Zaloguj się, aby obserwować  
ksiaze

John Deere 580 zbyt luźna siatka na balocie...kto pomoże??

Polecane posty

ksiaze    234

witam

 

mam prasę JD 580 ładnie zbija bele ale jak owinie siatka to mam wrażenie ze zbyt luźno jest...kto miał taki problem lub wie jak mocniej podczas owijania naciągnąć siatkę.. z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Nie znam tej prasy, ale może trzeba podciągnąć hamulec siatki?


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artistek    0

Witam

Ja owijam dopiero pierszy sezon siatka właśnie taką prasa i zauważyłem, że siatka jest lepiej naciągnięta, gdy owijam na wyzszych obrotach ciągnika tzn ok 1800, wtedy siatka jest lepiej naciągnięta, ale nie wiem też czy przez to nie jest więcej owijana belka, ponieważ wydaje mi się że owijanie jest na czasa a nie nailośc obrotów belki, jeżeli się myle, to proszę o sprostowanie. Ile razy powinno owijać się słome a ile siano lub sianokiszonkę i przy jakich obrotach silnika ciągnika???

Nie wiem czy dobrze kombinuję.

Ogólnie z siatką mam troszkę problemów. Czy jest jakis sposób jak wpuszczać siatkę np z nowej rolki siatki. Przy tych osłonach jakie są w tej prasie, to jest troche kombinowania różnymi prętami itp. aby przepchnąć siatkę do pasa, a moze jest jakisinny sposób, którego ja nie znam. Prosze o pomoc. Jak wkładać siatke aby zacząć owijanie z nowej rolki siatki lub po jeje zerwaniu???

Dzis miałem problemy z owijaniem siatką przy końcówce rolki. Siatka się rwie np środkiem, lub nie układa na całej szerokości belki (przy owijaniu siana). Czy w tej prasie są jakieś naciągacze siatki??

Zauważyłem, że bardzo pomagło mi wcześniej umycie gumowego wałka mydłem z wodą, a nasteonie posypanie talkiem (tak było napisane w instrukcji). Niestety nie ma jak wkłądać siatkę. Mam słabe ksero instrukcji i zdjęcia sa nieczytelne

 

Dziś także zauważyłem, że belki są bardzo dobrze ściśnięta tak gdzieś do średnicy 100 cm, na ostatnie 20 cm jest już dużo luźniejsze (przy robieniu belki 120). Nie wiem czym to jest spowodowane. Moja prasa chyba nie posiada funkcji miękkiego rdzenie. Czyżby szfankował mi rozdzielacz w prasie? Zna ktos na to jakieś rozwiązanie?

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artistek    0

W tej prasie cyba nie ma naciągacza siatki... spróbuj owijac na wyższych obrotach ciągnia... sznurek na wyższych owija ciaśniej.. może z siatką też tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj