error44

Prasa MF 15-8 nie wiąże

Polecane posty

error44    0

Witam mam problem z prasą MF 15-8 , a mianowicie prasa nie wiąże na lewą stronę.

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambo21    0

Witam. Jakieś 2 tyg temu kupiłem właśnie taką prasę i podczas pruby koło stodoły zauważyłem że wychądzą mi nie równe kostki tzn z jednej strony jest dobrze nabita kostka a z drugiej strony nie jest i sznurek z tej strony jest luźny i niektóre kostki się rozwalają.

Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

Na którą stronę nie dobija ?? U mnie była to kwestia ustawienia tych drewnianych wideł. Były już zbyt krótkie i nie dobijało od strony koła. Dorobiłem nowe dłuższe o ok 5cm i jest ok. Ja je mam teraz w ostatniej dziurze (tzn tej od strony koła). Może u Ciebie wystarczy tylko przestawić je jak masz np w środkowej.

 

P.S. Jak już coś poprzestawiasz to zakręć prasą ręcznie i sprawdź czy przypadkiem nie będą miały kolizji z tłokiem.

Jako przestroga podpowiem, że w wypadku każdego jakiegoś łańcucha masz instrukcję obrazkową odnośnie poprawnego ustawienia wideł i iglic na klapie od tej skrytki na sznurek. Ojciec na własnym portfelu przekonał się jakie to ważne, a ja się teraz męczę i naprawami

Edytowano przez fubus84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambo21    0

No właśnie u mnie też od strony koła nie dobija. A te drewniane widły też zrobiłem nowe bo stare też się wytarły i były jakieś 3cm krótsze niż powinny, tylko na razie nie sprawdzałem czy to pomogło bo ciągle pada. A jakby to nie pomogło to na które dziury te widły przestawić od strony koła czy od strony podbieracza? Teraz dalej założyłem na środku tak jak były przedtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambo21    0

Ok dzięki za rady. Mam nadzieję że to pomoże. A tak ogólnie to jak oceniasz tą prasę? Jakie usterki Ci się przydarzyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

ja mam 20-8 (to w sumie to samo tylko szerszy podbieracz mam). Z usterek to w zeszłym roku wypadłą mi rolka z iglicy, a w tym strzelił łańcuch i tu są szkody, bo ojciec poskładał na szybko i nie sprawdził dokładnie.

Poza tym to bardzo fajna prasa. Idzie płynnie i nie kopie ciągnikiem (mf 255), a jak już zaczyna nim kopać to znaczy, że na za ciężko. Słomę to śmigam sobie na 2L - 3L a jęczmienną nawet i na 4L i ok 1500-1700obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek113    6

Witam. Ja mam też taką prase tz. mf 20/8 i  pracuje tak samo z mf 255 , prasa super jak ją wyremątowałem 9 lat temu tak mnie jeszcze nie zawiodła . Jak byś miał pytania to mogę Ci co doradzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pampas    0

Panowie może powiecie jak ją ustawić bo nie wiąże mi z jednej strony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

robiłeś coś przy niej ??

Ja miałem fajny przypadek: po wymianie nożyków przestała wiązać z jednej strony i musiałem zmienić sznurek na inny (miałęm TUR-a, a teraz mam jakiś czeski).

Jak nożyki były tępe to przy obcinaniu sznurek się trochę strzępił i supeł się zaciągał, a potem jak był równo obcięty, to się ześlizgiwał podczas wypychania bala. Supłacz go zaplątał prawidłowo, tylko jak się sznurki już naciągały później to się czubek wyślizgiwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek150060    0

Witam Serdecznie 

Nie chce zaśmiecać forum wiec odświeże ten post.

Sprawa jest taka że potrzebuje pomocy w sprawie własnie takiej prasy.

Mianowicie potrzebuje zdjecia jak ustawiony jest kazdy z lańcuchów oraz odpowiednia długość drewnianych wideł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

Najważniejszy to będzie chyba ten napędzający  aparaty wiążące. Ma być tak ustawiony żyby po zadziałaniu aparatów iglica wyłaniałą się z podłogi tuż za tłokiem, bo inaczej możesz mieć tak jak ja. Jak otworzysz klapę z tyłu to powinieneś mieć rysunki jak powinno to wyglądać. Jak nie masz to postaram się cyknąć fotkę u siebie jak wrócę z pracy. Drugi to ten co napędza górną przekładnie, Nie pamiętam czy on też jest na instrukcji, ale trzeba to tak ustawić żeby wydły nagarniały materiał, jak tłok się cofa i zdążyły potem się podnieść.

A widły drewniane to ja robię na 60cm (wychodzi mi 57 do środka górnej śruby. Jak zrobisz za długie to tłok może o nie wadzić, jak nie zdążą się podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim niedawno kupiłem taką prasę 15 8 , i mam do was pytanie czy u was też tak jest że zanim kostka wypadnie z komory to jest luźno związana a jak wypadnie to dopiero się kostka wydłuża a sznurek napina, czym to jest spowodowane że nie jest ona już w komorze mocno zwiazana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie z serii " Wakacyjna nuda " . Wszystkie prasy tak mają . Wystarczy chwila obserwacji działania prasy . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie bo w kilku co widziałem kostka była związana mocno już w samej komorze a przy mojej mf bardzo luźno zawiązuje i problem w tym że nie mogę zrobić lekkich kostek (na małym zgniocie) bo się rozwalają tylko żeby kostka się nie rozwalała muszę zgniot ustawić prawie do maximum, a kostki wychodzą strasznie ciężkie, u mojego kolegi w deutz fahr są leciutkie i dobrze związane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aha , to skoro wiesz lepiej i znasz odpowiedź , to po jakie licho pytasz ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytam się bo chce wiedzieć czy wszystkie mf tak wiążą i nic na to nie poradze,  czy tylko moją jest coś nie tak i da się to jakoś wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

ja robię kostki po 10-12kg i jakoś się trzymają, ale fakt, że trzeba uważać przy rzucaniu. Jak go bardziej dognieciesz to będzie się lepiej trzymał.

A co do sznurków to też mam luźne na początku

Edytowano przez fubus84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdytaL    0

Dobry wieczór; szukam polskiej wersji podręcznika użytkownika dla tej prasy; czy ktoś dysponuje?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pampas    0

Panowie nadal nikt nie napisał co zrobić żeby wiązała ja mam podobny problem że nie wiąże na jedną stronę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

najpierw trzeba ustalić dlaczego nie wiąże. Nie owija ci przypadkiem supłacza sznurkiem ? Jeśli tak to mogą nożyki być tępe, albo źle ustawione i sznurek rwie. Popatrz na ile wychylają się obie dźwignie pod supłaczem. Powinny wyjść dość sporo poza niego, żeby mogły zrzucić supeł.

Jak będziesz ja "odpalał" w tym sezonie to wszyć sobie na podbierasz trochę słomy i niech ci ktoś pokręci kołem, a ty patrz co się dzieje jak zadziałają aparaty. porównaj moment startu, ułożenie sznurka, zaplatanie i zrzucanie supła, to może coś wypatrzysz. Tak to nikt nie wywróży co akurat twojej dolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj