Polecane posty

farmtracker    10

Witam.

Chciałbym abyście w tym temacie pisali o wyposażeniu, awaryjnosc, CENIE, opcjonalnym wyposżeniu itp. ciagników marki new holland oraz case w przedziale mocy 70-80km. Bardzo prosze o szczere i przemyslane odpowiedzi a wzamian odwdziecze sie oceną profilu użytkowników którze pofatugują sie i mi pomogą. Piszcie o wszytkich modelach o ktorych wiecie w przediale mocy 70-80km. (chodzi mi o nowe ciagniki)

Mam jeszcze pytanie nie wiecie moze co to jest np. synchro shuttle power shuttle itp?

Edytowano przez krolikNH

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

Witam ja posiadam new hollanda td 5030 (82km )z 2010 r przepracowałem nim 660 mtg koszt takiego ciągnika to rzędu 125 tys w 2010 roku teraz mysle ze jakies 132 tys wyposażenie klimatyzacja skrzynia 12/12 radio tu nie ma co brać w tym ciągniku wyposażeniu bo nie ma co wziąść .nie jest to awaryjny ciągnik w okolicy u mnie chodzą takie 3 i tylko pierdółki jak wymieni serwis na gwarancji to juz później nie ma z tym problemu ujął bym to tak nie dopracowany w fabryce . Zaletą napewno jest to ze jest zwinny mało pali . minusy mało miejsca w koabinie tłumik trzeba przerabiać na słupek .. mułowaty jak na te 82km dopłóki się nie dotrze to masakara póżniej już lepiej natomiast pełną mocą ciągnie dopiero od 1500 obr. a co do spalania to w sieczkarni do kukurydzy spalił o 30 l mniej od c360 3p a było koszone tylko 2.5 ha i taka różnica .pierwszy serwis kosztuje 1100 zł jeszcze zależy od ciebie co chcesz wymienic drugi 2000 tys jak dla polskiego rolnika to nie jest mało przy tych zaropklach. tych ciągników schodzi najwęcej w polsce dlatego wydaje mi sie ze moga być póżniej tanie części

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No ja może Ci nie pomogę za bardzo ale moŻe przekonam do marki NH. Sam jestem posiadaczem 4 New Hollandów jednak większej mocy. Ale co do awaryjnoŚci to praktycznie nie miałem żadnej i oby tak dalej. Sprawują mi się znakomicie są to zwrotne, dobre i ekonomiczne ciągniki. Już w planach mam zakup kolejnego o mocy około 270km.

Mam nadzieje że co nieco pomogłem i przekonałem Cie do marki NH.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1

Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Witam ja posiadam new hollanda td 5030 (82km )z 2010 r przepracowałem nim 660 mtg koszt takiego ciągnika to rzędu 125 tys w 2010 roku teraz mysle ze jakies 132 tys

 

To jest cena brutto?? A nie orientujesz sie ile kosztuje 5020 albo t4.75 powerstar. Czy NH 5020 albo t4.75 mają skrzynie 40km/h

 

Mam jeszcze pytanie nie wiecie moze co to jest np. synchro shuttle power shuttle itp?


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

T5020 i T4 zależnie od specyfikacji mają albo 30 albo 40km/h, do wyboru przy zamawianiu.

Synchro to jest mechaniczny rewers a Power to hydrauliczny/elektrohydrauliczny [zmieniany pod obciążeniem]

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

A jakie są różnice miedzi t4.75 a t5020? I jaka jest ich cena

A wiesz może co to jest synchro command, dual command, split command?


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Synchro command będzie to zwykła skrzynia mechaniczna [zsynchronizowana] a dual będzie wyposażona w 1 stopniowy wzmacniacz momentu [czy jak kto woli 2 półbiegi]

Split command jest to skrzynia z T4000 która oferuje dodatkowo zmianę zakresów skrzyni zmienianą pod obciążeniem.

 

Różnice między T4 a TD5000 to są inne kabiny, inna konstrukcja tylnego mostu, T4 jest bardziej kompaktowy ale ma słabszy podnośnik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

znajomy przyprowadził niedawno t4.75 zgrabny ładny ciągniczek mały w t4 jest duzo lepsze wyposażenie niż w td ogólnie td nie jest udanym wynalazkiem new hollanda tdD były to ciągniki dobrze zrobione natomiast te co sa teraz sam mam i czytam opinie innych o tych ciągnikach to troszke mnie to odsuwa od nh pracu czasami td80d i ci powiem ze chyba wolał bym tamten ciągnik niżtd5030 podam ci takie forum gdzie masz opisane problemy które występują w td zależy do czego będzie ci potrzebny ten ciągnik ale na twoim miejscu wybrał bym t4 z racji tego ze cena jest ta sama i to co pisałem to cena brutto

ale napisz do czego jest potrzebny bo jesli ma to byc ciągnik pomocniczy to t4 ale jestli główny to wybrał bym td TO FORUM :http://***.com.pl/viewtopic.php?f=48&t=356

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

To ma byc ciagnik pomocniczy. Cena podana przez Ciebie wczesniej dotyczy wersji bez żadnego opcjonalnego wyposażenia i bez skrzyni 40km/h?? Napisałes: w t4 jest dużo lepsze wyposażenie niż w td. A dokładnie to co jest lepszego w wyposażeniu t4? Wiesz może ile kosztuje skrzynia 40km/h i ewentualnie rewers elektrochydrauliczny?


