Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie przełącza żółw zając 3060

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 16:43

żółw to akurat działa... bez żadnej cewki elektrozawora :P Cieżko dojść zrozumieć co tam piszesz no ale jak jest napięcie na elektrozaworze to jest zając, gdy nie ma napiecia to jest żółw. Sprawdz czy to napięcie pojawia się i znika a potem czyść elektrozawory

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie przełącza żółw zając 3060 Dzisiaj, 03:27
  •  

#22 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 21:31

Sorki że tak chaotycznie napisane ale byłem troche zdenerwowany. Tzn jak założe sprawny elektrozawór i podaje napięcie na niego to i tak cały czas jest na żółwiu. A teraz jest założony zacięty elektrozawór i jest ten zając. A i jak zakładam ten sprawny elektrozawór to on działa bo sprawdzałem na "sucho". Kurde jeszcze muszę sprawdzić jutro.

Aa i jak jest czujnik co wychodzi z skrzyni, i wezmę przebitkę do siębie to napięcie idzie przez czujnik a na elektrozaworze nie ma.

Jak chciałbym założyc przełącznik na żółw/zając to wystarczy ON/OFF ?

#23 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 22:06

Nie przełącza żółw zając 3060 Czy masz filtrowanie na zespół elektrozaworów? Druga obudowa pod schodkami na wkład 1 mikron. Jak jest to czy zmieniałeś?. Elektrozawory mają na sobie oringi. Ja kupiłem zestaw z nbr u do klimatyzacji i z niego dopasowałem. Zawór najlepiej czyścić w mu
yjce ultradźwiękowej bo brud siedzi wewnątrz i trzeba go fizycznie wydłubać. To że trzpień się rusza jeszcze nic nie znaczy. Ten zacięty o ile nie jest krzywy i ma całą sprężynkę zreanimujesz ale póki co możesz wziąc z hamulca wałka. Są dwa rodzaje cewek: z diodą i bez. Tu ma być z diodą. Nie wiesz jaka jest zakładasz dodatkową diodę. Jak ktoś założył zbyt gruby oring w uszczelnieniu cewki możesz mieć brak masy.
Filtr na ssaniu 300 zł? Po co?

#24 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 08:07

Sorki że tak chaotycznie napisane ale byłem troche zdenerwowany. Tzn jak założe sprawny elektrozawór i podaje napięcie na niego to i tak cały czas jest na żółwiu. A teraz jest założony zacięty elektrozawór i jest ten zając. A i jak zakładam ten sprawny elektrozawór to on działa bo sprawdzałem na "sucho". Kurde jeszcze muszę sprawdzić jutro.

Aa i jak jest czujnik co wychodzi z skrzyni, i wezmę przebitkę do siębie to napięcie idzie przez czujnik a na elektrozaworze nie ma.

Jak chciałbym założyc przełącznik na żółw/zając to wystarczy ON/OFF ?

Cóż.. jak przebijasz i stwierdziłeś, że napięcie idzie przez czujnik a na elektrozaworze nic się nie zmienia to albo przewód od sterownika uwalony albo.. sterownik. Domyślam się że żadna kontrolka ciśnienia skrzyni się nie świeci...

No i tak jak napisano wyżej... niby sprawny elektrozawór otwarty a i tak nie otwiera dopływu oleju na nurnik siłownika z tej strony gdzie trzeba więc czyść, kombinuj o ile nie jest już za późno

A przełącznik styknie on/off z tym że i tak Ci to nic nie da jak elektrozawór niesprawny

W którym miejscu będzie oznaczenie cewki? Kiedyś ktoś mówił o tych diodach ale jakoś żadnego symbolu na cewce nie widziałem

Edytowany przez lukbold, 23 lipiec 2016 - 08:27.

#25 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 22:53

Nie przełącza żółw zając 3060 Masz racje żadna kontrolka się nie świeci. Mnie zastanawia jedno, skoro założę sprawny elektrozawór to jest żółw, a właśnie jak odczytać który jest z diodą a który bez niej. A może ten elektrozawór jest za krótki bądź długi.
Kurczę już nie wiem, a jedynie ten żółw potrzebny przy zbieraniu słomy.

#26 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 09:21

no bo widocznie ten elektorzawór się jednak nie otwiera i nie puszczea oleju tam gdzie trzeba.

A z cewkami na diodach daj sobie spokój.. gościu wyskoczył z tekstem bo chciał zabłyszczeć. Brak diody to możliwość uszkodzenia sterownika ale jeśli do tej pory Ci działało a nic tam nie przekładałeś to olej temat

#27 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 11:32

Czyli po prostu może nie być masy ?? Bo skoro na "sucho" działa, no nic zajrze tam jutro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 11:53

czy jest masa, czy działa cewka zauważysz przy podłączaniu jej pod prądem... ot zaiskrzy przy podłączaniu przewodu a elektrozawór cyknie... no ale jeśli pod tłoczkiem masz brud to on się nie przesunie na tyle ile trzeba i tyle

#29 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 październik 2016 - 11:44

Koledzy a ja mam taki problem po stronie mechanicznej. Po przełączeniu na zająca słychać zgrzytanie w skrzyni, jakby zębatki się nie zakleszczały. Czasami uda sie załaczyć zająca ale po zjeżdzie z górki natychmiast sie rozłancza. Teraz pytanie czy musze rozjeżdzać silnik czy coś da się zrobic tymi deklami z prawej strony ciągnika? Dodam że przekładanie elektrozaworów nie pomogło

Edytowany przez michasko, 02 październik 2016 - 11:45.

#30 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 02 październik 2016 - 12:06

uszczelnienie tłoka przełączającego żółw-zając, ewentualnie widełki mogły się obluzować na tym tłoku choć czy to możliwe to nie wiem.

Widełki widać po zdjęciu pokrywy skrzyni a ewentualnie tłok wyjmuje się w stronę tylnego mostu po uprzednim wyjęciu dekla z pompa

A w ogóle jakie ciśnienie na lini 17bar?

Edytowany przez lukbold, 02 październik 2016 - 16:39.

#31 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 październik 2016 - 21:49

Ciśnienia nie mierzyłem bo nie wiem jak sie to robi i nie mam zegara. Wszystko inne działa bez zarzutu więc myśle że cisnienie jest dobre. Więc chyba zaczne od zdjęcia pokrywy z pompą. Jak dokładnie wyjąc ten tłok?

#32 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 02 październik 2016 - 22:13

Nie przełącza żółw zając 3060 najpierw widełki

#33 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 31 październik 2016 - 20:30

Witam. Miałem trochę czasu i wyciągnąłem w końcu te widełki i okazało się że są wytarte na tych koncach, w miejscu docisku zębatek na zająca,. Pytanie tylko czy to jest normalne czy może coś jest nie tak? Boje sie zakładać nowe widełki i żeby problem sie nie powtórzył

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 31 październik 2016 - 23:25