Zaloguj się, aby obserwować  
piotrursus355

Co mozna zrobić na 2 ha ziemi ??

Polecane posty

Witam.

Założyłem tutaj temat taki ponieważ mam 2 ha ziemi w 3 kawałkach i nie wiem co na nich zrobić aby przyniosło troche zysku. Kiedyś uprawialismy na polach warzywa.

Proszę o pomoc co mozna na nich zrobić, nie tylko musi być rolnictwo jakieś może atrakcje dla turystów.

Pozdrawiam Piotr ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Może jakieś gospodarstwo agroturystyczne z hodowlą kilku koni albo tor do jazdy off road, tor dla quadów... Dużo by wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

konopie indyjskie ponoć przynoszą niezły zysk... :P a tak na poważnie to kiepsko trochę, bo areał mały i w 3 kawałkach :/ może znów warzywka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

jakas specjalna uprawa moze, szparagi? albo pastwisko, pare jalowek :)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Dosyć kosztowna w rozpoczęciu, ale podobno bardzo opłacalna-hodowla ślimaków i eksport m.in. do Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Proponuję truskawki, aby nie ryzykować dużych pieniędzy zacznij od najmniejszego kawałka. Mój sąsiad ma 2 ha truskawek i jako zajęcie po pracy nieźle mu to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Może jakieś gospodarstwo agroturystyczne z hodowlą kilku koni albo tor do jazdy off road, tor dla quadów... Dużo by wymieniać.

 

 

nie ma sensu robić toru bo to trochę kasy kosztuje a zysk nie wielki. Sam mam 2 crossy i nie chciałbym jeździć na takim torze parę razy do koła bo trochu nudne to by było. Dużo lepiej w pola i hajda ho :D Także odradzam coś takiego.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Dziś warzywa są drogie a jak to w mieście nie każdego stać na wszystko.Podziel na kawałki ziemię i oddaj każdy kawałek z osobna w dzierżawę ,mieszczuchy będą miały własny ogród i ucieche w wolnych chwilach a ty kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

"kto handluje ten żyje"

wg mnie to najważniejsze coś robić. wyhodujesz to jedź na bazar sprzedaj jako zdrowe bez chemii. jak siądziesz z rękami pod d... to nic nie zarobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Wszystko zależy od samiej ziemi, rejonu polski, popytu na ziemię, położenie pola, kalsa gleby takze wiele czynnkików od ceny się znajdzie u mnie zmiena bardzo droga nie jest (na razie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz jedyne wyjście to uprawa warzywek i ziemniaka wczesnego bo sprzedaż ziemie kasę weżmiesz tylko raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@rolnik wiem od czego zależy cena pola bo sam oglądam się za kupnem pola :) w moich okolicach jeeest bardzo droga.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Wszystko zależy od samiej ziemi, rejonu polski, popytu na ziemię, położenie pola, kalsa gleby takze wiele czynnkików od ceny się znajdzie u mnie zmiena bardzo droga nie jest (na razie)

 

to pozazdroscic jak ziemia nie jest droga i jak jest gdzie kupic kupuj ziemie bo wiadomo ze podrozeje u nas to bardzo malo chetnych jest sprzedac a kupujacych jest zbyt duzo ceny to sie trzymaja 30 tys ale nie ma gdzie kupowac tej ziemi ziemia nie sprzet ze sie da doprodukowac niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Proponuję truskawki, aby nie ryzykować dużych pieniędzy zacznij od najmniejszego kawałka. Mój sąsiad ma 2 ha truskawek i jako zajęcie po pracy nieźle mu to wychodzi.

 

Z truskawkami to niestety fajna sprawa jak sie z boku stoi i patrzy :) jednego roku 4zl/kg, nastepnego 1zl/kg, a cena ropy/robocizny/srodkow ochrony/nawozow itd raczej nie spada.

 

Sprzedaj to będziesz miał około 30 tys zł

 

Miec ziemie i ja sprzedac, jeszcze taka mala ilosc to, imo, glupota. Juz zdecydowanie lepiej

 

oddaj każdy kawałek z osobna w dzierżawę

 

(jesli samemu sie nie chce na niej nic robic)

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj