Zaloguj się, aby obserwować  
sygala

Żmijka (przenośnik ślimakowy) do zboża

Polecane posty

sygala    0

Witam

Chcialem zbudować żmijke do zboża mam tylko kilka pytań z tym związanych. zmijka bedzie budowana z kółek o średnicy 200 mm niestety niewiem jaki otwór powinien być na wałek?. wałek mam fi 22mm czy nie bedzie za cienki. jaki skok najlepiej uzyskac? czy gróbośc tych kółek 1,3 mm nie bedzie za mała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po co tak wielka żmijka.

Rura powinna być minimum 220 mm. Wałek zdecydowanie za cienki. Powinna być rura 50-60mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

wiem że troche za gruba ale takie kółka miałem możliwosc załatwic bez problemu, pozatym przecież jak kółko 200mm przetne i zaczne rozciągać to chyba straci na średnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

A ja kupilem dwie złączki po dwa metry za350 zl sztuka dolny kosz za 150 kola pasowe za 100.silnik miałem osłone pasków tez wyłacznik tez podstawe zrobiłem i mam żmijke za tysiaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

No własnie mnie to bedzie kosztowało podejrzewam jakieś 300 zł. ponieważ mam dużo elementów własnych ( silnik .wałek , blache na kosz) koszta ponosze tylko za materiał na rure i te kółka.

To możesz mi zmierzyć grubośc wałka i skok zwoju??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margoy    0

Kolego powiem Ci ze możesz próbować zrobić sam ale efektów nie oczekuj Kup jakąś używkę za 1tyś doprowadź do ładu i bedzie ok Szkoda twojej roboty nerwów i czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Kolego Sygala, jutro specjalnie rozmontuję Ci swoją żmijkę i pomierzę skok oraz średnicę osi bądź rury. Wszelkie zdjęcia też podam. Tymczasem mogę podpowiedzieć że u siebie stosowałem rurę (średnicę podam jutro) - dlaczego? - jest bardziej wytrzymała na wyginanie w porównaniu z prętem pełnym/drutem, no chyba że mówimy o jakiś specjalnych utwardzanych osiach. Druga sprawa to waga a przy 6 metrach potrafiło by ważyć. Dalej... krążki rozciągnięte (skok) nie stracą na średnicy, pod warunkiem że dasz je prostopadle miejscowo do osi (pręta, rury) Jeśli robisz żmijkę składaną czyli np. 3 x 2m no to wiadomo rury w których chodzi ślimak musi na końcach mieć łączenie - "flansze". Gotowe już żmijki przy łączeniu mam zrobione w prosty sposób - przy końcach rury jest dosłownie 10 cm osi na wymiar wewnętrzny rury - łaczy się jakby dwie rury żmijek i już masz 4 metry żmijki, na zewnątrz łączysz flanszę i obudowa równierz 4 metry. Dodam Ci jeszcze że warto minimalny odstęp zostawić między ślimakiem a rurą zewnętrzną - potrafi na małym odstępie ocierać i mielić żboże. Jeśli jakoś mogę pomóc to proszę pisać moja samoróbka ma około 7 lat i nic nie zmieniałem jeszcze. A co do wypowiedzi w stylu nie rób tylko kup na przykładzie tak prostej maszyny to poprostu... http://ememe.pl/data/gfx/pictures/large/1/2/121_1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

sorry źle się okresliłem to nie wałek a właśnie rurka do wody 22mm średnica zewnętrzna, tylko czy nie za mała ta średnica? a kółka nie będą za cienkie 1,3mm? mógłbyś jeszcze określić mniej wiecej ile tego luzu pomiędzy ślimakiem a rurą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

rurka u mnie jest calówka czyli że twoja będzie w sam raz. Ogólnie jak porównywałem swoje do fabrycznych to moja jest jakby za gruba z zewnątrz (obudowa żmijki). Same kółka z których robiłem ślimak/żmijkę mają średnicę 20 cm i to jest jednak za dużo... w oryginale to będzie od 13 cm do około 18 cm max. Skok ślimaka u siebie dałem 13 cm a wydaje mi się że jeśli zrobił byś nawet do 15 to przy mocniejszym silniku i tak problemu nie będzie. Co do luzu między ślimakiem a obudową żmijki to pół milimetra po każdej stronie (czyli milimetr razem) spokojnie zda egzamin. Problem jest jeden w tego typu przenośnikach - mimo wszystko zawsze jakiś odsetek zostaje zmielony / połamane nasiona, fakt jest tego mało ale zawsze. Jeśli dasz większy odstęp np 1mm po każdej stronie czyli dwa razem to po prostu jakaś ilość będzie spadać na dół, coś w rodzaju poślizgu jeśli można to tak nazwać ale z kolei może nie mielić tyle ziaren a wydajność spadnie tak że nawet tego nie odczujesz więc pomyśl o tym też. Jest też ciekawa rzecz odnośnie czyszczenia ziarna w żmijce - otóż można zamontować na jakiejś długości żmijki kratkę z bardzo drobnym sitem tak żeby kurz lub mąka przez to przelatywała (powiedzmy kratka 20cmx10cm) do tego worek i na ilości np 50 ton masz worek tego odpadu który można i tak ześrutować. Mielenie ziarna pojawia się też jak masz wysokie obroty na silniku (ale wiadomo redukcja na kole pasowym lub łańcuchowym) jeśli dasz silnik ok.1500obr/min lub 3000 obr/min to potrafi zmielić dobrze ziarno, ale gdybyś dostał starszy typ silnika 1000obr i zredukował go 3 lub nawet 4 razy to fajnie to wyjdzie. Zawsze można też 1500obr zredukować 5 razy i na to samo wyjdzie. O tym że silnik 3 fazowy to nie trzeba chyba mówić... no i fakt że silnik dajmy na to DLA PRZYKŁADU 2kw sprawdzi się na 2 metrach / 4 też fajnie ale przy 6 metrach może się zapchać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Myślę że jak sami robicie to raczej nie macie setek ton i może moja rada się przyda ja mam roboty do żmijki ok 40 -50 ton i kupiłem z rurą 14 cm mam razem z wózkiem to samemu przemieszczam ją nie kiedy przydało by się ustawić podwiesić bez wózka ale sporo waży ,np ładuję 6 ton pszenżyta 0k 20 min gdybym wiedział jak i co to bym sobie kupił 10 góra 12 cm rura może 5 czy 10 min dłuższe ładowanie ale lżejsza do podwieszenia ustawienia ,jak na swoje potrzeby nie róbcie z grubych rur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

Jeszcze jedno pytanie czy na długości 6 metrów nie trzeba będzie wstawiać łożyska w środku?.jakiej grubości rure dać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja miałem 12 metrów bez łożyska. Średnica żmijki była 180.

Grubość ścianki rury 2mm. Ślimak mniejszy od rury 20 mm.

Czyli ślimak 180 a rura 200mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

Czy mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć jakiej wielkości otwory wykonać w tych krążkach żeby je nawinąć na rurke 22mm i uzyskać przy tym skok jakieś 10-15 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

możesz wyciąć jeden krążek (otwór w nim) i próbować co się stanie po rozciągnięciu, ale średnica nie zmieni się. Najlepiej by było gdybyś w środku wyciął idealny otwór o srednicy takiej jaka jest zewnętrzna średnica rury która będzie osią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Chcesz zrobić żmijkę o długości 6 metrów, to rura min. 35mm, bo 22mm to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj