Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 580 zbyt luźna siatka na balocie...kto pomoże??

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 21:03

John Deere 580 zbyt luźna siatka na balocie...kto pomoże?? witam

mam prasę JD 580 ładnie zbija bele ale jak owinie siatka to mam wrażenie ze zbyt luźno jest...kto miał taki problem lub wie jak mocniej podczas owijania naciągnąć siatkę.. z góry dziękuje i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 580 zbyt luźna siatka na balocie...kto pomoże?? Dzisiaj, 09:51
  •  

#2 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 21:28

John Deere 580 zbyt luźna siatka na balocie...kto pomoże?? Nie znam tej prasy, ale może trzeba podciągnąć hamulec siatki?
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

#3 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 21:32

John Deere 580 zbyt luźna siatka na balocie...kto pomoże?? qrcze nie wiem ale tam żadnego hamulca nie widziałem.hmmm

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#4 Share Artistek

Artistek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 21:55

John Deere 580 zbyt luźna siatka na balocie...kto pomoże?? Witam
Ja owijam dopiero pierszy sezon siatka właśnie taką prasa i zauważyłem, że siatka jest lepiej naciągnięta, gdy owijam na wyzszych obrotach ciągnika tzn ok 1800, wtedy siatka jest lepiej naciągnięta, ale nie wiem też czy przez to nie jest więcej owijana belka, ponieważ wydaje mi się że owijanie jest na czasa a nie nailośc obrotów belki, jeżeli się myle, to proszę o sprostowanie. Ile razy powinno owijać się słome a ile siano lub sianokiszonkę i przy jakich obrotach silnika ciągnika???
Nie wiem czy dobrze kombinuję.
Ogólnie z siatką mam troszkę problemów. Czy jest jakis sposób jak wpuszczać siatkę np z nowej rolki siatki. Przy tych osłonach jakie są w tej prasie, to jest troche kombinowania różnymi prętami itp. aby przepchnąć siatkę do pasa, a moze jest jakisinny sposób, którego ja nie znam. Prosze o pomoc. Jak wkładać siatke aby zacząć owijanie z nowej rolki siatki lub po jeje zerwaniu???
Dzis miałem problemy z owijaniem siatką przy końcówce rolki. Siatka się rwie np środkiem, lub nie układa na całej szerokości belki (przy owijaniu siana). Czy w tej prasie są jakieś naciągacze siatki??
Zauważyłem, że bardzo pomagło mi wcześniej umycie gumowego wałka mydłem z wodą, a nasteonie posypanie talkiem (tak było napisane w instrukcji). Niestety nie ma jak wkłądać siatkę. Mam słabe ksero instrukcji i zdjęcia sa nieczytelne

Dziś także zauważyłem, że belki są bardzo dobrze ściśnięta tak gdzieś do średnicy 100 cm, na ostatnie 20 cm jest już dużo luźniejsze (przy robieniu belki 120). Nie wiem czym to jest spowodowane. Moja prasa chyba nie posiada funkcji miękkiego rdzenie. Czyżby szfankował mi rozdzielacz w prasie? Zna ktos na to jakieś rozwiązanie?
Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Artistek

Artistek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:10

John Deere 580 zbyt luźna siatka na balocie...kto pomoże?? W tej prasie cyba nie ma naciągacza siatki... spróbuj owijac na wyższych obrotach ciągnia... sznurek na wyższych owija ciaśniej.. może z siatką też tak jest...