Skocz do zawartości

Zdjęcie

koło do pługa

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawlik1m

pawlik1m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 13:54

koło do pługa witam posiadam pług 4skibowy grudziądzki jest to juz stary pług wiem czas myslec o czyms nowszym ale dopuki jeszcze chodzi bede nim dalej orał. Najwiękrzy problem tych pługów to to metalowe koło podporowe na tulejkach zawsze jakieś luzy piszczenie w czasie pracy zapychanie się jednym słowem wieczna udręka. I tu myślałem nad przerobieniem go na gumowe może wie ktoś gdzie takie koło kupić żeby miało zbliżone rozmiary do tego metalowego a może ma ktoś pomysł ja je zrobić

pozdrawiam i czekam na jakies info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koło do pługa Dzisiaj, 09:05
  •  

#2 Share 0711piotrek

0711piotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 16:00

koło do pługa muszisz odciac z felgi ta obrecz i przyspawac od koła gumowego i najlepiej troche wieksze to sie nie bedzie zapychac mój tata tak zrobił zaraz moze wrzuce fote to zobaczysz .

#3 Share pawlik1m

pawlik1m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 17:33

koło do pługa jak bys mógł to wrzuc tę fotkę byłbym wdzięczny

muszisz odciac z felgi ta obrecz i przyspawac od koła gumowego i najlepiej troche wieksze to sie nie bedzie zapychac mój tata tak zrobił zaraz moze wrzuce fote to zobaczysz .

a propo odciecia tej obreczy czy twoje koło jest na łożyskach czy w dalszym ciągu na tulejach jeśli na tulejach to taka przeróbka mnie nie zadowala

#4 Share 0711piotrek

0711piotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 20:06

koło do pługa http://www.agrofoto....w-unia-ibis-l4/ tylko ze ta felga jest z c 360 i cos jest przerobione bo ona była peknieta a u mnie koło było od poczatku na łożyskach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 20:11

koło do pługa w mojej okolicy jedzie się na pierwszy lepszy złom, za 50zł kupuje piastę jakąkolwiek, do tego koło z oponą, trochę spawania, i masz koło przy pługu na lata
z tego co pamiętam to często używane są piasty od fiata CC lub uno, ze względu na koszt zakupu oczwiście, jak i bezproblemowe dobranie felgi do tego zestawu, czyli np. szerokie koło 185/70/13 od poloneza

#6 Share tomek1976

tomek1976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 20:22

koło do pługa Najlatwiej zamontowac cale kolo z piasta od czegos. U mnie przy trzyskibowym od kilku lat z powodzeniem pracuje kolo od wartburga. Zdalo egzamin to i podorywkowy dostal od trabanta:). Porozgladaj sie na zlomach napewno cos znajdziesz co sie bedzie nadawalo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 21:29

koło do pługa Ja mam koło z piastą od Audi 80, 195-15 trochę za wysokie bo czasami ociera, ale jest git nie tonie i nie klei się obornik.