Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik do prasy rolującej?

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gutek2105

gutek2105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 13:04

jaki ciągnik do prasy rolującej? jak w temacie, cena do 30 tys. areał to ok 18 ha
rocznie robimy ok 300 bel
prasa będzie nowa polska metal-fach, sipma lub warfama tego jeszcze nie wiem
obecnie mamy ursusa 2812 a on do takiej prasy raczej za mały
moi faworyci to mtz82 i ursus 4512
a sąsiad ma na sprzedaż starego fortschrita.
może macie lepsze propozycje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik do prasy rolującej? Dzisiaj, 15:18
  •  

#2 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 170 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 01 sierpień 2012 - 14:11

jaki ciągnik do prasy rolującej? Ursus 4512 będzie bardzo dobry,a z pras do niego polecam sipme farme

#3 Share damian1166

damian1166

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 14:29

jaki ciągnik do prasy rolującej? Ja bym wybrał mtz-ta jak jeszcze prasy swojej nie mialem to gościu pare razy u mnie mtz-em pracował to jak rakieta po polu za*****alał i bele jak kamień twarde i mówił że mtz-em spalił mniej jak 60-ką, którą kiedyś prasował

#4 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, elektronika

Napisany 01 sierpień 2012 - 14:46

jaki ciągnik do prasy rolującej? Mtz ogólnie ma oszczędny silnik a zawsze to zapas mocy w porównaniu do ursusa. Jest szybszy na drodze co może być plusem, ma większą ilość biegów od ursusa przedni napęd w trudnych warunkach nie będziesz się martwił że się zakopiesz. Do 30 tyś spokojnie coś w b.dobrym stanie złapiesz a na pewno nie będziesz żałował tylko bym ci polecał kupić po 95 roku będziesz miał już orbitrol i biegi po prawej stronie. Chcesz więcej info o mtz pisz na pw.

#5 Share juka

juka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 sierpień 2012 - 18:41

jaki ciągnik do prasy rolującej? ja bym wybrał mtz mało pali szybszy od ursusa ale z uciągem to nie wiem <_<

#6 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 01 sierpień 2012 - 18:50

jaki ciągnik do prasy rolującej? Mtz 82 wybrał bym u mnie kolega prasował 9lat wraz z belarką sipma farma ciagnik dawał se rade tylko bębny siadały teraz prasuje Case 1100jxu więc polecam mtz 9lat prasa sipma i co rok koło 1200bel ;)

i wiekszych awarii w ciagniku nie było ;)

#7 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1795 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 01 sierpień 2012 - 19:09

jaki ciągnik do prasy rolującej? Oczywiście, że MTZ 82, przedni napęd do czegoś zawsze się przyda, prosty, tani i oszczędny ciągnik, a do prasy w sianokiszonce bardzo przydatne jest te kilkanaście koni przewagi nad ursusem 4512. Części do MTZ w porównaniu do innych są dość tanie.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#8 Share gutek2105

gutek2105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 21:36

jaki ciągnik do prasy rolującej? fajnie by było jak by miał tura od razu...
tak sobie myśle że mtz w tej cenie oferuje najwięcej
poza tym mam jeszcze kilka pytań
np. czym różni się orbitol od zwykłego wspomagania?
jaką prase polecacie z wymienionych i dlaczego?
walcowa vs. łańcuchowa?

#9 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 05 sierpień 2012 - 12:39

fajnie by było jak by miał tura od razu...
tak sobie myśle że mtz w tej cenie oferuje najwięcej
poza tym mam jeszcze kilka pytań
np. czym różni się orbitol od zwykłego wspomagania?
jaką prase polecacie z wymienionych i dlaczego?
walcowa vs. łańcuchowa?

Walcowa lepsza do sianokiszonki bo lepiej zbija belki a łańcuchowa lepsza jest do słomy bo belka podobono sie nie zatrzymuje w komorze. Łańcuchowa warfama bardzo głośno chodzi. W walcowych belka słomy sie zatrzymuje w komorze gdy jest bardzo sucha słoma ale jak sie nabieże wprawy to belka nie staje trzeba tylko umiejetnie wybrac docisk belki
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6580 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 sierpień 2012 - 13:21

jaki ciągnik do prasy rolującej? Nie wiem czy 4512 nie będzie za mały jak na wilgodnej ziemi trzeba będzie wytargać prasę z belą w środku.
MT82, czyli z przodkiem to nie głupie rozwiązanie, za grosze można kupić, wyremontować i pochodzi sporo choć ludzie narzekają na taśmy.
Ja dałbym jeszcze jeden typ ale tylko do remontu - kupujesz ursusa 912, przez zimę przesypiesz (dołożysz turbinę i skrzynie przerobisz na szybką i koła dasz z tyłu 18,4x38) i masz fajny ciągniczek bo części tanie i dostępne, miekki przód się przyda, z turbinką masz prawie 100KM a poleci 40km/h, kabina spora i do prasowania drzwi otworzysz ;) a i jest gdzie klamoty wrzucić.
Polecam to z dwóch powodów - sam mam na oku jedną do remontu a drugi powód to taki że w moich okolicach właśnie tymi ciągnikami ciągają prasy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 16:56

jaki ciągnik do prasy rolującej? Farmtracker jeśli chodzi o nasze polskie belarki Metal Fach , Sipma , Warfama to jesli masz walcową to tam nie zmieniasz żadnego docisku beli tylko zmniejszasz zgniot walcowa ma stałą komorę wiec gęstość beli zmienia sie przez wskażnik dobicia beli wchodzi na czerwone i idzie sznurek klapa jest zamknieta na zamki więc klapą nie dobijasz beli to fakt że łańcuchowe głośniej chodzą i do słomy sie nadają są tez walcowo łańcuchowe czyli połączenie jednego i drugiego i to jest dobre

