Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci

87 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 16 październik 2013 - 05:49

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Powiem ci tak..... mi zaczęła kierownica ciężko chodzić na wolnych obrotach szczególnie po rozgrzaniu oleju. Winę za to ponosiła pompa co potwierdziła wymiana zresztą na wydajniejszą z 10-ki na 14-kę.
Teraz przy lekkim gazie około 1000 obrotów silnika nie jestem wstanie tak szybko kręcić by poczuć opór. Pompa tłoczy tyle oleju że nie nadążam kierownicą go przekierować w siłownik.
Ty zdaje się masz dwa siłowniki do skrętu. Na moje oko powinieneś mieć orbitrol 160-kę. Jeśli masz pompę 14-kę możesz jeszcze pomyśleć o wydajniejszej 16-ce. na moje oko powinno pomóc.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Dzisiaj, 19:36
  •  

#22 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 październik 2013 - 08:19

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Silownik do skretu jest jeden. Zaczne od wymiany pompy, z 14 na najwieksza z mozliwych czyli 16.
Wczesniej zmierze cisnienie, ale na pewno jest wystarczajace bo mozna krecic kierownica nawet jak ciagnik jezdzi na przednich kolach(czubato naladowana piachem lycha 2,2m bez przeciwwagi).
O efektach napewno napisze.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 16 październik 2013 - 12:47

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci A. To coś mi się pomyliło.
KPK Kumurun Team

#24 Share karoljawor

karoljawor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 październik 2013 - 23:33

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Wlaśnie u mnie jest tak samo na wolnych obrotach to męczarnia, nowa pompa nie pomogła, obdzwoniłem różnych mechaników i serwisantów i z tego co im powiedziałem przez telefon stawiają na orbitrol mo to skomplikowana część, u mnie w Belarusie 820 jest 160 Danfoss.

#25 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 październik 2013 - 08:00

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci karoljawor, wymieniłeś pompę na nową o tej samej czy większej wydajności?

Chcesz ostrzeżenie za pisanie pogrubioną czcionką?

Edytowany przez Elektrotechnik, 17 październik 2013 - 09:21.

KPK Kumurun Team

#26 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 październik 2013 - 09:23

Wlaśnie u mnie jest tak samo na wolnych obrotach to męczarnia, nowa pompa nie pomogła, obdzwoniłem różnych mechaników i serwisantów i z tego co im powiedziałem przez telefon stawiają na orbitrol mo to skomplikowana część, u mnie w Belarusie 820 jest 160 Danfoss.

Nie zdążyłem wcześniej tego napisać: wiesza się zawór szokowy albo przelewowy w orbitrolu. Rozebrać, wyczyścić, a jak to nie pomoże to wymienić na nowy.

#27 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:47

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci przerabiał ktoś wspomaganie na osobny zbiornik ? jak tak to proszę o informacje jak to zrobić

#28 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 18 październik 2013 - 07:40

Nie zdążyłem wcześniej tego napisać: wiesza się zawór szokowy albo przelewowy w orbitrolu. Rozebrać, wyczyścić, a jak to nie pomoże to wymienić na nowy.

Tylko czy możliwe jest, że dzieje się tak od nowości? Mój 820 ma już 2 lata a słabe wspomaganie ma od samego początku.
A może to wynika ze złego dobrania pompki/orbitrolu w fabryce lub jest to jakaś wada fabryczna

P.S. Przepraszam za pogrubioną czcionkę, nie wiem jak to się stało
KPK Kumurun Team

#29 Share karoljawor

karoljawor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 październik 2013 - 08:49

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Fabryczna pompa była 14 więc wymieniłem na taką samą, myślę że jeśli wszystko gra to większa jest nie potrzebna...

