agrofoto

Dyskusja o AgroCenach

Polecane posty

oFsik    138

w woj. podkarpackim dodał punkt skupu ''ELEWARR Sp. z O.o Magazyny oddziału Rzeszów'' w powiecie rzeszowskim a ten znajduje się w powiecie Rzeszów i wcześniej ja go już utworzyłem.

 

Nie można udostępnić tego numeru? byłoby wygodniej niż szukać w goglach




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

Aplikacja jest bardzo przejrzysta. Łatwo dodaje się ceny. Nawet przewodnik nie jest potrzebny. Wykresy na dole obrazują jak utrzymuje się cena przez dany czas. Dzięki temu można nieco przewidzieć jak będzie się kształtowała cena dalej na rynku. Mi się podoba. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Myślę też że można by zrobić żeby po najechaniu na daną cenę na wykresie, na mapie pokazywało się miejsce skąd dana cena?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie było bo zaczęliśmy od cen produktów, które aktualnie są na topie.

Już dodana jest kukurydza z podziałem na sucha i mokra.

Jest ok?

 

Ofsik, bardzo ciekawy pomysł, ale na razie musi zaczekac z realizacja. Musimy skończyć, rzeczy, które już były zaplanowane.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

- dodawanie cen jest zbyt czasochłonne (milion pól wyboru), lokalizacja mogła by się wskazywać sama dla danego użytkownika, ewentualna zmiana mogłaby być manualna i warto umożliwić dodawanie wielu ceny dla kilku odbiorców i kilku rodzajów zbóż,

- brakuje daty przy cenie - cena zmienia się co najmniej raz dziennie,

- brakuje odniesienia jakiej ilości dotyczy cena (inne są ceny przy dostawie 4 ton a inne przy 400t),

- brakuje informacji o ewentualnym odbiorze towaru z gospodarstwa, czy też ewentualnej dostawy do magazynu kupującego, gdzie duże znaczenie ma szybkość obsługi dostawców (już się nastałem z samochodami w kolejkach, co prawda najczęściej w tęgim mrozie ale czas to pieniądz, pomijając wpływ chorobotwórczy i stresotwórczy takiego oczekiwania),

- trudno dodaje się nową firmę (po co tyle informacji?) wystarczyłaby sama nazwa (w każdym regionie odbiorcy są powszechnie znani) a ewentualnie administratorzy mogą sobie szukać tych danych jeśli już ktoś im za to płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kissmy lekko kłamiesz, nie ma miliona pól do wyboru a 3 główne i 3 pomocnicze wiec w najgorszym razie 6 pól.

 

Pole województwo i powiat tylko ograniczają ilość firm do wyboru, bo ograniczaja ilość do firm z danego województwa a później powiatu - tak wiec tych 2 pól nie musisz wypełniac.

Jak jesteś na mapie w jakimś powiecie i ogladasz konkretny produkt to te pola wybiorą ci sie same.

 

Istotne jest podanie firmy, produktu i ceny.

Jeśli wprowadzasz cenę inną niż netto to jeszcze musisz zaznaczyc ptaszka jakiego typu to cena.

 

Popatrz na poczatku piszesz ze wiele rzeczy chcesz dodać, a za chwile ze chcesz ich 2 razy więcej. Gdzie tu logika?

 

Datę wprowadzenia ceny - analizujemy taką opcję do dodania. Domyślne jest ze kazdy podaje cene chwile po tranzakcji, w 99% przypadków godzina czy dwie nie robią różnicy. Nie mniej ten 1% robi bo jak piszesz rzadko bo rzadko ale zdarza się ze cena jest zmieniana w ciągu dnia.

