktoś nie usunął ich ze środka albo się niedługo odezwie
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 08:07

MF 6260, kólki łożyska w filtrze oleju hydraulicznego Moim zdaniem to pozostałości po wczesniejszych przygodach. Ktoś naprawił a pamiatka i tak została. Kupiłes ten ciągnik niedawno? Widać, że był rozkręcany? W sumie awaria mogła przytrafić się kilka lat temu. Na zachodzie wbrew pozorom niektórzy też jeżdżą aż nie stanie. Nie wymieniając filtrów olejóww itd. Podepnij cos pod wom jak jest dobrze pod obciązeniem to ok. Nie wiem czy tam są jakies dekle na dole skrzyni, może warto by ewentualnie przy zmianie oleju je odkręcić i sprawdzić czy jeszcze jakichs niespodzianek tam nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 08:44

MF 6260, kólki łożyska w filtrze oleju hydraulicznego @mariusz hamulec nie był nigdy załaczony więc wałek mógł sie kręcic
@ hubertuss tata też twierdzi że są to pozostałości poprzednich napraw, patrząc przez dekiel z tyłu tam gdzie się wlewa olej do skrzyni, wszystko wygląda dobrze nie widać jakichś uszkodzeń. Analizowałem katalog dostępny na str korbanka i podobne łożysko znalazłem w tylnym moście, na półosi gdzie łączy się z takim dużym kołem(chyba wałek ataku?), zresztą jedno łożysko widać przez ten dekiel i jest cale.
ciągnik mamy od wiosny, troche pracował w pługu, teraz kompletujemy sprzet i czeka go wieksza praca, wymieniamy olej i tu taka niespodzianka, a co do wałak to może podepniemy pod rozrzutnik, powinno wystarczyc. Zobaczymy co przyniesie dzień, dzieki za odpowiedzi.

Edytowany przez michalmat, 09 sierpień 2012 - 09:47.

#5 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 10 sierpień 2012 - 22:42

MF 6260, kólki łożyska w filtrze oleju hydraulicznego to raczej pozostałosci bo normalnie jakies odgłosy były badz tez cos huczało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 06:13

MF 6260, kólki łożyska w filtrze oleju hydraulicznego Miałem taki przypadek dwa razy. W ursusie i MF 255. Ursusa rozebrałem i znalazłem łożysko rozsypane.
MF 255 nie rozbierałem i po miesiącu biegi znikły. Okazało się że poszło łożysko na wałku z trybami w skrzyni.Na środku. Po prostu podtrzymujące cały wałek.
Szkoda rozbierać ale jak stanie to trza się szykować na konkretny wydatek.
A wątpię żeby to były pozostałości po jakiejś naprawie. Bo kto by zostawił pół łożyska w nowo remontowanej skrzyni.
Wyciągnij filtr oleju z skrzyni i go rozetnij i rozłóż . Jak znajdziesz jakieś opiłki to rozbieraj skrzynie.