Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 00:47

Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie? Witam kupiłem koparke jak w temacie rok 1989 z rozkreconym alternatorem jest kompletny ale kable wychodzace z niego nie są na swoich miejscach,wychodzą z sirodka alternatora 3 przewody zielony od mostka prostowniczego oraz zielony i żółty od uzwojenia wzbudnego ponieważ jest to alternator bezszczotkowy. mam orginalny regulator napiecia do mtz,t25,białoruśi nie wiem jak z nim polaczyć te przewody?od strony kabiny wychodzą dwa jeden grubszy pewnie to +, drugi cieńszy nie wiem do czego napewno był z alternatorem.proszę o podpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie? Dzisiaj, 23:34
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 sierpień 2012 - 06:45

Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie? W sowieckich wynalazkach były co najmniej cztery typy alternatorów. Daj dokładne zdjęcia, bo inaczej nikt Ci nie pomoże.

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 13:56

Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie? Tu masz schemat. lewa część to alternator a prawa regulator napięcia. Po opisach na regulatorze bez problemu połapiesz się który kabel do czego. Jedynie na cewce można sie pomylić i podłączyć na odwrót.

http://zapodaj.net/3...eb5aa0.jpg.html

Nie mam innego schematu, według tego podłączałem swój alternator w ruskim i działa. Zakładam że masz taki sam.
KPK Kumurun Team

#4 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 20:50

Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie? http://obrazki.elekt..._1243618574.jpg

alternator jest taki sam jak na tym zdjęciu zdjecie to jest tylko podglądowe bo orginalnego nie mam czym zrobić
u mnie przewody są innego koloru poza tym jest taki sam, w moim wychodzą 2 zielone i jeden żółty w tym są inne kolory i chyba źle podłączone

Edytowany przez pawelsax, 01 sierpień 2012 - 20:51.

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 22:03

Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie? Jedna z tych śrub to szustka. Tam nie będziesz miał problemu bo tylko jeden kabel pasuje. Dwie pozostałe to piątki. Na jedną przychodzą dwa kable na drugą jeden. Jutro popatrze w swoim i zapodam foto. Masz taki sam alternator jak ja.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 22:29

Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie? dzięki, podaj mi dokładnie jakie kolory sa ze soba polaczone od alternatora i czy jest różnica jezeli zamieni się te dwa wychodzące od uzwojenia wzbudzenia tego co zastepuje szczotki.

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 13:19

Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie? Sorrki że tak późno ale z czasem było kiepsko. Tu masz foto jak to wygląda u mnie. Od lewej pierwsza śruba M6 kabel idzie do instalacji pod deską rozdzielczą do bezpiecznika a blaszka to przyłącze do regulatora. Druga śruba M5 dwa czerwone stojan i cewka a trzeci idący w dół nie przykręcony idzie do instalacji ciągnika zdaje się do przekaźników nie pamiętam. Trzecia śruba czarny cewka. Pod przyłączami czarna kostka regulator napięcia z widocznymi opisami.

http://zapodaj.net/b...b5b929.jpg.html

Edytowany przez seweryn20, 05 sierpień 2012 - 13:21.

KPK Kumurun Team

#8 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 14:05

Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie? Witam dzięki, wiec tak juz zkręciłem:
ja mam nie czerwone ale zielone 2 przewody połączone ze sobą pod (rozyjskie d) jeden to mostek prostowniczy drugi to cewka wzbudzenia, u ciebie czarny u mnie zółty to też cewka wzbudzenia ( rosyjskie sz). Teraz do ciągnika idą dwa przewody jeden od + ten pod klucz 10 gruby przewód do amperomierza i cieńszy wzbudzenie do przekażnika.tak powinno być chyba że sie myle :) pozdrawiam.

;

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 14:12

Alternator w koparko spycharce białoruś podłączenie? Dokładnie. Dobrze że się udało.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź