Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z MB 220

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2233 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 23:47

Problem z MB 220 Witam. Posiadam Mengele MB 220. Ciagam ja U5314. Zanim kupiłem te sieczkarnie testowałem identyczna od sąsiada... nie wiem jak to mozliwe ale kukurydza miała wtedy ze 3m wysokosci i dość gesta była a ją goniłem po polu 1 szosowa czyli jakieś 8km/h na relaksie.... W mojej MB220 już to tak nie idzie ;/ Swego czasu zbierały mi sie resztki kukurydzy na tarczach ścinających i strasznie to blokowało maszyne ale opanowałem to i chodzi teraz lekko. Noże ostre ale tej wydajności, która miała maszyna sasiada jakoś nie ma. Cos tu jest nie halo żebym musiał kosić z prędkościa 3km/h (2 terenowa) bo na 3 teren traktor idzie 5km/h i zdycha. Gdzie szukać przyczyn tego stanu rzeczy? Da sie w tej sieczkarni cos podregulować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z MB 220 Dzisiaj, 11:00
  •  

#2 Share Ptaq

Ptaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny xD
    Interesuję się Gospodarstwem rolnym i wszystkim z tym związanym:)

Napisany 08 sierpień 2012 - 08:21

Problem z MB 220 Traktor sie zestarzał ot cała technologia :P A tak na serio to jak by była możliwości to przejrzyj sąsiada sieczkarnie i swoją i zobacz czy nie masz czegoś zbędnego ;) Mój sąsiad miał coś w tym stylu co ty mówisz z prasą ap41 ja miałem ap41 i lekko szła natomiast jego jakiś miał opór może łożysko zapieczone gdzieś nie wiem ale chodziła do końca ^^

#3 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 20:41

Problem z MB 220 Były typy na bodajże 8 czy tam 7 noży i nowsze na 12 sprawdź ile masz 12 wiadomo że ciężej będzie szło. Możliwe że u sąsiada jest wersja z mniejszą ilością noży.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2233 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 22:05

Problem z MB 220 hmmm no ja mam 12 noży a ile tam w tamtej było... juz ją sprzedał i sie nei dowiem. A moze zamiast kombinowac wymienic te sieczkarnie na wyższy model. MB300 ? da mi to jakis wzrost wydajności? Bo tak czytam od paru dni to forum i juz nic nie wiem

#5 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2233 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 13:05

Problem z MB 220 A jakiej szerokosci jest nowa stalnica do MB220? pisałem do baryczki w tej sprawie i od paru dni cisza...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 20:44

Problem z MB 220 zobacz w instrukcji może jest http://www.lely.com/...sten/index.html