Zawsze przy każdej tranzakcji cena zalezy od ilości towaru jakim obracamy. Ale Jesli 10 osób wpisze cene pszenicy konsumpcyjnej na poziomie 880zł netto, a Tobie z racji tego ze sprzedajesz na raz 1000t udało się wynegocjować cenę 900zł za tone to tak defacto wszyscy to widzą na wykresie i widzimy ze srednia jest ciut większa niż wspomniane 880 netto. Nasz system pokazuje orientacyjne ceny. Ty powinienes i tak skontakotwać się z firmą i negocjować warunki swojej transakcji.

popatrz kolejne ewentualności - w idealnym swiecie przydatne ale jak to później uśredniac? ile wpisywania więcej? a jakie to ma znaczenie? masz teraz informacje o ostatnich transakchacjach w danych punktach - sam wiesz jak masz do nich daleko więc sobie przeliczasz koszt transportu.

Przykład ode mnie z podwórka - jeden ma pszenice 50zł drożej niż drugi, ale jest na tyle daleko ze zeby mi się opłaciło do niego jechać to musze jednorazowo przewieźć 14ton. Tym sposobem wiem, że 2x6 ton wioze do firmy A a patelnie (25t) wioze już dalej bo mi z tego zostanie kasa.

 

dane firmy są do weryfikacji. Trudny jest tylko początek. W tej chwili w bazie jest już grubo ponad 300firm i jak widzimy to ludzie już wybieraja firmy z dostępnej listy, nie mniej może sie tak zdarzyć ze jakiejs firmy jeszcze nie ma na liscie.

 

Podsumowując - lepiej zadać 15 pytań bardzo szczegółowych czy lepiej 6 ogolnych ale miec duzo wiecej cen wpisanych?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przede wszystkim, jeśli chcemy cenę uśrednić to po co udział uczestników forum? wystarczy wykonać max 5 telefonów i mamy precyzyjne ceny dla wszystkich rodzajów zbóż dla wszystkich regionów,

 

mi nie zależy na komplikacji formularza ale na personalizacji i automatyzacji, gdyż ja uzyskuję informacje dla kilku rodzajów/gatunków zbóż od kilku pośredników dziennie i jaki mam interes w tym, że będę wprowadzał dane przez 15 minut?

 

informacja o lokalizacji moim zdaniem ma jednak bardziej istotne znaczenie niż możliwość wskazania ceny w trzech wariantach (netto, i 2x brutto),

 

poza tym zamiast odstawiać prowizorkę skłaniałbym się ku wykorzystaniu przemiału forum i zamiast angażować użytkowników, korzystniej byłoby skłonić odbiorców do raportowania cen (duzi i mniejsi pośrednicy powinni być skłonni do współpracy, bo to tania reklama) i taką informację (o ile będzie aktualna i precyzyjna) można sprzedawać, wbrew pozorom szczegóły mogą mieć duże znaczenie 20zł x 25 to już 500zł, czyli dużo pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kissmy - idziemy w tym samym kierunku.

co do netto i brutto to nikt nie mówi o 3 cenach bo to zawsze ta sama cena pomożona przez podatek!

ja operuje na cenie netto i zawsze pytam o netto, mój ojciec operuje na brutto ryczałtowej bo tak mu jakoś wygodniej pytac,

ale zeby później porównywać jabłko do jabłka a nie jabłko do śliwki jest przycisk który podaje jaka to cena netto, brutto ogolna czy brutto dla ryczałtowca.

 

bo przeciez 1000 netto to znacznie wyższa cena niż 1000 brutto na zasadach ogolnych czy 1000 brutto ryczałtowe.

o co ci chodzi z personalizacją i automatyzacją?

 

najkorzystniej będzie jeśli jedni i drudzy bedą wprowadzać ceny - im więcej cen tym są dokładniejsze bo nawet jesli jedna osoba popełni bład - swiadomy lub zamierzony to nie wpływa to znacząco na cene średnią


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

chodzi o to, żebym w jednym oknie mógł wpisać ceny dla kilku rodzajów/gatunków zbóż i dla kilku producentów, a lokalizacja od razu mogłaby mi się uzupełniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Odnośnie tych cen (netto/ brutto) proponuję ustalić przy wprowadzaniu jedną, aby nikt się nie pomylił. Już widzę kilka przypadków gdzie takowe błędy są popełnione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Pomysł fajny zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Jako że reprezentuję firmę Rudnik Sp. z O.o., która zajmuje się min. skupem płodów rolnych mam tylko obawy o aktualność cen. Z doświadczenia wiem, że cena potrafi się zmienić z dnia na dzień nawet o kilkadziesiąt złotych.

