Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przystawka do pługa to sie opłaca ?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 22:10

Przystawka do pługa to sie opłaca ? Mam pług 3 grudziądz stary 80 lata miałem go do mojej 60, czy warto kupowac przedłużke do niego na 4 skiby jak kupiłem właśnie z agromy kutno pojechałem do "kowala" i powiedział mi po co to kupiłem (nawet nie spojrzał) podobno że współgra ze starym pługiem i już nie jest to czy ktoś z Was miał podobny problem ?
Ps. do modów załozyłem nowy bo stary temat chyba odstraszał :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przystawka do pługa to sie opłaca ? Dzisiaj, 15:48
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 22:14

Przystawka do pługa to sie opłaca ? Kowal raczej ma rację. Wujek dołożył i nie był zadowolony. I jeszcze musiał przerabiać bo była za krótka.

#3 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 03 sierpień 2012 - 23:11

Przystawka do pługa to sie opłaca ? Sąsiad przymocował do pługa 3 skibowego czwartą skibę i tak już kilka lat orze Ursusem 5314; jednak inny znajomy zrobił tak samo i przyczepił go do SAME o mocy 75 KM- po spotkaniu z kamieniem powiginał się pług. Nie wiadomo co może sie stać, ja jednak nie polecam tego bo rama może nie wytrzymać.

#4 Share Przemo7711

Przemo7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja

Napisany 03 sierpień 2012 - 23:49

Przystawka do pługa to sie opłaca ? takie doróbki nie są dobre lepiej jak fabrycznie jest zrobione jak sie nalezy ojciec jeszcze kiedys do pluga 2 skibowego dolozyl 3 skibe i oral 60 to kilka razy to przerabial bo jak napotkala jakis lepszy kamien czy cos to potrafila sie wygiac
ZETOR TEAM

#5 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 06:40

Przystawka do pługa to sie opłaca ? jam mam tak zrobione od 8 lat kowal mi to zrobił i spi***lił robotę pług nie chciał iść w ziemię,dopiero inny gość wziął pług poprzerabiał i teraz śmiga elegancko

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#6 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 21:16

Przystawka do pługa to sie opłaca ? pług powiększony o jedną skibę śmiga jak złoto jest cięższy niż wcześniej wiec lepiej wchodzi no i oczywiście brakuje tylko nowych lemieszy i będzie bomba

#7 Share GazoMichal

GazoMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 09:48

Przystawka do pługa to sie opłaca ? Witam Miałem pług z lat 80-tych trzy skibowy. Ciągnik nie miał co w nim robić (81km). Do pługa została dospawana 4 skiba. Wszystko bardzo ładnie chodziło u mnie, a teraz u innego rolnika. Przeróbka będzie miała pewnie z 8 lat i rocznie około 50 do 80ha ora. Zastąpił go u mnie nowy z UG czteroskibowy. Jeżeli masz okzaję cenową to warto przerobić, jeżeli jest inaczej to lepiej sprzedać i kupić oryginalne 4 skibowe. Pamiętaj zawsze istnieje ryzyko, że ktoś źle zrobi przeróbkę, albo z kiepskich jakościowo materiałów. Jeżeli przerabiany pług jest od prywaciarza to lepiej darować sobie dospawywanie skiby. Najprawdopodobniej nie wytrzyma plug takiej przeróbki. Ja miałem stary pług z UG, czyli dobry materiałowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Damianooo134

Damianooo134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja<br />Rolnictwo<br />Tuning

Napisany 27 listopad 2012 - 20:43

Przystawka do pługa to sie opłaca ? Ma ktoś fotki takiej dokładki do UG 3 skiby?Jak to się sprawdza w praktyce??:)

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 20:47

Przystawka do pługa to sie opłaca ? Z tego co wiem to dostawka jest tylko do pługa UG do średniej orki z lemieszem na dwie śruby.

Teraz są do średniego i dużego.

http://otomoto.pl/bo...ga-A215488.html

Edytowany przez seweryn20, 27 listopad 2012 - 20:52.

KPK Kumurun Team

#10 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 11:02

Przystawka do pługa to sie opłaca ? Ja po kupnie większego ciągnika miałem dylemat kupić jakiś przechodzony czy do mej 3 jki uni dostawkę i kupiłem dostawkę kompletną teraz widzę cena 620 zł plus dowóz wyjdzie prawie 800 kupiłem w www.agro-bis.pl jest zdjęcie możesz zobaczyć wszystko pasuje tylko szlifierka i spawarka dokładnie ustawić długa poziomnica pomiary porobić dospawać tą blachę na tył naszego pługa skręcić śróbami i w pole na razie nic nie odgieło się równo kryje jedynie lemiesze te tanie to pękały albo wyginały się na kamieniach teraz mam te lepsze to trzymią ,jest mały dylemat sprzedać swój a kupić inny przechodzony czy dokładka bo koszt 800 zł to tyle dostaniesz za cały pług 3 skiby

#11 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:23

Przystawka do pługa to sie opłaca ? powiem tak chyba się opłacało pług śmiga jak złoto, po jesiennej orce uważam że jest oki

#12 Share Damianooo134

Damianooo134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja<br />Rolnictwo<br />Tuning

Napisany 04 kwiecień 2013 - 19:03

Przystawka do pługa to sie opłaca ? Ma ktoś zdjęcia pługa UG 3 plus ta dokładka?Bardzo mnie to interesuje,gdyż FT "śmieje" się z tego pługa a jedna nówka kompletna słupica leży w garażu i myślę czy by czegoś nie wymodzić niskim kosztem:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 14:27