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

nie orientuje sie aż tak dobrze w cenach ale za 130 -140 tys czyli juz mówimy o t4 bys kupił w pełnym wyposażeniu rewers przy kierownicy ale to chyba jest mechaniczny w tym ciągniku nie wiem czy jest elektrohydrauliczny ze skrzynia 40 km/h no prównaj sobie nawet wilnik na yt t4 a td juz ci podaje :http://www.youtube.com/watch?v=1BthsDgMvBc w tych ciągnikach powinny robić amortyzowane osie bo jak bedziesz jechał to 40 km/h to będzie skakał przód .... przyjżyj sie to nawet na filmie będzie czasami widać ...:/ te małe ciągniki to strasznie sztywne ciągniki .. mysle że t4 pominien lepiej reagować na gaz ...http://www.landwirt.com/pl/uzywane,845988,New-Holland-TD-5040-Allrad.html td5020 ma gorsze wyposażenie ja cie do niczego nie namawiam bo to też new holland czy też sie będzie pierdzielił .. jak za takie pieniądze wiadomo powiem ci szczerze że teraz wolał bym dołożyć i kupić jd 5080r :) za 160 tys netto

 

chociaż jak kupisz jd to nie wyjdzie ekonomicznie jak na pomocniczy ciągnik lubi więcej wypić ale katotor ma i chyba nie narzeka ;) teraz kupić dobry ciągnik to jest nie lada wyzwanie bo dla fabryki liczy się byle sztuka a o mf niemyślałeś bardzo fajne ciągniki wyberz sie we wrześniu na agro show pogadaj z ludźmi na temat ciągników z dilerami ja tez powinienem tam być ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Na JD mnie nie stać :( A MF pewnie jest w cenie JD czy też mnie nie stać :( Zastanawiam sie nad DF NH albo ewntualnie farmtrac. W t4 jest opcjonalnie rewer chydrauliczny bo mam urlotke z nh i tam pisze.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

Bierz NH Farmtracki to jakieś składaki z tego co wiem badziew a DF to na podobnych zasadach do NH jest decyzja nalezy do ciebie ja bym wybral pomiedzy DF zetor NH tu powinienes byc w miare zadowolony nie ma co ciagnac dalej tematu :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Powiedz mi czy NH to nie składak ? Nawet nie posiadasz FT a już piszesz o nim takie opinie... Zresztą co Ty możesz o nim wiedzieć skoro pewnie nawet nim nie pracowałeś.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

 

BIERZ NH FATRAKI TO JAKIES SKŁADAMKI Z TEGO CO WIEM BADZIEW A DF TO NA PODOBNYCH ZASADACH DO NH JEST DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE JA BYM WYBIERAL PO MIĘDZY DF ZETOR NH TU POWINIENES BYC W MIARE ZADOWOLONY NIE MA CO CIĄGNĄĆ DALEJ TEMATU WYBRAŁ Z POŚRÓD TYCH TRZECH MAREK ;) POZDROWIENIA

 

No i co z tego że farmtrac to składak jak ma dobre podzespoły. Sam posiadam farmtracka 690dt wiec wiem. Z przeczytanych opini o nh i o farmtracku na agro foto to wybrałbym farmtracka i chyba tak zrobie.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

twoja decyzja powodzenia ... inczy ten ciągnik jak 60 siątka ... z tego co wiem to tylko w nich są skrzynie dobre i most ... reszta to tol nie wypał bierz se tego farmatracka.... i po co pisać kolejny temat i zaśmiecać forum już były takie taty ciągników do wybory jest od groma ... kubota df farmer .... farmatrak ... nh zetor ja poczytałem opinie pogadałem z ludzmi i tak padło na mój wybór każdy niech podejmuje własne decyzje a nie żebym ja wybierał za ciebie mówie ci moje opinie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Perkins to niewypał ? Ciekawe jest to co opowiadasz. Pisz dalej chętnie posłuchamy opinii 15 latka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Casejx80 Nie wypał nie uzytkujesz to nie wiesz jak pracuje Farmtrac tak sie składa że mój testowany jest ekstremalnie jazda bez balastu z trzema belami w turze ładowanie obornika orka troche koszenie prasowanie bel wozenie ustawianie takie różne pierdulki zwir itp to jest dobry traktor jak za tą cenę wiadomo sa awarie ale pokaż mi traktor w którym nie masz awarii ?? ma dobre podzespoły itp więc prosze cie przestań opowiadać o nie wypałach testy mój przeszedł ma zaraz 600mth i nic nie pękło :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

Najwazniejsze pytanie to tak naprwde do jakich prac będziesz go używał.