#30 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 20:26

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci miał ktoś styczność z pompą 14 i 16 bo kupiłem dzisiaj pompe 16 ale wygląda ona identycznie jak ta moja 14 co teraz jest jest taka sama gabarytowo niby na pompie pisze hw 16 (chyba to samo co nsz 16) wiem ze 10 i 14 znacznie się różni gabarytowo dlatego pytam jak to wygląda czy naprawde tak jest czy moja pompa jest oszukana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 22:59

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Ja akurat ci nie powiem dokladnie ale nieduzy przeskok liczby i brak roznic zewnetrznych mowi ze moga byc tylko wieksze zebatki w srodku.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#32 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 19:48

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci a wcześniej była mowa o jakimś zaworze na orbitrolu gdzie on jest i jak go wyczyścić?

jakie powinno być ciśnienie w instalacji wspomagania i gdzie można je wyregulować?

#33 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 06:43

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Zawór przelewowy jest w orbitrolu a ciśnienie to 80 bar.
KPK Kumurun Team

#34 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:36

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci a gdzie dokładnie jest ten zawór jak się do niego dostać i jak go wyczyścić ?

#35 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 02:34

Silownik do skretu jest jeden. Zaczne od wymiany pompy, z 14 na najwieksza z mozliwych czyli 16.
Wczesniej zmierze cisnienie, ale na pewno jest wystarczajace bo mozna krecic kierownica nawet jak ciagnik jezdzi na przednich kolach(czubato naladowana piachem lycha 2,2m bez przeciwwagi).
O efektach napewno napisze.

Wiec juz pisze co poczynilem w tym temacie, to co powiem bedzie bardzo przydatne tym ktorym sie ciezko kieruje.
Najpierw sprawdzilem ciśnienie na wyjściu z pompy i okazało się że było za duże bo wynosiło do 150barów a nie maksymalnie do 120. Mimo ciśnienia które dawała pompa kierowało się ciężko i wolno, w związku że pompa dawała ciśnienie postanowiłem zmienić orbitrol. stary orbitrol 140 wymieniłem na 160 czyli największy z możliwych. teraz można kierować najmniejszym palcem bez wysiłku. ale pozostał jeszcze jeden mankament - nie da się szybciej kręcic niż wydajność pompy to znaczy jeśli chcemy szybciej
kręcić powstaje opór. dlatego pasowało by jeszcze dla idealności wymienić pompę na wydajniejszą nsz16 bo 14 juz jest.

Edytowany przez Junkers, 26 listopad 2013 - 02:38.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#36 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 luty 2014 - 02:00

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Witam jakim olejem proponujecie zalać układ serwomechanizmu. Dodam że mam przerobiony na siłownik przy kole. Zalewam świerzy bo wymieniłem pompę na 14-tkę

#37 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 20 luty 2014 - 21:21

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci Witam. mam podobny problem. Otóż założyłem orbitrol w moim mtz82 i pompę 16 bo taka była w komplecie i jak kręcę kierownicą to czuć opór tzn. takie przeskoki jakby coś blokowało przy obracaniu kierownicą i to jeśli dobrze pamiętam to z 2 do 3 razy na obrót kierownicy się tak zdarza.

#38 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 21 luty 2014 - 16:09

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci A wałek, który wchodzi do orbitrola to jest na jednym czy na dwóch łożyskach? Może być lekko krzywy wałek i jak są oba łożyska to będzie blokowało. U mnie było podobnie, wywaliłem łożysko od strony orbitrola i przestało blokować
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#39 Share NewBravo82

NewBravo82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 luty 2014 - 17:07

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci w moim mtz było jedno łożysko na wałku orbitrola ale ciężko się kręciło. po wyjęciu wałka okazało się że wałek był spawany ( przyspawana końcówka frezowana co wchodzi do orbitrola) i w dodatku nie było osiowości
wałek miał bicie i klinował się w orbitrolu. Tokarz obrobił go i jest dobrze :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 21 luty 2014 - 18:21

Wspomaganie w MTZ 820 ciężko się kręci wałek jest chyba spawany przy frezie i jest na 2-ch łożyskach

Dodaj odpowiedź