Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci

87 odpowiedzi na ten temat

#61 Share damianluzak2

damianluzak2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 październik 2014 - 16:21

Witam. U mnie problem jest taki że dużo obrotów trzeba wykonać, ciężko się skręca na mniejszych obrotach zwłaszcza w lewo, Czasami się zacina. Mój Mtz pracuje z turem i pod obciążeniem balota kiedy się skręca coś strasznie jęczy i dość ciężko się skręca. Orbitrol był kiedyś wymieniany bo nie szło wcale kręcić. Nie wiem jaki to jest ale pisze na nim chyba MCP100ON. Pompe zmieniałem ostatnio bo pękła mi tylna obudowa. Nic na niej nie pisze także nie wiem jaka to jest:( Wymiary siłownika 27 mm tłoczysko i 60 obudowa. Nie mam pojęcia co może być źle. Gdyby ktoś pomógł bym był bardzo wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Dzisiaj, 07:11
  •  

#62 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 28 październik 2014 - 16:35

Na wolnych obrotach wolno kręci kołami gdy jest pompa nsz-10. Załóż nsz-14 i będzie lepiej pod warunkiem że orbitrol jest sprawny a siłownik szczelny.

KPK Kumurun Team

#63 Share damianluzak2

damianluzak2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 październik 2014 - 18:39

A da rade jakoś to sprawdzić? A i jeszcze nie wiem czy tak powinno być że jak skręce do końca kołami to po chwili kierownicą dalej można kręcić ale koła już są na maksa skręcone. Jest tak w oby dwie strony.

#64 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 28 październik 2014 - 20:25

Często się zdarza że kiepski orbitrol mimo krańcowego położenia tłoka dalej się kręci. Na razie to olej. U mnie też tak się działo a przestało. Nie wiem czemu. Mozę czysty olej.......

Siłownik sprawdź odkręcając przewód z jednej strony a na drugą skieruj olej kręcąc kierownicą. Olej nie powinien się przelewań i wydostawać odkręconym króćcem. Poza tym który wypcha przesuwający się siłownik. A możesz go rozebrać i sprawdzić stan wizualnie.

KPK Kumurun Team

#65 Share damianluzak2

damianluzak2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 październik 2014 - 09:48

Dobra to zaraz ide sprawdzić co i jak. A czy powinno być tak, że jak mam jakiś ciężar na turze to na wysokich obrotach skręca się w prawo lekko a w lewo wcale nie idzie dopiero jak lekko do przodu ruszam? Jak koła są ustawione na wprost to w lewo bez problemu skręca i lekko do momentu aż koła będą prosto i dalej nie idzie nic. dopiero jak ruszam do przodu

#66 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 29 październik 2014 - 10:54

A nie masz zapieczonych zwrotnic ? Bo objawy wskazują, ze problem moze tkwić w mechanice, a nie w orbitrolu. Może podnieś przód do góry i zobacz wtedy, czy koła się skręcają bez problemu.

#67 Share damianluzak2

damianluzak2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 październik 2014 - 11:15

Kiedyś podniosłem przód w góre zdjąłem siłownik i ręcznie kręciłem kołoami i lekko szło także raczej zwrotnice odpadają

#68 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 29 październik 2014 - 13:00

Powinieneś ci śnienie zmierzyć. W ryskim skręcając w lewo jest ciężej bo koła ciągnie siłownik przestrzenią o mniejszej pojemności tą od strony tłoczyska.

KPK Kumurun Team

#69 Share damianluzak2

damianluzak2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 październik 2014 - 14:28

A jeszcze pytanie bo chciałem zrobić jak mówiłeś czyli odkręcić przewód od siłownika, ale ajk go odkręciłem to leci olej z niego na odpalonym silniku i czy tak powinno być?

#70 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 22:35

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Panowie mam problem w mtz ciężko kręciła mi się kierownica wiec zmieniłem pompę na 16 i po założeniu żadnej różnicy, skręca się tak jakby skręcać reczna pompką praktycznie, podejrzewam że wina leży po stronie zaworu przelewowego tylko nie wiem gdzie on jest :( i tu proszę o pomoc ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 10 kwiecień 2015 - 22:57

Orbitrol nowy za 500zł?

#72 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 11:43

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci O to chodzi ze nie sądzę żeby orbitrol byl zużyty ponieważ sam ciągnik nie jest zbyt zużyty, ta pompa którą zamieniłem na 16 byla oryginalna, i dodam ze nie wypracowana jak się okazało. Dla uzupełnienia dodam ze mtz z 96r skladany w pronarze
Sprawdziłem zaworki ładne gładziutkie stożki nastawiłem jak bylo, tylko niestety nie mam manometru żeby zmierzyć ciśnienie, zwrotnice chodzą lekko a orbitrol ciężko nawet z samym siłownikiem
Bez obciążenia lekki opór czuć tylko w lewo czyli w te w ktora jest mniejsza powierzchnia tloka, w prawo nawet pod obciążeniem jest akceptowalnie

#73 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 22:24

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Jest taka kwestia że gdy odkręcę przewód od siłownika to po uruchomieniu silnika zaczyna podawać olej mimo tego że nie ruszam kierownicy. To świadczy o tym że orbitrol jest do wymiany?

#74 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 05:27

Nie jest powiedziane. Nie ma idealnie szczelnego układu hydraulicznego a w orbitrolu  szczelność zapewnia spasowanie metalowych elementów bez jakiegokolwiek uszczelnienia gumowego. Jeśli orbitrol działa jak należy nie masz się czym przejmować.

KPK Kumurun Team

#75 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 08:56

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Niestety nie do konca działa jak powinien, teraz jakoś się ułożyło bo wczesniej na postoju skręt kol to byla ciężką sprawa, teraz z pustym turem jest tak w miarę ale jak złapie coś na tura to skrętu w miejscu niema wgl praktycznie.
Olej superol
Pompa 16
Olej nie grzeje się, co duże przecieki w orbitrolu raczej by moglo częściowo wykluczyć, sam już nie wiem co mu jest :/

Edytowany przez kemotke, 04 czerwiec 2015 - 09:08.

#76 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 16:20

Odkręć jeden z przewodów idących do siłownika i wkręć w niego manometr. Zakręć kierownicą tak by poszło w jego stronę ciśnienie i sprawdź jakie jest. 

KPK Kumurun Team

#77 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 23:05

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Muszę zaopatrzyć się w manometr w takim wypadku ;) jesli niema to któryś zaworek lub poprostu orbitrol już wyjechany do imiennie... Ale orbitrol poznam po tym np że skręcając w lewo na przewód do skrętu w prawo będzie dostawał ciśnienie o znacznej wartości?

#78 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 05:09

Skręcając w lewo ciśnienie idzie na lewą stronę siłownika od strony tłoczyska i odwrotnie. Sprawdzasz na tym przewodzie na które podasz ciśnienie. 

KPK Kumurun Team

#79 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 12:40

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci A czy jesli nie będzie ciśnienia odpowiedniego na tym w którą skrecam to jesli zawórek przelewowy to na przewodzie biernym nie będzie ciśnienia, jeśli przecieki to będzie szlo ciśnienie na przewód bierny? Czyste przemyślenia wynikające z dotychczasowej znajomości budowy orbitrola ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 07:57