#12 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3038 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 09:32

Nie wiem czy 4512 nie będzie za mały jak na wilgodnej ziemi trzeba będzie wytargać prasę z belą w środku.
MT82, czyli z przodkiem to nie głupie rozwiązanie, za grosze można kupić, wyremontować i pochodzi sporo choć ludzie narzekają na taśmy.
Ja dałbym jeszcze jeden typ ale tylko do remontu - kupujesz ursusa 912, przez zimę przesypiesz (dołożysz turbinę i skrzynie przerobisz na szybką i koła dasz z tyłu 18,4x38) i masz fajny ciągniczek bo części tanie i dostępne, miekki przód się przyda, z turbinką masz prawie 100KM a poleci 40km/h, kabina spora i do prasowania drzwi otworzysz ;) a i jest gdzie klamoty wrzucić.
Polecam to z dwóch powodów - sam mam na oku jedną do remontu a drugi powód to taki że w moich okolicach właśnie tymi ciągnikami ciągają prasy.

Do prasy to najlepiej ciągnik z mechanicznym wałkiem. 912 średnio nadaje się do prasy - spróbuj włączyć wałek jak masz prawie pełną komorę - jeden wielki zgrzyt znaczy się tarczki zgrzytają. A na ostrych zakrętach wałek trzeba wyłączać.
I mikropompa jak padnie (a często to przy prasie bywa) to też sporo roboty jest aby to wymienić.
Według mnie najlepszym ciągnikiem do prasy byłby Zetor 7711 lecz za tą cenę może być ciężko ;)

#13 Share damian1166

damian1166

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 08:08

jaki ciągnik do prasy rolującej? Zetor też fajna sprawa ale ja za tę cenę obstawiał bym Mtz-82 zawsze ten przedni napęd coś da a i biegów jak w Moskwie rakiet ;)

#14 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 14:14

jaki ciągnik do prasy rolującej? @Ursusc385 Sprawdź tarcze od womu u siebie gdyż nie mają one prawa zgrzytnąć, tylko płynnie załączyć wałek (przy full obciążeniu powinien zgasnąć ciągnik, a tarcze nie mogą się odezwać :) ). Mikropompka jest słabym punktem gdyż na niej oparty jest wzmacniacz i wałek WOM, a jej wymiana to dużo zabawy, tu przyznaję Ci rację. Poza tym wom w 385/912 jest mechaniczny, tylko załączany hydraulicznie :)
@damian1166 W rusku biegów jak w Moskwie rakiet - to fakt, jednak gdyby to brać tak bardzo na serio to Rosja była by krajem zdemilitaryzowanym ;) Biegów jest 18/4 bodajże i wszystko ze sprzęgłem (chociaż podobno jak dobrze utrafi to da się zmieniać półbiegi bez sprzęgła :) ), w ursusie 912/c385 masz skrzynie 16/8 z jednym biegiem pod obciążeniem, czyli tak dużo mniej biegów to nie ma :)

#15 Share gutek2105

gutek2105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 21:27

jaki ciągnik do prasy rolującej? nowy pomysł...
Może by tak wziać nowy ciągnik np. najtańszego mtz czy tam belarusa,
a prasę do niego używana pasówke.
Wszytko zależy od tego czy ruszą znów dotacje na młodego rolnika, bez tego nie rusze z miejsca

#16 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 30 sierpień 2012 - 20:25

jaki ciągnik do prasy rolującej? c-385 to o niebo wygodniejszy, a to dzisiaj ma znaczenie duże

Edytowany przez ursus1991, 31 sierpień 2012 - 09:25.

#17 Share dzejckob

dzejckob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 październik 2012 - 17:55

jaki ciągnik do prasy rolującej? Zamknięto mój temat, więc piszę tutaj:
Witam
Posiadam prasę NH BR 560A Combi z przebiegiem zalednie 200 belotów od 2006 roku, jednakże nie posiadam do niej odpowiedniego traktoru. Poszukuję jakiegoś używanego, myślałem o Ursusie 1224 lub 1234 w wersji z 5-cioma lub 6-cioma wyjściami hydraulicznymi, rocznik około '97 - '98. Czy 117-to konny traktor pozwoli mi w pełni korzystać z funkcjonalności prasy? Znalazłem tez niedrogo Zetora 116 41 Forterrę w starej masce, z 1998r., ale obawiam się, że 110KM to za mało do tej prasy. Bardzo spodobał mi się 130 konny Deutz Fahr 6.30s z 1998 roku, jednakże cena jest trochę za wysoka. Jeżeli te traktory (Zetor, Ursus) nie są odpowiednie do tej maszyny, jaki polecacie? Chodzi o sprzęt nieawaryjny, tani w eksploatacji i który nie pali dużo.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

#18 Share Franek3333

Franek3333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 19:49

jaki ciągnik do prasy rolującej? Mtz ma jeden minus jedno stopniowe sprzęgło trzeba uważać by nie zadusić prasy i ruska a czy myślisz o ładowaczu do ciągnika ? a znowu ursus 4512 jest za delikatny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 09:05

jaki ciągnik do prasy rolującej? Zetora do tej prasy @dzejckob i bedzie git ;) prasuje sie do tej pory takimi ;)