Najwiecej dowiesz się od przedstawiciela dilera. Ja wybrałem ciągnik z serii t4000 deluxe, sprawuje się swietnie! Zależało mi na zwrotnym ekonomicznym ciągniki i taki dostałem. Nh ma do wyboru wiele serii wiec napewno coś znajdziesz dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

twoja decyzja powodzenia ... inczy ten ciągnik jak 60 siątka ... z tego co wiem to tylko w nich są skrzynie dobre i most ... reszta to tol nie wypał bierz se tego farmatracka.... i po co pisać kolejny temat i zaśmiecać forum już były takie taty ciągników do wybory jest od groma ... kubota df farmer .... farmatrak ... nh zetor ja poczytałem opinie pogadałem z ludzmi i tak padło na mój wybór każdy niech podejmuje własne decyzje a nie żebym ja wybierał za ciebie mówie ci moje opinie ...

 

Jęczy jak 60siątka?? To ty go chyba na oczy nie widziałeś. Farmtrac 675dt jest przynajmniej stabilny założe do niego tura i wiem że sie nie wy***ie. Oglądałem film na yotube jak taki nh z balotem sianokiszonki na turze na bardzo utwardzonym podłożu jak cofał to zamielał dopiero jak operator wyprosował koła to pojechał. Fakt że neped był nie włączony ale co bedzie jak wiedzie nim na podmokłą łąke? Albo trzeba bedzie wywalać obronik w błocie albo przewieźć balota przez błoto? Kicha


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Farmtracker@ powiedz mi kolego jaki to model NH ? :D pewnie t4.55 ? No to nie przyrownuj go do farmtracka bo ten NH ma cos kolo 60km a tura mial zaje******. Takze takie głupie opinie ze widzialem takiego i owego to sobie wsadźcie. Jak nie użytkujesz owego ciągnika to sie nie wypowiadaj. :D Posiadam 4 NH i piąty już w drodze i znam ich możliwości.

  • Like 1

Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Brawa dla Prezesa świete słowa... :) Jak by do tego NH zaczepił obciążnik to by nie mieszał proste jak jeba*** !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

rfarmatacker widze ze jests fanem sowojego ciągnika i piszesz głupi temat jaki ciągnik a każdy wie ze wybierzesz kolejnego farmatracka więc poco ta głupia rozmowa ja osobiście nie jestem fanem jakiś wynalazków ja mam wybór za sąbą jestem zadowolony jak jak byś nabrał pełną łyche na farmataca to też by go nosiło myślisz ze co zakładasz przednie opciążniki na tylny tuz i praca z turem jest wydajna i przyjemna widuje te twoje ciągniki na pokazach i w porównaniu do nh sie ten ciągnik nie umywa a;le jak chcesz pracjusz u nas w gmnije z 10 ciągników marki new hollad i nie moge powiedzieć żeby ktos narzekał moje zdanie jest taki jak do moałego gospodarstwa czy na ciągnik pomocniczy to tylko nh zwrotny mało pali zgrabny nie drogi mało awaryjny bo wszystko co się rusza jest awaryjne .. a jak na ciągnik główny to wybrał bym cos z jd 6630 i jak wychodzi najbardziej ekonomicznie bo nh mało pali w lekkich pracach a jd wychodzi ekonomicznie w ciężkiej robocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jakbyś mógł trochę bardziej zrozumiale pisać, to nikt by się nie obraził.

 

2 Widzisz Ty tylko możesz te ciągniki pooglądać na pokazach, natomiast my mamy je na podwórku i wiemy jak pracują. Więc naprawdę jak tym ciągnikiem nie pracowałeś to zamilcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam td 5030 i ciągnik bardzo zgrabny problemów żadnych nie miałem chyba bezpiecznik jeden mi poszedł a tak nic więcej na paliwożerność nie nażekam chodzi głównie w turze i lekkich pracach:) ciągnik godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

Jakbyś mógł trochę bardziej zrozumiale pisać, to nikt by się nie obraził.

 

2 Widzisz Ty tylko możesz te ciągniki pooglądać na pokazach, natomiast my mamy je na podwórku i wiemy jak pracują. Więc naprawdę jak tym ciągnikiem nie pracowałeś to zamilcz.

a ty gdzie słyszałem złe opowieści o nh z gazet czy może ploty na wsi ? ja pracuje nh i wiem cos na temat tego ciągnika i wiem ze mogę go polecić jak by farmatrack był by tak zaje... to by miał większą sprzedaż a tak odnajduje sie gdzieś na końcu listy sprzedaży ?i jak to wyjaśnisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj