Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ kierowniczy MTZ 80

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JPR

JPR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 09:21

Układ kierowniczy MTZ 80 Czy wy też macie problemy z układem kierowniczym? U mnie jest jeden taki mankament, że strasznie rzuca mnie po drodze i zastanawiam się z tatą czy orbitrol pomoże czy też lepiej wymienić kolumne kierowniczą ? Będe wdzięczny jeśli ktoś podpowie co zrobić ,może ktoś miał kiedyś taki problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ kierowniczy MTZ 80 Dzisiaj, 17:25
  •  

#2 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 11:04

Układ kierowniczy MTZ 80 Przenieś siłownik na dół, bezpośrednio pod wąsa od zwrotnicy koła, siłownik podłącz pod ten rozdzielacz co masz na kolumnie, i powinno być dobrze

#3 Share JPR

JPR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 11:47

Układ kierowniczy MTZ 80 Wielkie dzięki będę już działał :)

#4 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 21:34

Układ kierowniczy MTZ 80 Ja mam z przednim napędem i to zrobiłem i można jeździć na 9-tym biegu na pełnym gazie i prowadzi się bez problemów jak chcesz to wrzucę parę fotek. :rolleyes:

#5 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 22:04

Układ kierowniczy MTZ 80 Jak mozesz to wrzuc bo tez jestem ciekawy

#6 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 07:30

Układ kierowniczy MTZ 80 Jak tylko będę miał chwile to wrzucę bo jestem w trakcie żniw :rolleyes: .

#7 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 14:59

Układ kierowniczy MTZ 80 Oto zdjęcia :

Załączone miniaturki

• IMG_0131.JPG
  • IMG_0132.JPG
  • IMG_0133.JPG
  • IMG_0135.JPG
  • IMG_0136.JPG

Edytowany przez Biznez404, 07 sierpień 2012 - 15:39.

#8 Share JPR

JPR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 10:17

Układ kierowniczy MTZ 80 Dzięki za fotki , przydadzą sie

#9 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 16:34

Układ kierowniczy MTZ 80 Ile cię to wyniosło ? Od czego siłownik? robiłeś coś jeszcze oprócz przymocowania siłownika tam i węży do tego rozdzielacza? Przerabiałeś coś, wyrzucałeś?
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#10 Share JPR

JPR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 21:30

Układ kierowniczy MTZ 80 a może wiesz czy idzie zlikwidować luzy na ślimaku i na zębatce serwo ( bo na tym są największe luzy) czy musi być przerabiane na tłok czy może zostać na starej kolumnie ?

aha i jeszcze jedno czy przez ten tłok zlikwidowałeś luzy całkowicie czy troche zostało. jak sie zachowuje na rozgrzanym oleju ?

Edytowany przez JPR, 08 sierpień 2012 - 21:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 21:50

Układ kierowniczy MTZ 80 @klama Siłownik to prawdopodobnie od Bizona kupiony,używany za niewielkie pieniądze, zakup węży w agromie razem mnie to kosztowało około 200zł no i do tego trzeba było nagwintować otwór w przednim moście do wąsa ucho sam dospawałem
@JPR http://www.agrofoto....erwomechanizmu/ w 7 poście są zdjęcia jak wyregulować przekładnię ślimakową.
tak jak Ci pisałem wcześniej przy tym siłowniku można jeździ na 9-tym biegu i prowadzi się ciągnik elegancko. Cały "pic" polega na tym, że koła są trzymane przez siłownik co nie pozwala na rzucanie po drodze. I jeszcze jedno na główkach / drążkach kierowniczych musisz (jak masz) usunąć luzy. :rolleyes:

Edytowany przez Biznez404, 08 sierpień 2012 - 21:58.

#12 Share JPR

JPR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 23:29

Układ kierowniczy MTZ 80 na drążkach sie trzyma sztywno tylko że ja mam ten problem z tą kolumną, dzisiaj z beczką miałem problemy jechac bo żucało po całej drodze i trzeba to zlikwidowac jak najszybciej, niemielismy czasu bo żniwa były i trudno wogule coś zrobić w tym okresie z mechaniki

aha i jeszcze jedno a czy ten siłownik wogule pomoże jak nie jest sztywno na slimaku i zębetce ? bo tam jak sie dokręci(od przodu jest taka sruba i kilka podkładek tam gdzie podłączyłeś te węże) tak porządnie to mało rzuca po drodze ale bardzo ciężko sie kieruje i wtedy ten serwo mechanizm wogóle nie pomaga

a czy lżej sie kręci jak jest ten tłoczek ?

dzięki za fatyge wkrótce sie do odezwe :)

jeszcze jedno jak nagram to jak sie prowadzi to pokaże jakie to jest utrudnienie :) ale to niebędzie zadowalająca grafika (samsung monte heh)

Edytowany przez JPR, 09 sierpień 2012 - 23:40.

#13 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 07:35

Układ kierowniczy MTZ 80 Kolego JPR podałem Ci wyżej adres tematu tam są zdjęcia jak regulować ślimak z zębatką i regulacja układu kierowniczego , tą nakrętkę dokręcasz momentem 2kgm następnie luzujesz o około 1/1 obrotu tak podaje książka. Lżej się kręci na dolnym siłowniku sprawdzi też pompę może słabo daje .Moim zdaniem nie duży koszt efekt jest nie porównywalny . :rolleyes:

#14 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:42

Układ kierowniczy MTZ 80 Dzięki za odpowiedź. Jaki skok ma ten siłownik? On jest od wspomagania w bizonie ?
KPK - Ochrona

#15 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:34

Układ kierowniczy MTZ 80 Prawdo podobnie od wysuwu motowideł. :rolleyes:

#16 Share JPR

JPR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 00:02

Układ kierowniczy MTZ 80 udało nam się dzisiaj ustawić ten slimak i aż tak nie rzuca jak przedtem ale zawsze coś , zobaczymy jak się spisze w transporcie z przyczepami :) może jak będzie chwila czasu to założymy ten siłownik , może będzie lepiej :P

#17 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 21:48

Układ kierowniczy MTZ 80 Mógłbyś zmierzyć skok tego siłownika i cała długość na wsuniętym? Byłbym wdzięczny :)
KPK - Ochrona

#18 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 14:52

Układ kierowniczy MTZ 80 ale do mtz to nowy siłownik nie jest chyba aż tak drogi i pasuje bez problemu a z tego co wiem to tak u mnie przy mtz skok jest 18 cm ale na allegro piszą ze ma 20 cm a co do bizona to od wspomagania ma 20 cm a od motowideł 25 cm ;) jezeli się mylę to mnie poprawcie :)

#19 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 20:14

Układ kierowniczy MTZ 80 Tak, ten mój siłownik ma skok 25cm, a oryginalny 20cm także troszeczkę różnicy na skrętności pewnie będzie po prostu taki miałem i taki założyłem ale w porównaniu do siłownika na kolumnie to jest dzień do nocy pozdro :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:41

Układ kierowniczy MTZ 80 Jak się w którymś temacie pytałem (albo ktoś pytał) czy można inny siłownik podłączyć pod ten rozdzielacz to ktoś napisał że nie można, nie będzie działać...to dlaczego, się pytam, to działa? Nawet i tą dziurę od spodu już sobie upatrzyłem do mocowania siłownika tak jak na fotkach. Już wiem co następne będzie przerabiane w czerwonej strzale :)

Dodaj odpowiedź