 

Inna sprawa, że dodając cenę jak wybieram firmę, to nie rozwijają mi się lista, a jak próbuję dodać firmę to pojawia się komunikat, że firma już istnieje. Coś robie nie tak jak trzeba??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy może ktos w końcu się zlituje i wyłączy tą ramkę i pasek na dole. Lektóra każdej strony zaczyna się od klikania w "zamknij" na środku ekranu i w krzyzyk na dole. Myślę, że większości wystarczyła by jedna informacja przy wejściu lub zalogowaniu o agrocenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Zauważyłem, że w swoim profilu mamy dołożoną kategorię "Agroceny". Bardzo dobrze, jednak mam kilka zastrzeżeń:

1. Nie działa opcja edytuj

2. Dodałem cenę w innej firmie, niż ta wyświetlona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Yacenty z tymi cenami zbóż to dobry pomysł bo rolnicy wiedzą gdzie mogą sprzedać towar najdrożej i myśle że podobnie powinno być z nawozami bo ceny w polsce są bardzo zróżnicowane a dzięki temu szybko można by się dowiedzieć gdzie są najdroższe a gdzie najtańsze. Więc może warto o tym pomyśleć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Powoli będą wprowadzane ceny innych produktów :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

 

 

Powoli będą wprowadzane ceny innych produktów :)

 

 

Dodacie zioła i owoce?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Jesli tylko będzie takie zapotrzebowanie ze strony rolników, sadowników, zielarzy to jak najbardziej.

 

Ramka, czy jak ktoś woli popup z reklamą agrocen wyskakuje 3 razy na dzień, tak więc proszę nie mówcie ze cały czas.

 

@Murtek- edycja działa tylko przez pierwsze 24 godziny, tak abyś mógł poprawić bład pierwszego dnia po wprowadzeniu. Dzięki temu można poprawić pomyłkę a z drugiej strony nie można wpływać na dane historyczne.

co do drugiego twojego problemu, nie rozumiem, nie potrafię tego powtórzyć. Opisz to prosze dokładniej.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Odnośnie ramki- na telefonie mam ją cały czas... Na kompie faktycznie znika po którymś zamknięciu.

 

Mój problem polega na tym, iż dodałem cenę w firmie (konkretnie Komex), a tu wyświetla mi się jakaś nieznana firma "Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „Rol-Pol” Łącznik". Ot taki psikus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ok, dzieki za info.

możesz mi na pw podesłac wiecej informacji o tej cenie, która twierdzisz ze sie błednie dopisała? zweryfikuję to.

z góry dzięki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Panowie jak długo będzie jeszcze wyskakiwać ta reklama? Jest to doprawdy irytujące a sądzę że większość z tych co w miarę regularnie zaglądają na AF już wie o agrocenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez p0mian
      Na wstępie chciałbym się przywitać- to mój pierwszy wpis na forum
       
      Nie jestem rolnikiem, jednak znajduję się obecnie w sytuacji, która zmusza mnie do poszukania obiektywnych informacji na temat kosztów dzierżawy gruntów - muszę pomóc znajomej renegocjować umowy dzierżawy około 30ha gruntów rolnych klasy VI i V w okolicach Poznania. Nie możemy zapytać nikogo z okolicznych rolników o ceny w regionie bo w zasadzie każdy sąsiadów użytkuje prawie za darmo albo za darmo jakiś kawałek jej ziemi i nie są przychylnie nastawieni do propozycji zmiany takiej sytuacji. 
       
      W związku z tym chciałbym poradzić się Was jaką cenę powinniśmy zaproponować w nowych umowach dzierżawy? 
      Dodam, że stare umowy to umowy słowne bez okresu dzierżawy, lub umowy które wg zapisu już się skończyły, jednak dzierżawca nadal użytkuje ziemię na zasadach starej umowy (nikt do teraz nie interesował się sytuacją). 
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj