Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak nauczyć 5 -tygodniowe ciele pić

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek32100

krzysiek32100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 19:44

jak nauczyć 5 -tygodniowe ciele pić Ojciec kupił 5-tygodniowe ciele które piło z dojka jest już drugi dzień i wcale nichce pić ani z wiadra ani z wiadra z dojkiem najpierw prubowaliśmy dawać jej z worka w proszku ale ani nie prubowała doić pużniej znowu mleko od krowy też niechce pić co robić ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak nauczyć 5 -tygodniowe ciele pić Dzisiaj, 09:08
  •  

#2 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 02 sierpień 2012 - 21:03

jak nauczyć 5 -tygodniowe ciele pić Nie patrzyles czy nie ma przypadkiem sr**zki na rzadko? bo wtedy tez nie pija. Jesli tak sprobuj chociaz dac jej herbaty z rumiankiem 1l herb\ 1l mleka

moze temp mleka nieodpowiednia? ~40st
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#3 Share teczaga

teczaga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:zootechnika (bydło oraz trzoda),doradztwo rolnicze, jazda konna

Napisany 02 sierpień 2012 - 21:09

jak nauczyć 5 -tygodniowe ciele pić Słuchaj jak dla mnie to cielak jest po prostu zestresowany, ale to nie znaczy, że można go tak zostawić bez picia. Ja w takich przypadkach biorę dużą strzykawkę i na siłę do pyska leje mleko, tak, żeby mały sobie przypomniał co dobre. Możesz też zapytac się jakie mleko pił wcześniej i kupić to samo, żeby nie miał nagłego przeskoku na inne mleko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share micket

micket

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 21:14

jak nauczyć 5 -tygodniowe ciele pić A ma odruch ssania? tzn czy jak mu wsadzisz palec do gęby to go ssie? jeśli tak to wsadź mu palec do gęby i stopniowo kieruj do wiadra z mlekiem niech ssie po palcu i stopniowo próbuj wyciągać palec z wiadra. Może przyczyną być też jak już było wspomniane stres, wtedy zostaje karmienie na siłę, nawet sondą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pawelrolnik89

pawelrolnik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 21:42

jak nauczyć 5 -tygodniowe ciele pić 2 osoby potrzebne: tak jak kolega pisał palce do pyska i między nimi weżyk cienki ( czysty w motoryzacyjnym sklepie od benzyny) a drugą zaprzęgnij we wiadro która trzyma wężyk w mleku i powinien przetrzymać stres i potem prubuj same palce do wiadra już u mnie zajażył też miałem taki problem powodzenia